قدرت جریان رسانه ای در رشد فوری کسب و کار ؛ کسب درآمد به ازای بازدید (9)

قدرت جریان رسانه ای در رشد فوری کسب و کار

قدرت جریان رسانه ای در رشد فوری کسب و کار.

تصور کنید فردا که کامپیوتر خود را روشن کرده اید هزاران یا ده ها هزاران نفر به سایت شما ورود کرده اند و سایت به خاطر شدت ترافیک در حال از دسترس خارج شدن است . تمام این ترافیک صرفا ناشی از یک خبر روزنامه ی کثیر الانتشار،یا رادیو یا تلویزیون و یا رسانه ای تاثیر گذار و مشابه است . و این پایان ماجرا نیست تعدادی تماس از دست رفته از برخی رسانه های دیگر و یا دعوت به مصاحبه پیدا کرده اید چه میکنید ؟ رویایی نیست؟ چه احساسی دارید؟ لازم است این نکات را بدانید.

هیچگاه از اینکه بخواهید برای جایی مطلب یا مقاله بنویسید نترسید. ترسناک ترین پاسخی که دریافت میکنید “نه” یا “عدم دریافت پاسخ” است.

الزاما برای اینکه از شما و یا کسب و کار شما در جایی نام برده شود لازم نیست مشهور و یا بزرگ باشید. گاهی تنها چیزی که شما نیاز دارید لجاجت و پشتکار است.

قبل از اینکه نگران حضور خود و اصرار به حضور در رسانه ای باشید باید به اندازه ی کافی رشد کنید. ترافیک خود را افزایش داده باشید، ایمیل لیست نسبتا بزرگی داشته باشید، ظاهر و عملکرد خودکار سایت و قیف فروش ما رشد کرده باشد و بقولی سایت ما به معنای واقعی کسب و کار ما شده باشد.

خوب اگر می دانید در این چنین وضعیتی نیستید می توانید این فصل را کنار بگذارید. این مطلب متعلق به شماست و وقتی به اندازه ی کافی رشد کردید این بخش را بخوانید و استفاده کنید.

چگونه جذب کننده ی رسانه ها شویم؟ ” چگونه به مانند روزنامه نگاران و خبرنگاران فکر کنیم”.

باید بدانید صرفا به این دلیل که شما چیزی برای گفتن دارید به این معنی نیست که افراد بخواهند به آن گوش دهند. پس برای اینکه خبرنگاران به سمت شما جذب شوند چیز جالبی برای خواندن باید داشته باشید، و باید بدانید چگونه این کار را انجام دهید. مهم نیست چه چیزی شما را خاص ، بزرگ و ویژه میکند. مهم این است بدانید که چه چیزی جالبی برای گفتن دارید تا کسی علاقه مند باشد که آن را بخواند؟

هر چه ، چیزهای عجیب و غریب و غیر معمول تری برای گفتن داشته باشید شما برای دیده شدن جذاب تر هستید. مثال کدام جذاب تر است.

چگونه ماهانه 10 میلیون تومان درآمد داشته باشیم؟

چگونه یک کودک 9 ساله ی شیرازی ماهانه بیش از 7 میلیون تومان درآمد دارد؟تیک

یکی از بلایایی که  ممکن است هر کس در یک گفتگوی رسمی دچار بشود این است که کاملا فراموش می کنیم که می خواهیم چه بگوییم. ولی شاید اگر کنار دوستانمان باشیم کلی حرف برای بیان کردن داشته باشیم. یکی از بهترین روش ها برای غالبه بر این مشکل استخدام یک خبرنگار به مدت 3 تا 4 ساعت برای بیرون کشیدن داستانی جالب از شماست. اگر شما بتوانید چنین کاری را با پول حل کنید خیلی عالی است ولی آیا راهی هست بدون پرداخت وجهی این کار را انجام داد؟

سعی کنید خودتان را کاوش کنید. سایر مصاحبه های چاپ شده و پخش شده را ببینید؟ ببینید بیشتر چه سئوالاتی پرسیده می شود؟ سئوالات مشابه جالب مرتبط طراحی کنید؟

 • سئوالات تخصصی شما ممکن است اینها باشد :
 • لیست ایمیل شما الان چقدر است ؟
 • درآمد شما اکنون چه میزان است؟
 • چه اتفاقی افتاد که وارد این کار شدید ؟
 • آینده ی این کار چگونه می بینید؟
 • آیا رقبای زیادی در این کار دارید؟

و هر آنچه ممکن است سئوال خوب و جالبی باشد به شرطی که شما حرف جالبی برای گفتن داشته باشید.

