مدیر یک دقیقه ای اثر اسپنسر جانسون ، دانلود نسخه صوتی کتاب مدیر یک دقیقه ای

یک دقیقه می تواند همه چیز را عوض کند نوشته ی کن بلانچارد و اسپنسر جانسون

مدیر یک دقیقه ای اثر اسپنسر جانسون ، دانلود نسخه صوتی کتاب مدیر یک دقیقه ای . کتاب مدیر یک دقیقه ای در مورد تشویق های یک دقیقه ای توضیح می دهد که مدیر باید خیلی واضح و روشن بگوید که چه کاری به درستی انجام شده و کارکنان خود را بلافاصله تشویق کند، به کارکنان بگوید که چقدر از کارشان راضی و خوشحال است و آن ها را به انجام دوباره ی ان کار تشویق کند و بسیاری نکات و آموزش هایی که در این کتاب درمی یابید.

این کتاب به مدیران یادآوری می کند که تک تک کارمندانش به عنوان منابع آگاهی و دانایی شرکت حساب می شود. اینکه انسان ها چگونه میتوانند به نتایج ارزشمند برسند و به یکدیگر و سازمان علاقمند باشند.

 

مراحل قدم گذاشتن در رسیدن به اهداف از نظر کتاب مدیر یک دقیقه ای اثر

اسپنسر جانسون عبارتند از :

 

توافق روی اهداف .
مشخص کردن رفتار صحیح .
اهداف را در کمتر از ۲۵۰کلمه روی یک کاغذ بنویسیم .
خواندن هر هدف در صورتی که کمتر از یک دقیقه طول بکشد .
اختصاص یک دقیقه زمان به ارزیابی عملکردها .
ببینید رفتارتان با اهدافتان همخوانی دارد یا خیر.

 

یک دقیقه می تواند همه چیز را عوض کند نوشته ی کن بلانچارد و اسپنسر جانسون

یک دقیقه می تواند همه چیز را عوض کند نوشته ی کن بلانچارد و اسپنسر جانسون

 

مدیریت یک دقیقه‏ ای روشی تازه است برای به دست آوردن نتایج بهتر و مؤثرتر. نویسنده کتاب آقای برانکارد اسپنسر جانسون یک مدیر است که تا قبل از مطالعه کتابِ مدیر یک دقیقه‏ ای یک مدیر با شگرد و روش ساده که اکثر مدیران از آن استفاده می‏کنند بود. ایشان بعد از خواندن کتاب ذکر شده تصمیم گرفت با نویسنده کتاب که خود از مدیرانی بود که توانسته بود از طریق این روش یک شرکت نامنظم را به یکی از بهترین مؤسسات تبدیل کند، ملاقات کند.
ایشان پس از تماس تلفنی با مدیر یک دقیقه‏ ای و مشخص کردن قرار ملاقات به دیدار مدیر موفق رفت. او مردی حدودا میانسال بود که پشت پنجره ایستاده بود. زمانی که برانکارد وارد اتاق شد، پس از تعارفات میان دو مدیر از او خواست که در مورد کتاب و روش کار و استفاده از آن برایش توضیح دهد؛ مدیر یک دقیقه‏ ای که مردی خوش برخورد بود خواسته همکار جوان خود را پذیرفت و شروع به توضیح دادن نمود.

او ابتدا چند جمله‏ ای را که به شکل لوح روی دیوار بود برای همکار جوان خود گفت؛ در میان این جملات نوشته بسیار زیبایی بود که اینگونه نوشته شده بود که مبنا و شاخص این روش محسوب می‏شود:

شاخص مدیریت یک دقیقه‏ ای چیست ؟

 

این که هر روز هر از گاهی به چهره کسانی که به آنان مدیریت می‏کنیم بنگریم، و بیندیشیم که آنان منابع مهم ما هستند.
سپس وارد جزئیات مدیر یک دقیقه ای شد. او ابتدا با معرفی روش ABC به برانکارد شروع کرد؛ توضیح او اینگونه بود که گفت: ABC آن حرف یا کلمه‏ هایی که برای آموزش در مدارس استفاده می‏شود نیست، بلکه ABC الفبای مدیریت یک دقیقه‏ ای است.
  • A – Activators . فعال‏ کننده ‏ها . فعال ‏کننده‏ ها کارهایی است که مدیر یک دقیقه‏ ای قبل از آن که از کادر خود انتظار کاری را داشته باشد باید انجام دهد.
  • B – Behavior . کار یا هدفی که یک مدیر برای کادر خود توضیح داده و از آنان انتظار دارد که برای او انجام دهند.
  • C – Consequences . نتایج یا پیامدی که یک مدیر یک دقیقه‏ ای توقع دارد به دست بیاورد.
کتاب صوتی مدیر یک دقیقه ای

کتاب صوتی مدیر یک دقیقه ای

اگر مدیران بتوانند فعال ‏کننده‏ های لازم را تشخیص دهند و اعمال کنند و همچنین رفتاری را که پس از پایان هر اجرا لازم است به درستی انجام دهند به عملکرد و اجرای بهتر کار دست می‏یابند .
مهم‏ترین فعال‏ کننده هدف‏ گذاری است .
مدیر با کمی توضیح دادن برای دوست جوان خود به او می‏گوید که همیشه اجرای مطلوب و خوب در مراحل رفتاری نمایان است. یعنی قابل مشاهده و اندازه‏ گیری است و ما می‏توانیم با مشاهده رفتار کادر خود تصمیم بگیریم چه وقت هدف را برای کادر توضیح و چه وقت توبیخ می‏کنیم.
در ادامه توضیحات مدیر یک دقیقه‏ ای می‏گوید که ما هیچ وقت یک کارآموز را توبیخ نمی‏ کنیم . زیرا ممکن است که او را از کار خود دلسرد کنیم و راه او را عوض کنیم . بلکه ما تنها کسانی را توبیخ می‏کنیم که می‏دانیم می‏توانستند کار خود را بهتر انجام دهند و این کار را نکردند .
همیشه توبیخ را با تمجید پایان دهیم.
زمانی که یک مدیر می‏خواهد توبیخ کند، باید بداند که چگونه توبیخ کند. برای مثال اگر مدیر توبیخ خود را با تمجید تمام کند، فرد پس از رفتن او به کار خود می‏ اندیشد و سعی در اصلاح خویش می‏نماید (توضیحات از مدیر ایران) .
audiobooks

audiobooks

جهت دریافت کتاب مدیر یک دقیقه ای و دانلود ، ایمیل خود راوارد نمائید .لینک دانلود بلافاصله به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

پاسخ دهید