چه کسی پنیر من را برداشت اثر اسپنسر جانسون ، دانلود نسخه ی صوتی

چه کسی پنیر من را برداشت . نوشته ی اسپنسر جانسون

چه کسی پنیر من را برداشت . نوشته ی اسپنسر جانسون کتابی است ، مناسب نوجوانان . که البته به این معنی نیست این کتاب برای بزرگسالان نیست . منظور از پنیر هر چیزی میتواند باشد . هر شخصی داستان زندگی خودش را دارد . پس پنیر شما گمشده ی زندگی شماست . اگر فکر میکنید این دنیا عادل نیست ، اگر فکر میکنید حق شما را خورده اند !.  پارتی نداشتید !.  یا فرضا تحصیل کرده ای موفق بودید ، ولی در کار و زندگی بدلیل کاستی و نابرابری ها زندگی شما طبق برنامه پیش نرفته است ، این کتاب را توصیه میکنم .

چه کسی پنیر مرا برداشت

چه کسی پنیر من را برداشت

این کتاب میگوید که شما باید همیشه آماده تغییر باشید . شاید کاری که قبلا درست بوده حالا بی فاید شمرده می شود .  شاید باید شما راه خود را عوض کنید . در واقع کسی پنیر شما را بر نداشته این شما هستید که میخواهید آن پنیر رویایی خود را با همان فکر قبلی بدست آورید . گاهی پنیرها بد بو و خراب می شوند یعنی باز باید تغییر کنید .

نقل قولی ماندگار از اریک هافر در ارتباط با کتاب چه کسی پنیر من را برداشت :

 

نقل قولی ماندگار از اریک هافر به یادگار مانده است . در یکی از درس ها ی برنامه ی ۶ دقیقه تا موفقیت به صحبت وی اشاره شده است . او گفت : افرادی که همواره آموزش می بینند (دانش-آموزان)، یعنی در تمام مرحل زندگی دانش آموز و دانشجو باقی می مانند زمین را به ارث می برند و صاحبان اصلی زمین هستند ولی آنها که صرفا در دوره ای آموزش دیده اند و به قول و روایت اشتباهی فارغ التحصیل خوانده می شوند تنها با ابزارهایی از دانش و آگاهی به زیبایی مجهز شده اند (مثلا مدرک فارغ التحصیلی) که ممکن است برای دنیایی که اکنون تغییر کرده کارایی ندارد.

 

مالکان حقیقی زمین کسانی هستند که همواره خود را با دانش نوین به روز می کنند

مالکان حقیقی زمین کسانی هستند که همواره خود را با دانش نوین به روز می کنند

 

دقیقا این بیانی از وضعیت رشته های دانشگاهی ، نحوه ی آموزشی با منابع قدیمی و تکراری است که دیگر بازار کاری برای خود نمی یابند .

شخصیت های کتاب چه کسی پنیر من را برداشت :

این کتاب دارای ۴ شخصیت خیالی است . Hem & Haw & Sniff & Scurry . ببینید کدام هستید . من خودم مدتها Hem بودم هنوز هم گاهی میشوم ولی باید دست بردارید باید کار کنید فکری کنید شما باید Haw شوید.

برای من داستان اینگونه تمام شد فرض کنید بچه های دهه ی ۶۰ هستید و این برداشت من از این کتاب در زندگی من بود . Sniff & Scurry  دو شخصیتی بودند که خیلی باهوش نبودند آنها بیشتر فعالیت میکردند همه جا سرک میکشیدند و بقولی گلیم خود را از آب بیرون میکشیدند اینها همانند شخصیت های دوران مدرسه بودند که نمرات بدی داشتند و آینده نه چندان روشن ولی آنها شاید خیلی خلاق و باهوش نبودند ولی همیشه کاری میکردند اینها همان کسانی هستند که تحصیلات چندانی ندارند ولی بلافاصله وارد بازار کار شدند هر چه بود بالاخره کاره ای شدند یا خیلی عالی یا در کل گلیم خود را از آب بیرون کشیدند چون زود دست بکار شدند و کار میکردند.

چه کسی پنیر مرا برداشت

چه کسی پنیر من را برداشت Hem & Haw & Sniff & Scurry

در این میان من بمانند Hem & Haw هستم فکر کردیم خیلی باهوشیم فکر میکردیم فقط درس بخونیم یکاره ای میشیم خوب یک زمانی این تئوری کار میکرد !
حالا زمانه عوض شده و ما مشغول خوردن پنیرمان بودیم !. (پنیر = همان باورها و رفتن به دانشگاه و مدارک بالاتر ) . غافل ازاینکه شرایط در حال تغییر است . در حالی که آن دو بچه درس نخوان که به اشتباه می گفتیم تنبله ! Sniff & Scurry داشتند مداوما کاری میکردند . ما هم درسمان را تمام کردیم آمدیم وارد بازار کار بشویم . ولی دیدیم این پنیر آن پنیر نیست یا بقولی پنیر ما رو برده اند ! (بماند که واقعا بعضی ها واقعا بردنددد ! ) ولی واقعا کی پنیر ما رو برد ؟ بهتر نبود مقداری حواسمان به بازار کار و یک لقمه نان می بود . حالا که این مدارک بکار نمی آید بهتر نیست از غر غر کردن دست برداریم و فقط نگوییم من آن پنیر را میخواهم (فقط تو اون رشته تو اون موقعیت شغلی با اون پرستیژ کار میکنم ) . باید کاری بکنیم . باید حرکتی بکنیم . فکری بکنیم باید ما Haw شویم کسی که تصمیم به تغییر گرفت و بالاخره پنیرهای جدید بهتری پیدا کرد !

کتاب را بخوانید برای هر کسی مفهومی دارد کیفیت گویندگی ضعیف است ولی مهم مطالب است من که گوش دادم .

 

audiobooks

audiobooks

جهت دریافت کتاب چه کسی پنیر من را برداشت و دانلود ، ایمیل خود راوارد نمائید .لینک دانلود بلافاصله به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

پاسخ دهید