خوب شاید وقتی به این سئوالات جواب دادید در یک برگه بنویسید و همراهتان باشد شاید حوس کنید هر از چند گاهی آن را بخوانید. ولی وقتی زمان آن برسد خواهید دید که می توانید خیلی حرفه ای مصاحبه کنید.

چگونه با VIP ها ارتباط برقرار کنیم ویک کسب و کار پر رونق بسازیم؟

افراد برجسته و VIP و یا هر شخص غریبه که نسبتا کار باارزشی دارد مشغولیت زیادی در طول روز دارد و با کلی اطلاعات در حال بمباران شدن است. ولی آنها همیشه به چند چیز اهمیت میدهند :

چگونه زمان خود را بیشتر مدیریت کنند و اواقات فراغت بیشتری داشته باشند.
چگونه معروف تر باشند یا درآمد خود را افزایش دهند.
چگونه میزان حجم هزینه ها و وظایف روزانه ی خود را کاهش دهند.
یکی از درس های برنامه ی 6 دقیقه تا موفقیت باب پراکتور درباره ی نقل قولی بود که می گفت چگونه هیچ گاه بی کار نباشیم. در آن درس گفته شده که یک شخص میتواند شروع به مطالعه ی کلیه جوانب مختلف یک کسب و کار کند تا حدی در آن زمینه متخصص شود و راه کاری برای افزایش بهره وری و سود آوری در آن بدست آورد. در این لحظه تنها کافی است یک تماس بگیرد و بگوید من می تواند X % هزینه های جاری شما را کم کنم یا میتوانم کاری کنم که بیشتر درآمد داشته باشید. اگر پیشنهاد وی منطقی و صحیح باشد او بلافاصله با حقوقی عالی استخدام می شود.

حال تصور کنید در تلاش برای ارتباط با شخصی هستید که ایمیلی از او دارید و میخواهید او را به سمت خود جذب کنید. می توانید در اوایل یک یا چند ایمیل برنید و بابت هر کاری ، هر مقاله ای ،محصولی و کاری که او انجام داده تشکر کنید و چیزی درخواست نکنید. سپس بارعایت فاصله زمانی مناسب می توانید یک پیشنهاد ارائه کنید!

حال تصور کنید که شما در یک مجله، روزنامه و یا رسانه ی صوتی و تصویری به مانند رادیو یا تلویزیون قرار است صحبت کنید. برای حداکثر بهره وری و اثر گذاری لازم است این چند نکته را رعایت کنید.

 • انرژی خود را دو برابر کنید. انرژی خود را بیرون بدهید. با انرژی صحبت کنید.
  مستقیم و صاف بنشنید.
 • به سمت دوربین سینه سپر کنید و یا خودتان را به داخل صندلی مچاله نکنید.
 • با احساس، بلند و به وضوح صحبت کنید. پس تن صدا و نحوه ی صحبت خود را کنترل کنید.
  لبخند بزنید.
 • همیشه مطالب مشخصی برای یکسری سئوال داشته باشید. 
 • صحبت در رادیو و تلویزیون درابتدا راحت نیست. دقیقا به مانند سیاست مداران باشید. آنها ورای آنچه از آنها سئوال میشود همیشه چیز دیگری می گویند و به قولی حرف خود را می زنند. با کلمات بازی میکنند و سئوال و جواب را بجایی دیگر می برند. کنترل سئوالات مخاطب ممکن نیست ولی شما میدانید چه حرف هایی برای گفتن دارید! اینگونه نیست؟
 • پس سعی کنید یکسری جملات و بیانات آماده ای داشته باشید که در هر گفتگویی بشود از آن استفاده کرد.
 • وقتی حرف شما تمام شد بلافاصله آن را قطع کنید .ممکن است دچار این وسوسه شوید که حرفی اضافه بزنید. این کار باعث میشود که در گفتگو مدام “مر مر” کنید یا مرتب “اِ اِ ” بگویید. پس صریح ، مشخص ، معین ،واضح و به اندازه حرف بزنید و یکباره صحبت خودتان را قطع کنید.

دوره ی آموزشی “کسب درآمد به ازای بازدید” : “قدرت جریان رسانه ای در رشد فوری کسب و کار“ ؛ “درس بعدی”

دیدگاهتان را بنویسید