کتاب شيب اثر ست گودين .شیب؛ هزار راه نرفته است! خلاصه کتاب شیب اثر ست گودین.

شیب ست گودین

کتاب شیب اثر ست گودین، ; ترجمه محمد خضرزاده. کتاب شیب به شما یاد میدهد چه موقع کار را ول کنید (و چه موقع به کار بچسبید)

شیب چیست ؟

شیب پنجمین مصاحبه ای است که مصاحبه کننده هرگز با شما تماس نمیگیزد.

شیب  گروه موسیقی ای است که در یک سالن خالی از تماشاگر در مکانی نامعلوم مشغول اجرا است.

شیب هفتمین باری است که هنگام تمرین اسکی زمین میخورید.

شیب نیمه مسیر مارتن است، وقتی که هیجان شلیک شروع مسابقه خاطره ای مبهم است و شوق رسیدن به خط پایان رویایی دست نیافتنی است.

شیب مسیر ناهمواری است که باید طی کنید تا به هدف بزگ خود برسید…البته اگر که در تعقیب هدف درست هستید.

آهان، شیب همچنین راهنمایی است برای حرفه تان، برنامه ریزی برای آینده شرکت تان، و ای بسا رسیدن به خوشبختی در زندگی تان.

تقریبا هر کاری در زندگی که ارزش انجام دادن داشته باشد تحت کنترل شیب است. شما باید طرز استفاده از منحنی شیب برای تصمیم گیری در زندگیتان را بدانید . کتاب شیب هزار راه نرفته است.

 

خلاصه کتاب شیب :

هر پروژه جدید (یا شغل یا  سرگرمی یا شرکت) با شور و لذت شروع میشود . و سخت تر می شود و لذت آن کمتر تا اینکه به  نقطه ای می‌رسد خیلی سخت و بدون هیچ لذتی،  اینجاست که از خودتان می پرسید آیا این هدف ارزش این همه زحمت را دارد؟

شاید شما در شیب هستید. مانع موقتی که اگر به تلاش ادامه دهید به آن غلبه خواهید کرد،  ولی شاید واقعا بن بست باشد. که هر چقدر هم زحمت بکشید، قرار نیست بهتر شود. آنچه فوق ستاره ها را از دیگران متمایز می کنند است که آنها می‌توانند به سرعت از بن‌بست بگریزند، و تمرکز و انگیزه شان را روی چیزی بگذارند که ارزش دارد

برنده ها سریع کار را ول میکنند. زیاد هم این کار را می‌کنند بدون اینکه احساس پشیمانی کنند. تا اینکه متعهد می‌شوند از یک شیب درست به دلایل درست عبور کنند. در واقع برندگان درجستجوی شیب هستند. آنها متوجه هستند که هرچه مانع بزرگتر، پاداش عبور از آن بزرگتر است .اگر بتوانید در حرفه خود بهترین باشید، بیش از آنچه منصفانه به نظر می رسد به ثروت ، شهرت و امنیت بلندمدت دست می یابید.

 

شیب ست گودین


[ برای دیدن ادامه متن یا دریافت فایل وارد شوید و یا ثبت نام کنید! ]

همه به دنبال بهترین هستند. در نتیجه بهترین بودن، پاداش فراوانی به همراه دارد. مقیاس آن خطی نیست.

این طور نیست که با کمی تلاش بیشتر، کمی بیشتر پاداش بگیرید. بلکه به شکل منحنی است. آن هم‌  منحنی شیب دار.

دلیل واقعی اینکه بهترین بودن این اندازه مهم است:

اما دلیل دیگری که بهترین بودن این اندازه پاداش بزرگی به همراه دارد، مقداری ظریف است. بهترین بودن به این دلیل اهمیت دارد چون در آن بالا تنها برای عده معدودی جا وجود دارد. این کمبود است که بهترین بودن را چنین ارزش می بخشد. کمبود از چه چیزی ناشی می شود؟ کمبود ناشی از مشکلات و موانعی است که بازار و جامعه به وجود می‌آورند. از آنجا ناشی می‌شود که بیشتر رقبا قبل از اینکه چیزی خلق کنند که آنها را به  صدر ببرد، کارشان را ول می کنند. از اول هم همین طوری بوده است. در واقع وجود سیستم به آن وابسته است.


[ برای دیدن ادامه متن یا دریافت فایل وارد شوید و یا ثبت نام کنید! ]

کتابهای پرفروش قبلی هنوز هم در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های ناشران قرار دارند.  وب سایت هایی که در صفحه اول سایت دیگ قرار می گیرند هنوز۱۰۰ برابر بیشتر از سایت های معمولی بازدید کننده دارند. شرکت های بزرگ بیمه تنها به دلیل بزرگ بودن شان این همه مشتری دارند. تعداد کارجویان به بینهایت نزدیک می‌شود.

آیا این بهترین کاری است که می‌توانید انجام دهید؟

فرم درخواست شغل با خط ناخوانا. آگهی های پستی با املای غلط نام گیرنده .فروشنده ای که دوست دارد کالایی را بفروشند اما اصلا پیگیری نمی‌کند. دکتری که این زحمت را به خود نمی دهد ببینند داروی جدید بر روی بیمار قدیمی اش چه اثری داشته است. افراد در جا می‌زنند. آنها به چیزی کمتر از آنچه توانایی رسیدن به آن را دارند راضی می شوند.
[ برای دیدن ادامه متن یا دریافت فایل وارد شوید و یا ثبت نام کنید! ]

منحنی کتاب شیب

منحنی ۱ : منحنی شیب یک

تقریباً هر کاری که در زندگی ارزش انجام دادن داشته باشد تحت کنترل شیب است شکل آن به صورت زیر است :

در اوایل وقتی کاری را شروع میکنید  جالب به نظر میرسد، و واکنش مثبت زیادی از افراد دور و بر می بینید. در چند روز و چند هفته ی بعد روند سریع یادگیری باعث می‌شود که روحیه‌تان همچنان بالا بماند. کار جدیدتان هرچه که باشد انجام آن هنوز راحت است. اما از اینجا به بعد  است که شیب اتفاق می افتد. شیب مسیر طولانی بین شروع کردن و تسلط یافتن است. مسیر طولانی ای که در واقع یک میانبر است .چون سریع‌تر از هر مسیر دیگری شما را به مقصد مورد نظرتان می رساند.
[ برای دیدن ادامه متن یا دریافت فایل وارد شوید و یا ثبت نام کنید! ]

مدیر یکی از ۵۰۰ شرکت برتر جهان بودن آسان است ، به آنجا رسیدن سخت است. شیب عمیقی در طول مسیر وجود دارد اگر به آنجا رسیدن آسان بود تعداد زیادی از افراد به آن جایگاه دست می‌یافتند. مدیران این شرکت ها چنین حقوق بالایی نمی‌گرفتند، همچنان که پیشتر توضیح دادیم ، کمبود راز ارزش است اگر شیب نبود کمبود هم نبود.
[ برای دیدن ادامه متن یا دریافت فایل وارد شوید و یا ثبت نام کنید! ]

کتاب شیب از هدر رفت انرژی، زمان و پول شما جدا جلوگیری میکند. حتما این کتاب را بخرید و هر از چند گاهی مرور کنید. مطمئن باشید همیشه به نسخه ی اصلی و کامل نیاز خواهید داشت.

One comment

دیدگاهتان را بنویسید