هوش مصنوعی و ماشین های یادگیرنده در افزونه های وردپرس

افزونه وردپرس که از هوش مصنوعی و ماشین های یادگیرنده

هوش مصنوعی چیست؟

به طور ظاهری و ساده هوش مصنوعی ماشین ها را قادر می کند تا وظیفه ی کارهایی که قبلا توسط بشر انجام می شد را در کنترل بگیرند و انجام دهند.

به عبارتی احتمالا باید در آینده ماشین های هوشمند بیشتری کارهای خطرناکی که بشر نمی تواند یا برای او خطرناک است را انجام دهند. ما اکنون در مرحله ای نیستیم که ماشین ها به طور کامل برخی از امور را در کنترل بگیرند.

ما امروزه بیش از هر وقتی با زیر مجموعه ای از هوش مصنوعی به نام ماشین های یادگیرنده سرو کار داریم. یعنی نرم افزار بر اساس تجارب یاد می گیرد و برای آینده تصمیم گیری میکند. به قولی نرم افزار با گذشت زمان کامل تر و تصمیمات بهتری باید بگیرد.

قبلا شما تمام دستورات را وارد می کردید و محدوده ی عملکرد برنامه تنها به کدهای وارد شده بود ولی اکنون به گونه ای برنامه ریزی می شود که نرم افزار بر اساس الگوریتم داده شده قوانین خودش را بسازد و با گذشت زمان تغییر دهد و خودش را با محیطی که در آن کار می کند بواسطه ی درک بهتر از رفتار مصرف کنندهT خدمات بهتری ارائه دهد.

بیایید نگاهی بیندازیم به افزونه های وردپرس که هم اکنون ازاین موهبت هوش مصنوعی بهره می برند.

افزونه های وردپرسی که از هوش مصنوعی استفاده میکنند

پلاگین WordLift
افزونه  WordLift

1-افزونه  WordLift

 

ایده ی موجود در این افزونهی هوش مصنوعی بر اساس بهره مندی از زبان بشر برای ایجاد محتوای بهتر است. این افزونه در تلاش برای درک بهتر و فراهم کردن اطلاعاتی است که افراد به دنبال آن هستند تا در موتورهای جستجو نیز وضعیت بهتری داشته باشید. به نوعی سئو کپی رایتینگ.

برای وردپرس فراهم کردن تصاویر، حقایق، لینکها به نوعی که مطالب بیشتر درگیر کننده باشند و همچنین کمک می کند تا مطالب با برچسب Schema برای سئو و ایندکس شدن بهتر باشند. همچنین محتواهایی را به خواننده پیشنهاد می کند تا خواننده را بیشتر در سایت نگاه دارد.

نتیجه ی این کار افزایش ترافیک سایت،افزایش بازدید صفحات و نرخ تبدیل بیشتر خواهد بود.

 

پلاگین Breinify
افزونه وردپرسی Breinify
2-افزونه Breinify

 

این افزونه جمع آوری کننده ی اطلاعات بازدید کنندگان از یک وب سایت است. با کمک هوش مصنوعی در تلاش برای یادگیری این است که چه دسته بندی هایی از سایت های وردپرسی دیگر این بازدید کننده ملاقات می کند. این به شما کمک میکند بفهمید به چه مطالب دیگری بازدید کننده علاقه مند بود که احتمالا شما صحبتی از آن نکرده بودید. در همان زمان به شما نشان می دهد چه فعالیت هایی بر روی سایت شما در حال رخ دادن است. این پلاگین 1 سالی است آپدیت نشده است و خدمات آن همچنان فعال است.

 

پلاگین Aimojo
پلاگین وردپرسی Aimojo
3-افزونه Aimojo

 

این افزونه نسخه ی باز طراحی شده ی افزونه ی وردپرسی Affinitomics است که به احتمال زیاد نسخه ی جدید 10 بار سریعتر کار خواهد کرد. این افزونه ی وردپرسی دسته بندی ساختار یافته ای جدیدی به سایت وردپرسی شما اضافه میکند که به خود افزونه کمک میکند محتوای شما را بهتر سازمان دهی کند. نتایج جستجوی بهتر،فهرست پیوندهای (لینکهای ) متنی و منوها. در نتیجه باعث افزایش قابلیت استفاده و نرخ تبدیل بیشتر میگردد. این افزونه یاد میگیرد و دسته بندی خود سازماندهی شده ای دارد که با تجربه ماشین یادگیری تغییر می کند.

این افزونه 1 سالی است آپدیت نشده است.

پلاگین MyCurator Content Curation
پلاگین وردپرسی MyCurator Content Curation

4-افزونه MyCurator Content Curation

 

این افزونه که بر اساس ابزار هوش مصنوعیِ تولید محتوای سازمان دهی شده ی ابری کار میکند، در پیدا کردن محتواهای جذاب بازار هدف شما و استفاده از هوش مصنوعی برای ترتیب و نظم دهی به هر آنچه به صورت مرتبط پیدا می شود است.

