اقدام به عمل در کپی رایتینگ ،خطاهای رایج در کپی رایتینگ (11)

عدم وجود اقدام به عمل در کپی رایتینگ

اقدام به عمل در کپی رایتینگ یا همان Call to Action یعنی اقدام به اخذ سفارش. در درس قبلی گفتیم کپی باید با دادن اطلاعات از مشتری راه را برای اقدام به عملی خاص برای او باز نماید. به جهت اقدام مشتری باید دلایل کافی و مشوق های لازم را ارائه کرد و در نهایت نباید فراموش کرد که از مشتری خواست که اقدامی انجام دهد. شما باید به خاطر داشته باشید که برای فروش می نویسید و به مشتری هم یادآوری کنید که برای رفع نیازی به شما مراجعه کرده است . حال که ذهن او را گرم و آماده کرده اید، از او درخواست سفارش کنید.

نمونه موردی از عدم وجود اقدام به عمل در کپی رایتینگ :

 

کار کپی رایتر فروش است. حالا به یک مثال نگاه کنید.

عدم وجود  اقدام به عمل در کپی رایتینگ

call to action یا همان اقدام به عمل

 

اگرچه در این بیلبورد از مشتری می خواهد که با شماره های زیر تماس بگیرید ولی برای ماشین های عبوری با سرعت زیاد یادداشت شماره ها مشکل است. لوگو، مهر تایید نامشخص، تصاویر زیاد، سه متن بسیار ریز، آدرس وب سایت ، …. مجموعه اطلاعات فراوانی هستند که این بیلبورد را ناکارآمد می کند. ضمنا شماره تماس واگذار کننده ی بیلبورد تبلیغاتی جهت رزرو دقیقا زیر شماره های تبلیغ دهنده به همان اندازه دیده میشود که به پیچیدگی طرح می افزاید. آیا بهتر نبود با یک عکس، یک جمله ی چند کلمه ای حساب شده و فقط یک شماره تماس به صورت برجسته جلب توجه می کرد. در ضمن آگهی دهنده باید از شرکت تبلیغاتی میخواست شماره های خودرا در ابعاد کوچکتری در فاصله معین از بیلبورد قرار میداد تا هم به خوانندگان احتمالی احترام می گذاشت و هم به آگهی دهنده.

پایان مجموعه برنامه 10 قسمتی خطاهای رایج در کپی رایتینگ.

در ویدیو برنامه ی آموزشی امروز به طور دقیق با مفهوم و خطاهای Call to action یااقدام به عمل آشنا می شوید. با این قسمت این مجموعه برنامه ی 10 قسمتی تمام و به طور یک فصل کامل از فروشگاه سایت به زودی قابل خریداری است.

 

ویدیوی آموزشی کپی رایتینگ : عنوان “خطاهای رایج کپی رایتینگ 10“

جهت خرید محصول به این صـفـحــه مراجعه کنید

کامل ترین دوره ی آموزشی کپی رایتینگ در ایران به زبان مادری در مجله موفقیت “درس بعدی”

پاسخ دهید