ارسال نشدن ایمیل های سایت وردپرسی [Spamhaus IPs]

ارسال نشدن ایمیل های سایت وردپرسی

مهم نیست وب سایت شما چیست و از چه سیستم مدیریت محتوایی مانند وردپرس یا جوملا استفاده کنید. ممکن است در موارد نادری پس از ارسال ایمیل با پبامی مبنی بر اینکه آی پی شما در لیست Spamhaus است یا RBLs است دریافت کنید و به شما این اخطار داده میشود که پیام شما تحویل داده نشده و  قطعا پیام های بعدی نیز تحویل داده نخواهد شد.

Spamhaus چیست؟

پروژه اسپم هوس یک سازمان بین المللی غیر سود ده و بدون منفعت مالی به منظور رهگیری و پردازش های ارسال اسپم در سرتاسر جهان است و البته در عین حال مبارزه با انتشار ویروس به همین روش است که سعی در طی مراحل قانونی لازم در این زمینه را نیز دارد. این پروژه در ژنو سوئیس لندن پایه گذاری شده و توسط مهندسین خود در ۱۰ کشور مدیریت می گردد.

این پروژه مشتمل بر پایگاه های بزرگی از داده جهت مسئولیت کنترل اسپم در فضای اینترنت می باشد که مشتمل بر بخش های عنوان شده ذیل می باشد.

  • Spamhaus Block List (SBL
  • Exploits Block List (XBL
  • the Policy Block List (PBL
  • Domain Block List (DBL

مهم نیست اینها چه هستند ولی تخطی از شرایط نرمال و تعیین شده در این پروژه به معنای قرار گیری دامنه و آی پی سرور شما در لیست این سایت شده و بسته به نوع خطایی که مرتکب شده اید آی پی شما در یکی از موارد فوق و یا حتی تمام موارد فوق جای میگیرد.

از کجا وضعیت آی پی سرور و هاست را در سایت Spamhaus چک کنم؟

قطعا هیچ کسی به غیر شخص خودتان نمی تواند دلیلی مناسبی در جواب به علت اینکه چرا آی پی شما در این سایت لیست شده است پیدا نماید. تنها کاری که باید انجام دهید رفع اشتباه و سوء مصرف استفاده از آی پی در جهت خلاف است.

به منظور بررسی کافی است داخل لینک زیر شود ( روی تصویر کلیک کنید) :

اسپم بودن آی پی
ارسال نشدن ایمیل ها

در کادر اول میتوانید آی پی و در کادر دوم میتوانید دامنه خود را جهت بررسی وارد نمایید. اگر نتایج سبز و بدون خطا بود می توانید خوشحال باشید ولی اگر در یکی از موارد بالا لیست شده اید میتوانید درخواست حذف ip (آی پی) از لیست را بدهید.

توجه کنید شما تا چند بار میتوانید این درخواست را ارائه کنید ولی اگر هر بار پس از درخواست و پاک شدن آی پی به خطاهای گذشته بپردازید مجدد بلاک میشود و در نهایت چنین فرصتی به شما داده نخواهد شد که از لیست خود را پاک کنید. پس از آن سوء استفاده نکنید.

چنانچه آی پی شما مشکل داشت میتوانید درخواست رفع آن را بنمایید. در کمتر از ۲ ساعت به طور معمول مشکل آی پی شما حل میگردد. گاهی ممکن است شما از آی پی اشتراکی استفاده می نمایید مطمئن شوید که این خطا از طرف دیگر اعضا نیست چرا که درخواست پاک سازی آی پی تا ابد برای آی پی شما باز نخواهد بود.

به طور معمول جدا از ارسال اسپم به طور غیر عادی استفاده از یک نرم افزار نال شده مانند Mymail فارسی که یک افزونه فارسی شده خارجی نال است و دوستان وردپرسی استفاده میکنند می تواند برای شما دردسر ساز باشد. حتما نسخه اصلی برنامه رو استفاده کنید یا قید برنامه رو بزنید یا از نسخه دیگری از آن استفاده نمایید. به شخصه نسخه نال قدیمی این برنامه را سالها پیش استفاده کردیم و در کنار آشنایی با مزایای خاص برنامه متوجه شدیم این نسخه واقعا مشکل دارد.

اسپم بودن آی پی
ارسال نشدن ایمیل ها

کافی است بدانید این سایت بخشی از یک سازمان و پروژه جهت مبارزه با ارسال کنندگان اسپم در سرتاسر جهان است شما باید آی پی خود را در منابع دیگری نیز چک کنید و از پاک بودن اطمینان حاصل نمایید. اگر چه چنانچه در این سایت اسپم معرفی شده اید بهتر است بدانید به اکثر سرویس دهنگان ایمیل مانند Gmail,Yahoo,Aol,Hotmail…….. نمی توانید ایمیل ارسال کنید و در عمل کار شما تمام است.

سایت هایی هستند که وضعیت بلوکه شدن آی پی شما را پایش یا مانیتور میکنند و بلافاصله اطلاع میدهند. نظیر وب سایت rblmon.com

شما وضعیت اسپم بودن خود را در سایت هایی دیگر نیز میتوانید جستجو کنید و هر جا بلوکه و بلک لیست بودید مجزا درخواست removal  بدهید. مانند https://www.dnsbl.info

دیدگاهتان را بنویسید