بر خلاف فید خبرخوان این افزونه در تلاش برای ارائه ی تنها آن چیزی است که حقیقتا برای شما جذاب است. همچنین این افزونه از ورودی های شما و نظرات مثبت و منفی داده شده برای بهبود عملکرد در نتایج آینده استفاده می کند.

در پایان شما میتوانید به طور دستی هر محتوایی که شما جذاب می یابید را اضافه کنید.

 

افزونه Watsonfinds
پلاگین وردپرسی  Watsonfinds
5-افزونه Watsonfinds

 

این افزونه تلاش می کند تا با اتصال سایت وردپرسی شما به تجزیه و تحلیل احساساتی IBM WATSON محتوای شما را بهتر کند. شما میتوانید بفهمید که محتوای شما چه احساساتی از قبیل ناراحتی،خشم،لذت یا ترس را در مخاطب ایجاد کرده اید.

این به شما کمک می کند تا با هدفی که شما برای آن در نظر گرفته اید محتواهای خود را تطبیق دهید.

 

افزونه Kindred Posts
پلاگین هوش مصنوعی وردپرس kindred
6- افزونه Kindred Posts

 

افزونه ی پست های مرتبط در انتهای یک محتوا با تصویر به دلایلی دیگر پیشنهاد نمی شود و افزونه ی پست های مرتبط که در میان یک پست محتواهای مشابه را ارائه میدهد بسیار بهتر است. این افزونه بجای افزونه های قبلی با استفاده از هوش مصنوعی و یک ابزارک به مخاطبان شما محتواهای مشابه را پیشنهاد میکند.

شکی نیست هر چه بیشتر افراد با سایت شما تعامل داشته باشند پیشنهادات بیشتری نیز دریافت میکنند. حتی میتوان با اتصال این سرویس به Google Analytics فهمید کدام یک از توصیه ها کلیک بیشتری خورده اند. این افزونه با تنظیمات کمی در دسترس است.

 

7-افزونه After the Deadline

 

این افزونه بخشی از افزونه JetPack است که به بررسی خطاهای املایی و گرامری شما می پردازد و پیشنهاداتی را ارائه میدهد. خطاهای املایی را به صورت قرمز ، گرامری را به رنگ سبز و پیشنهادات الگویی را به صورت آبی نشان میدهد.

 

8- افزونه Quttera Web Malware Scanner

 

Quttera Web Malware Scanner به شما اجازه می دهد تا سایت وردپرس خود را برای یافتن code injections trojans, backdoors, worms, viruses, spyware و سایر مخرب های دیجیتالی اسکن کنید. این فناوری زمانی که سایت شما در لیست سیاه نتایج گوگل قرار گرفته است کمک میکند تا علت را پیدا کنید و اقدامات جبرانی را انجام دهید.

این افزونه از هوش مصنوعی برای تحلیل اشتباهاتی که توسط کاربران اتفاق افتاده استفاده کرده و از همین طریق خود را تقویت می کند. با اینکه در اسکن سایت مفید و کاربردی است، اما از سایت شما در برابر هک شدن مراقبت و محافظت نمی کند.

 

 

9- افزونه Free Live Chat + 24/7 Automated Bot

 

افزونه چت زنده و ربات پاسخگوی 24 ساعته به شما کمک میکند بدون اینکه از کسی کمک بگیرید یا استخدام کنید بخواهید گفتگو های شما را انجام دهد.

این ربات به تدریج یک پایگاه اطلاعاتی از سئوالات و پاسخ های مرتبط با آن را تشکیل میدهد. این ربات با گذشت زمان و مشاهده ی مکالمات شما با مخاطبان عملکرد خودش را بهبود می بخشد.

ضمنا هر زمان لازم شد یا آنلاین باشید می توانید کنترل را خودتان به دست بگیرید.

 

WooCommerce Darwin Pricing Integration
پلاگین WooCommerce Darwin Pricing Integration
10- افزونه WooCommerce Darwin Pricing Integration

 

افزونه وردپرسی تخفیف هوش مصنوعی فروشگاه ساز ووکامرس داروین، در تلاش برای ارائه ی بهترین کدهای تخفیف رقابتی بر اساس جمع آوری داده های قیمتی از رقبا است. این افزونه با استفاده از هوش مصنوعی و تجزیه تحلیل آماری سعی میکند بهینه ترین تخفیف قابل ارائه ترغیب کننده را در هر مکانی پیشنهاد دهد تا بتوانید به صورت کوپن تخفیف از آن استفاده کنید.

با گذشت زمان همچنین این افزونه به صورت یک ماشین یادگیرنده تلاش میکند تا اطلاعاتی را از بازار شما پیدا کند و با گذشت زمان فرصت های کسب و کاری را به شما پیشنهاد دهد.

