پیشنهاد رد نشدنی و غیر قابل مقاومت opt-in ؛ کسب درآمد به ازای بازدید (3)

پیشنهاد رد نشدنی و غیر قابل مقاومت opt-in

پیشنهاد رد نشدنی و غیر قابل مقاومت opt-in = راز بدست آوردن مشتریان بیشتر.

ما زمان زیادی را بر روی مدل های مختلف ترافیکی، و اتوماتیک کردن آن و کلی مطلب دیگر سپری خواهیم کرد. ولی قبل از اینها در درس های قبلی گفتیم وقتی ترافیک سایت جذب شد باید بدانیم چه کنیم ؟ اولین مرحله بعد از بدست آوردن ترافیک گرفتن اطلاعات تماس سرنخ هاست.

در حالی که ترافیک وب سایت حیاتی است، ولی ایمیل لیست دارایی اساسی شما برای این کسب و کار است.

اگر شما بدانید هر نفر در لیست ایمیل شما توانایی بالقوه ای برای صرف هزنیه های بالا درقبال دریافت ارزش از شما را دارد حتی یک ایمیل را هم از دست نخواهید داد.

برای تبدیل ملاقات کنندگان سایت به ایمیل لیست نیازمند یک opt-in offer عالی هستید. به طور مثال دادن یکسری اطلاعات رایگان در ازای دریافت ایمیل کاربر. اگر درس استراتژی قیف فروش را ندیدید بدانید که ما به این Lead magnet می گفتیم “آهنربای سرنخ”. عبارت جایگزین و رایج دیگر opt-in carrot هست. چرا که هدف ما جلب توجه مخاطب برای وارد کردن ایمیل آنها هستیم.

فرض کنید شما گرسنه هستید . حالا شما دنبال یک فایل سخنرانی درباره ی این هستید که شیر و خرما بهتر است از بیسکوییت و چای یا به دنبال هفت درس درباره ی چگونگی طبخ غذای اصلی است . قطعا هیچکدام!

شما الان یک خوراکی خوشمزه می خواهید. فرضا نان ، پنیر و سبزی یا هر چیزی  که میل دارید!؟

 • راز همین جاست به مخاطب دقیقا همان چیزی که می خواهد را بدهید نه آنچه که خودتان دوست دارید یا فکر میکنید خوب است. نه بیشتر و نه کمتر !
 • اگر این کار را انجام بدید آنها شما را دوست خواهند داشت. و حتی حاظر هستند برای هر آنچه به صورت پولی و ویژه تهیه کرده اید پول بپردازند.
 • افراد بدون دلیل عضو نمی شوند. افراد به دلایل مبهم نیز عضو نمی شوند. افراد ایمیل خود را برای اینکه شما مطالب اختصاصی به خبرنامه ارسال می کنید عضو نمی شوند. آنها به دنبال یک چیز مشخص و ملموس بسیار بسیار خاص هستند (درس استراتژی قیف فروش! )
 • آنها به دنبال راه حل یک مشکل فوری ، هستند.
 • افراد به دنبال اطلاعات خیره کننده ی رایگان شما در خبرنامه ی شما نیستند. چرا باید بیشتر چیزی را مطالعه کنند که دقیقا مشخص نیست. ضمنا رایگان هم هست پس همیشه هست . احتمالا جای دیگر هم عرضه شده . پس باشه برای بعد !

پس ببینید مخاطبان ایده آل شما چه میخواهند و “مهمترین و تنها مشکل فوری” مخاطب ایده آل شما چیست ؟ یا اولین چیزی که وقتی صبح از خواب بلند میشوند به آن فکر میکنند؟ چه چیزی آنها را شب ها بیدار نگه میدارد؟

و ببینید چگونه یک چیز ساده و محسوس را می توانید به آنها پیشنهاد دهید. هر چیزی که مشکل آنها را فورا حل کند.

Opt-in carrot یا همان Lead magnet شما باید ساده باشد. نه اینکه یک مبحث آموزشی کامل باشد. در آموزش قیف فروش گفتیم هم Lead Magnet و هم Tripwire باید سریع به مصرف برسد. یک فایل صوتی 20 دقیقه ای یا یک متن 20 صفحه ای آن چیزی نیست که بشود نامش را آهنربای جذب کننده ی سرنخ نامید.

