گاو بنفش؛ وقتی شما برای فروش محصولات خود نیاز به گاو بنفش دارید. خلاصه کتاب گاو بنفش

گاو بنفش

گاو بنفش؛ وقتی تنها راه شما برای فروش محصولتان در میان بازار شلوغ تولیدات یک گاو بنفش است. خلاصه جامع قابل فهمی از کتاب گاو بنفش نوشته ی ست گودین. گاو بنفش کتابی ضروری برای فن بازاریابی است . همه ی روش های قدیم منسوخ شده اند، شما باید چشمگیر باشید به مانند گاو بنفش !. به جای تبلیغات پر هزینه ضامن بقای شما و یا کمپانی و کسب وکار کوچک و بزرگ شما نوآوری در روزی تازه است. اینجا دوراهی نیست؛ شما نیاز به محصول جدید با طراحی ، آفرینش و فروش دوباره دارید، محصولی که چشم گیر باشد. در بازار پر ازدحام تنها با توقف تبلیغات و آغاز نوآوری امکان پذیر است.

 

خلاصه کتاب گاو بنفش :

 

Pها کافی نیستند .

طی سالها بازاریابان درباره( ۵p ) پنج دستاورد بازاریابی صحبت می‌کردند، (اگرچه تعدادp  ها بیش از این است اما هرکسی پنج  p مورد علاقه خود را دارد.) تعدادی از این p ها عبارتند از :

  • محصول
  • قیمت گذاری
  • ترویج محصول برای افزایش فروش
  • چگونگی جایگاه و مراتب
  • روابط عمومی و تبلیغ
  • بسته بندی
  • پیشی گرفتن
  • بازاریابی اجازه ای

بازاریابی کار تضمین شده ای نیست، اما روشی است که همیشه مورد استفاده قرار گرفته است. اگر همه P پی ها را به درستی به کار ببرید، باز هم احتمال اینکه موفق نشوید، زیاد است. یک چیزی نگران کننده وجود دارد، p ها کافی نیستند. این کتاب p جدیدی را به شما نشان می دهد.

P جدید گاو بنفش است.

 

چند سال پیش که همراه خانواده ام در فرانسه ، با اتومبیل به گردش رفته بودیم ، از دیدن صدها گاو که مثل تصاویر برجسته ی کتاب‌های قصه در مراتع کنار بزرگراه در حال چریدن بودند، به وجد آمده بودیم. تا کیلومترها همچنان خیره به بیرون نگاه می‌کردیم و از آن همه زیبایی در شگفت بودیم.

پس از ۲۰ دقیقه تماشای، گاو ها را رها کردیم. این گاوها هم مثل همان گاوهای قبلی بودند، که دیده بودیم. و آنچه که زمانی برای ما شگفت انگیز بود، کاملا عادی و معمولی به نظر می‌رسید. چیزی بدتر از معمولی، خسته کننده شده بود. و حالا یک گاو بنفش، شاید جالب به نظر برسد. البته برای مدتی ماهیت گاو بنفش این است که باید برجسته و جالب توجه باشد . این کتاب درباره چرا، چه چیز و چگونه برجسته بودن است.

 

کلمات برجسته :

آنچه که برجسته است ، ارزش گفتگو را دارد. ارزش دارد که مورد توجه باشد. گاو بنفش استثنایی، جدید و جالب است .اما هر چه که خسته‌کننده شود، دیگر به چشم نمی آید، مثل گاو قهوه ای.

 

بازاریابی برجسته :

هنر ساختن چیزهای با ارزشی که در عرضه کالا و خدمات جلب توجه کنند. من معتقدم ما به نقطه ای رسیده ایم،که دیگر نمیتوانیم مستقیم برای توده مردم بازاریابی کنیم. ما دنیایی را خلق کردیم که اکثر محصولات در آن دیده نمی‌شود. این کتاب بیان می کند که چرا شما نیاز دارید در هر چیزی که میسازید، گاو بنفش را قرار دهید. چرا تلویزیون و رسانه‌های جمعی دیگر سلاح های مخفی شما نیستند و چرا حرفه ی بازاریابی برای همیشه متحول شده است.

 

“تبلیغات را کنار بگذارید و نواوری کنید”

تبلیغات در طول زمان:

قبل از تبلیغات همه‌چیز شفاهی بود. تولیدات و خدماتی که می‌توانستند مشکلی را حل کنند، مورد گفتگو قرار می‌گرفتند و سرانجام خرید می شدند. در طول دوران تبلیغات، قدرت تلویزیون و رسانه های جمعی منجر به یک فرمول سحر آمیز شد: اگر شما مستقیم برای مصرف کننده ، (هر مصرف کننده ای) تبلیغ می کردید فروش افزایش می یافت.

به عنوان بازاریاب ، ما می دانیم که روش های قدیمی کارایی ندارد. چرا اینگونه است : زیرا مصرف‌کننده بیش از اینها مشغله دارد که به آگهی و تبلیغات توجه کند. یک کالای خوب با بازاریابی بد ، شانسی برای موفقیت ندارد و یا احتمال موفقیت، بسیار کم خواهد بود.

 

آیا متوجه انقلاب شده اید؟

فقط محصولات و تولیداتی که توسط افراد پرشور و حرارت تولید می‌شوند، آینده دارند. نگه داشتن مشتری قدیمی خیلی ارزان تر از پیدا کردن یک مشتری جدید است . مشتریان و مصرف کنندگان جمعا ۴ گروه هستند : مشتریان احتمالی ،نوجویان ، مصرف کنندگان ، مشتریان وفادار و مشتریان قدیمی. مشتریان وفادار آن دسته از مشتریانی هستند ،که از پول دادن و خرید کردن ببیش از شما احساس خوشحالی می‌کنند.

 

مشتریان احتمالی ،نوجویان ، مصرف کنندگان ، مشتریان وفادار و مشتریان قدیمی

 

چگونه محصولات و ایده های جدید از میان جمعیت می‌گذرند؟
[ برای دیدن ادامه متن یا دریافت فایل وارد شوید و یا ثبت نام کنید! ]

 

پاسخ دهید