 

افزونه وردپرسی The Client Relations Factory
پلاگین The Client Relations Factory
11- افزونه The Client Relations Factory

 

این افزونه اجازه می دهد تا کاربران با وردپرس در یک پلت فرم مجازی ارتباط برقرار کنند. شخصیت انیمیشنی می تواند با مشتریان تعامل داشته باشد. به آنها اطلاعاتی دهد ، پشتیبانی کند و نیازهای مشتری را بشناسد. همچنین شما می توانید به طور دستی سطح اطلاعاتی که بر اساس کارکرد و تجربه آموخته است اصلاح کنید تا در آینده در دسترس باشد.

 

هوش مصنوعی افزونه Primal
افزونه Primal
12- افزونه Primal

 

افزونه Primal سرویس دیگری است که محتوای مرتبط را به بازدید کننده ی سایت شما نشان میدهد. این پلاگین این کار را با جمع آوری اطلاعات درباره ی برگه ها و محتواهای منتشر شده و نمایش محتواهای بروز مرتبط انجام میدهد.

بی شک بمانند سایر افزونه ها که از ماشین یادگیری استفاده میکنند با گذشت زمان و مشاهده ی رفتار بازدید کننده شاهد نتایج و تجربه بهتر کاربری خواهیم بود.

 

13- افزونه Automatic Alternative Textr

 

همان طور که از نام افزونه مشخص است برای قرار دادن متن جایگزین عکس یا همان Alt برای بهبود سئو صفحات است. این افزونه با بکارگیری Microsoft’s Cognitive Services Computer Vision API تشخیص می دهد تا به صورت خودکار یک متن جایگزین عکس قابل قبول قرار گیرد.

این افزونه دیگر آپدیت نشده و ممکن است کارایی نداشته باشد.

 

افزونه Did You Mean
هوش مصنوعی افزونه Did You Mean
14- افزونه Did You Mean

 

یک افزونه قدیمی برای وقتی که کاربر به صفحات پاک شده ی 404 برخورد میکند است. این افزونه در سایدار به شرطی نمایش داده میشود که مخاطب به یک صفحه ی 404 فرود بیاید و نزدیک ترین محتواهای احتمالی که در لینک یا همان پیوند مشابهت دارد را نمایش می دهد.

همچنین مانند سایت جستجوگر گوگل در بخش جستجوی سایت بخش کامل کننده خودکار “متن مورد جستجو” را ارائه میکند.

 

15-افزونه Recomendo

 

ماشین یادگیری این افزونه بدون کاهش سرعت سایت محتوایی که احتمالا کاربران دوست دارد را به صورت قرار دادن Shorte Code یا قرار دادن در سایدار بار سایت نمایش می دهد. نصب آسان و بدون تنظیمات، صرفا از طریق کد ایمیل فعال سازی که دریافت می کنید انجام می شود. این افزونه در نسخه ی رایگان و پولی موجود است که برای ووکامرس هم قابل استفاده است.

 

16- افزونه Related Posts for WordPress by Bibblio

 

دقیقا به مانند افزونه ی بالا کار یکسانی را بدون کاهش سرعت سایت انجام میدهد و گویا تا 500 صفحه پست محتوایی راگیان عمل میکند.

 

17- افزونه Google Language Translator

 

ایجاد سایت چندزبانه با استفاده از مترجم گوگل. شما می توانید به راحتی زبان هایی که میخواهید در سایت شما نشان داده شوند را انتخاب کنید. بعد از آن شما می توانید مترجم مذکور را از طریق شورت کد یا ابزارک به سایت خود اضافه کنید.

 

شکی نیست که هوش مصنوعی در آینده ی نه چندان دور انقلاب جدیدی در فناوری و تمام بخش های جامعه بوجود خواهد آورد. گوگل یک هوش مصنوعی است و درآمد وحشتناکی بالایی دارد که روز به روز در حال بهتر شدن است. بهتر است قبل از اینکه خیلی خیلی دیر شود نیز در ایران اقداماتی انجام گیرد. هوش مصنوعی می تواند در کاهش هزینه های تولید ،انبارداری و بازاریابی و فروش موثر باشد.

  • آیا شما افزونه های وردپرسی دیگری را می شناسید که از هوش مصنوعی و یا ماشین یادگیری استفاده میکنند؟
  • آیا تا کنون از یکی ازاین افزونه ها استفاده کرده اید ؟
  • تجربه ی شما چگونه بود ؟

اگرچه افزونه هایی برای وردپرس وجود دارد که از هوش مصنوعی استفاده میکنند ولی حقیقت این است که بنظر می رسد شرکت های بزرگ در تلاش هستند هوش مصنوعی مخصوص کسب و کارخود را توسعه دهند تا در آینده بتوانند بر آن کسب و کار حکمرانی کنند.

شاید بدترین بخش افزونه های هوش مصنوعی وردپرس این باشد که به محض نصب و فعال سازی همان نتایجی که در یک ماه آینده و یا یک سال آینده از آن دریافت می کنیم با آنچه امروز تحویل میگیریم یکی نیست، چرا که این افزونه ها بر اساس اصول ماشین های یادگیری عمل میکنند و قضاوت فوری بر روی آنها عجولانه است.

دیدگاهتان را بنویسید