یک فایل pdf ساده، زیبا ، کوتاه ولی ارزشمند یک گزینه ی عالی است.

بعد از اینکه متوجه شدید چه چیزی را باید به عنوان هدیه ی رایگان پیشنهاد بدهید و اینکه آن را چگونه بنویسید لازم است مطمئن شوید که آن را در مکان هایی قرار داده باشید تا حتما دیده شود.

The right places

سه مکان اصلی برای پیشنهاد رد نشدنی و غیر قابل مقاومت opt-in :

بسیاری از وب سایتها تنها صفحه ی opt-in در یک مکان قرار دارد و امید آنها این است که کسی آن را ببیند و کلیک کند ما در اینجا سه مکان اصلی برای قرار پیشنهاد opt-in را معرفی میکنیم .

 • صفحه ی اصلی . ( صفحه ی opt-in باید بالای سایت باشد تا شخص نیاز به اسکرول نداشته باشد.صفحه ی اصلی جایگاه نمایش هر آنچه در وب سایت شما هست، نیست. پس آن را ساده کنید. اصلا هدف صفحه ی اصلی وب سایت شما چیست؟)
 • سایدبار . (جایگاه دوم برای اینکه مطمئن شوید افراد پیشنهاد شما را دیده اند ساید بار وب سایت است. نیازاست مطمئن شوید اگر در صفحه ی اصلی پیشنهاد شما را ندیدند و مستقیما به صفحات داخلی هدایت شدند بتوانند پیشنهاد شما را ببینند).
 • انتهای هر پست. (تصور کنید افراد مطالب شما را کامل و تا حدی که نیاز بوده تا انتها خوانده اند ؛ آنها محسور مطالب شما هستند و لازم است که حالا از آنها درخواست کنید که به شما بپیوندند. البته در ازای دادن یک پیشنهاد opt-in عالی ).

البته برخی دیگر از وب سایتها پیشنهادی مختلفی از قبیل عضویت در تلگرام، عضویت در خبرنامه، دانلود رایگان هدیه ی X، پیشنهاد follow کردن اینستاگرام و کلی کانال های ارتباطی را معرفی می کنند و مخاطب را حتی اگر مشتاق هم باشد فراری میدهند. همچنین مخاطب نمی داند بهترین گزینه کدام است.

هدف اول وب سایت شما باید تولید لید یا همان سر نخ باشد ؛ اگر سرنخ نباشد ایمیل لیستی هم نخواهد بود.

البته یک راه دیگر برای نمایش opt-in وجود دارد و آن تکنیک pop-up هست.

 • Pop-up عموما باعث آزار مخاطب است و او را عصبانی میکند.
 • Pop-up بویژه اگر بلافاصله با بالا آمدن سایت باشد، نشان می دهد که شما کلاس و پرستیژ ندارید. و فقط به خودتان اهمیت می دهید.
 • Pop-up عموما مخصوص سایت های کم کیفیت و زودگذر است.

حالا آخرین مرحله در یک opt-in  خوب بعد از تعیین محتوا و مکان درست نمایش آن ؛ داشتن یک کپی یا متن محرک شبه تبلیغاتی درست است.

The right Copy

پیشنهاد رد نشدنی و غیر قابل مقاومت opt-in باید کپی رایتینگ موثر داشته باشد.

یک کپی خوب می تواند تا 10 برابر نرخ تبدیل شما را بهتر کند.

در نهایت باید شما از مخاطب بخواهید عمل مشخص را انجام دهد. Call To action.

گفتیم opt-in باید ساده باشد حتی میتوانید از یک pdf برای سالها استفاده کنید . و اگر برای شما کار میکند پس موثر است پس نیازی نیست که کپی خود را دائما ویرایش کنید.

 

چگونه اعضای بی تفاوت را به هوادران وفادار تبدیل کنیم. 


[ برای دیدن ادامه متن یا دریافت فایل وارد شوید و یا ثبت نام کنید! ]

روش قدرتمند فروش محصولات و خدمات شما بدون آزار مخاطبان.


[ برای دیدن ادامه متن یا دریافت فایل وارد شوید و یا ثبت نام کنید! ]

دوره ی آموزشی “کسب درآمد به ازای بازدید”-پیشنهاد رد نشدنی و غیر قابل مقاومت opt-in
“درس بعدی”

دیدگاهتان را بنویسید