گرم کردن آی پی چیست ؟ [Warming Up IPs]

گرم کردن آی پی چیست؟

زمانی که شما شروع به ارسال اولیه ایمیل میکنید و یا میخواهید نرخ ارسال ایمیل را افزایش دهید ضروی است بدانید که ISPs و خدمات رسان های ایمیل مانند یاهو و گوگل به چه طریقی ایمیل ها را اسپم و یا به اینباکس می فرستند . توجه کنید یک آی پی جدید اعتبار لازم برای ارسال ایمیل به اینباکس را با توجه به اینکه رکوردی قبلا در ارسال ایمیل ندارد را دارا نمی باشد. در نتیجه آی پی را سرد مینامیم. موضوع نحوه شروع کار با یک آی پی سرد با اعتبار صفر است.

 

 • افزایش بسیار تدریجی و کند نرخ ارسال ایمیل با یک آی پی را گرم کردن آی پی میگویند.
 • برای ارسال های انبوه شما به بیش از یک آی پی نیاز دارید.
 • برای کمتر از ۵۰۰۰ ایمیل در روز، یک آی پی اشتراکی کافی است.
 • برای تعدا بیشتر آی پی اختصاصی دوم و سالم ضروری است چرا که ممکن است شما اسپم شناخته شوید و حتی خطایی هم به سمت شما برنگردد در نتیجه گرم کردن آی پی و تعداد بیشتر آی پی ضروری است.
 • اگر می توانید از هزینه ی ESP یعنی مانند mailer lite, ,mailchimp و غیره برآیید این مبحث بدرد شما نمی خورد.

 

شروع کار با آی پی IP سرد.

 

 1. شما باید با نرخ کمی شروع به ارسال کنید تا دریافت کننده (ISP) بتواند ارزیابی صحیحی از اعتبار آی پی انجام دهد که چه میزان لیست ایمیل شما صحیح است، نحوه پاسخ گویی به ایمیل ها چگونه است، چه میزان کاربر ایمیل ها را باز کرده اند، کلیک کرده اند یا به پوشه ی دیگری منتقل کرده اند.
 2. شما باید ارسال را طوری شروع کنید که دریافت کننده بتواند تخمینی از نحوه و شکل ارسال شما (IP) داشته باشد
 3. با گذشت زمان کم کم آی پی شما اعتبار لازم برای مقادیر بالاتر ارسال را پیدا می کند ولی این میزان از چه حداقلی شروع شود و این دوره گرم کردن آی پی چقدر بایستی طول بکشد؟
 4. این میزان بستگی به بانک شما و حجم ارسال دارد ولی یک حداقلی در توالی منظم جهت گرم آی پی کردن ضروری است. ارسال ۵۰ تا ۱۰۰ هزار ایمیل در ماه برای این کار مناسب به نظر میرسد و نکته بعدی فاصله ۳۰ روزی است که نباید بیشتر از این زمان آی پی بلا استقاده بماند و اگر این اتفاق افتاد دوباره آی پی باید گرم شود.
 5. از یک نرخ پایین شروع کنید و کم کم میزان ارسال را اگر نرخ دریافت و باز کردن ایمیل ها خوب است بالا ببرید تا به ۱۰۰٫۰۰۰ ایمیل در ماه برسید بهتر است این کار دو ماه متوالی انجام شود تا آی پی شما به ظرفیت بالایی برسد.
 6. شما همیشه باید ارسال و دریافت ایمیل های خود را چک کنید و توجه داشته باشید آی پی مشترک آی پی گرم است هر چند ممکن است اعتبار بالا و یا ظرفیت بالای آماده به ارسالی هنوز نداشته باشد.
 7. به ظرفیت سرویس خریداری شده و یا SMTP خود دقت کنید.

 

 کار درست را انجام دهید؟

شاید وسوسه کنند باشد که به سرعت شروع به ارسال ایمیل کنید ولی صبر شما بسیار بار ارزش و کم هزینه تر از بازگشت از یک اعتبار بدی است که بسیار مشکل است.

 با احتیاط عمل کنید؟

بسیار بسیار مشکل است تا اعتبار از دست رفته را باز یابید ولی بحث اینکه چقدر زمان می برد تا اعتبار از دست رفته خود را بازیابید ممکن است مورد بحث باشد.

از آنجا که رد ارسالات شما هر ۳۰ روز انجام میشود شما حداقل باید یک ماه صبر کنید و از نو با احتیاط بیشتر آغاز به کار نمایید.

 

تنها کافی است یک آی پی را معتبر کنید و به طور مناسبی گرم کردن آی پی را انجام دهید؛ اگر سرویس دهنده ی شما قادر باشد می توانید ۱ میلیون ایمیل در روز ارسال کنید فقط و فقط با یک آی پی .

 

 

همیشه فعال باشید؟

در پاسخ به ایمیل های ارسالی پاسخ گو باشید . ارسالات خود را پردازش کنید. وظیفه ارسال بعد از تنظیمات اولیه عملا به عهده ربات هاست ولی شما یک پایش کننده زنده باشید همه چیز رو روزانه چند بار چک کنید. شکایت ، عضویت، لغو عضویت ، وضعیت اینباکس و اسپم …. پاسخ اتوماتیک و دستی به ایمیل ها همگی باید در کنار گرم کردن آی پی بکار رود.

دیدگاهتان را بنویسید