فرق بین landing page و Squeeze page

فرق بین landing page و Squeeze page چیست ؟  حقیقت این است که اول باید بدانید opt-in page چیست ؟

opt-in page صفحه ای طراحی شده با هدف جمع آوری اطلاعات مخاطب (مشتری احتمالی یا همان سرنخ) به خصوص ایمیل است که به بازاریاب اجازه می دهد به سرنخ یا همان لید یک یا تعدادی ایمیل، تبلیغات و پیام ارسال کند.

این کار تا زمانی می تواند اتفاق بیفتد که مخاطب opt-out یا خروج یا Unsubscribe که لغو عضویت از لیست ایمیل است را انجام ندهد.

لندینگ پیج landing page  چیست ؟

به سادگی یک صفحه ی وب که برای مخاطبی که احتمالا بر روی لینکی در جایی کلیک کرده باز می شود. در واقع صفحه ای است که بازدید کننده با کلیک یا وارد کردن آن لینک وارد آن صفحه می شود و در آن فرود می آید.

در لندینگ پیج هدر، فوتر سایت و احتمالا سایدبار همگی وجود دارد و بخشی برای opt-in و وارد کردن اطلاعات سرنخ هدایت شده به آن مانند ایمیل وجود دارد.

لندینگ پیج یک opt-in page محسوب میشود.

opt-in page چیست
لندینگ پیج Landing page چیست

اسکوییز پیج Squeeze page چیست ؟

 تمام Squeeze page ها لندینگ پیج landing page هستند با این تفاوت که در squeeze page شما یک صفحه ی تمام طراحی شده صرفا برای دریافت اطلاعات سرنخ و یا همان opt-in فرم را می بینید. از آنجا که تنها هدف Squeeze page بدست آوردن اطلاعات سرنخ است یا به عبارتی squeeze یعنی فشردن و به زور هول دادن و قرار دادن او در یک فرآیند ورود اطلاعات و بدست آوردن عموما یکسری اطلاعات ارزشمند ، آن را squeeze page می گویند.

متن یا کپی Squeeze page عموما کوتاه تر از landing page است. هدف Squeeze page این است که بطور خلاصه در 150 تا 450 کلمه مزایایی را تشریح کند به این امید که مخاطب یک اقدام به عمل که ورود اطلاعات است را به امید دریافت یک ارزش انجام دهد.

لندینگ پیج عموما صفحه ی فروش است و کپی رایتر در تلاش است با ترغیب مخاطب و آگاه سازی یک حس اضطرار به خرید در او ایجاد نماید. لندینگ پیج بر روی سایت یا همان دامنه ی شما میزبانی میشود یا حداقل می شود گفت به نمایش در می آید در حالی که Squeeze page کاملا می تواند در دامنه و نشانی دیگری که احتمالا سرویس دهنده ی خدمات opt-in فرم است باشد. به طور مثال وب سایت Leadpages.net

دیدگاهتان را بنویسید