باقی ماندن در مسیر موفقیت یا قرار گرفتن در مسیر موفقیت

تنها راه باقی ماندن در مسیر موفقیت

باقی ماندن در مسیر موفقیت یک چیز است و قرار گرفتن در مسیر موفقیت چیزی دیگر ! . یکی از آن سئوالات که بارها و بارها ممکن است پرسیده شود این است که چقدر طول می کشد تا در مسیر موفقیت قرار گیریم .

مدت زمان لازم برای قرارگیری در مسیر موفقیت :

واقعیت این است که شما در عرض چند دقیقه تا چند ساعت یا چند روز ممکن است در مسیر موفقیت قرار گیرید . این کار ممکن است ۱۰۰ ها یا حتی هزاران بار، برای شکست خورده ترین افراد روی کره زمین نیز اتفاق افتاده باشد . ما ممکن است حتی روزی چند مرتبه در مسیر موفقیت قرار بگیریم .

شما حتی با آرزوی داشتن موفقیت نیز در راه موفقیت قرار میگیرید. ولی نکته ی مهم این است که بین باقی ماندن در مسیر موفقیت و یا قرار گرفتن در مسیر موفقیت تفاوت آشکاری وجود دارد. نتیجه اولی ؛ یعنی قرار گرفتن در مسیر موفقیت می تواند هیچ باشد؛ ولی اگر این آرزو و این قرار گیری در مسیر دائمی، پایدار و با ممارست و انسجام باشد نتیجه ی دریافتی حتی می تواند بیش از اندازه خوب و غیر عادلانه! باشد .

 

مدت زمان لازم برای قرارگیری در مسیر موفقیت :

۶ گام موفقیت و اولیه تبدیل آرزو به ثروت و بدست آوردن آنچه خواهان آن هستیم در کتاب ناپلئون هیل “بیندیشید و ثروتمند شوید“ و برنامه “ ۶ دقیقه تا موفقیت ” آورده شده است .

گام اول موفقیت

در ذهنتان میزان پولی را که آرزو دارید داشته باشید مشخص کنید. نگویید ” من پول فراوانی می خواهم.” بلکه میزان دقیق را مشخص کنید. ( دلایل انگیزشی برای این منظور وجود دارد).

گام دوم موفقیت

تعیین کنید در ازای رسیدن به این مبلغ پول، قصد دارید چه چیزی بدهید و چه سخاوتی داشته باشید. یعنی میزان سخاوت مندی خود را مشخص کنید. شما نمی توانید همه چیز را برای خود بخواهید. باید از این دست بدهید تا از آن دست بگیرید. (“همه چیز در قبال هیچ چیز” نداریم)

گام سوم موفقیت

تاریخ دقیقی برای رسیدن به مبلغ مورد نظرتان تعیین و یادداشت کنید.

(این تاریخ را می توانید بعداً تمدید کنید پس زیاد نگران این موضوع نباشید ).

گام چهارم موفقیت

طرح و برنامه مشخصی برای دستیابی به مبلغ مورد نظرتان بریزید، و در یک آن ، آماده باشید یا نباشید، کارتان را عملاً شروع کنید و طرحتان را اجرا کنید.

گام پنجم موفقیت

جمله واضح و روشنی بنویسید از مبلغ پولی که می خواهید بدست آورید یا هدفی که می خواهید به آن برسید و محدوه زمانی لازم برای دستیابی به آن مبلغ یا هدف را تعیین کنید، بنویسید در ازای آن،چه بخششی خواهید داشت، و بطور واضح نحوه به انجام رساندن طرح تان را تشریح کنید.

گام ششم موفقیت

نوشته تان را با صدای بلند بخوانید، دوبار در روز، یک بار قبل از خواب شبانه، و یک بار بعد از بیداری صبح. همچنانکه این نوشته را با صدای بلند می خوانید، ببینید و احساس کنید و این باور را در خود ایجاد کنید که در آن موقعیت قرار دارید.

به نظر ابتدایی می رسد، ولی اگر با هر یک از دیگر طرحهای راهنمای پولدار شدن مقایسه کنید، دقیقاً همین گامها را مشاهده می کنید. آنها فقط با جار و جنجال و هیاهوی بیشتری همراه هستند.

تنها راه باقی ماندن در مسیر موفقیت :

اگر تاکنون معجزه ای در زندگی شما رخ نداده، وقت آن است که آن را طلب کنید. تنها راه باقی ماندن بر مسیر موفقیت مطالعه، تلاش و ممارست در مسیر است .

آیا برنامه ی “۶ دقیقه تا موفقیت” و کلیه برنامه های تولیدی این سایت در یک انسجام با این موضوع هستند؟. قضاوت با شما !.

دیدگاهتان را بنویسید