طبقه بندی ایمیل لیست و تست opt-in ؛ کسب درآمد به ازای بازدید (4)

طبقه بندی ایمیل لیست

طبقه بندی ایمیل لیست و تست opt-in:

حقایقی درباره ی دسته بندی و تفکیک ایمیل لیست The truth about list segmentation

به طور مثال شما مکمل های ورزشی می فروشید. 1- چربی سوز 2-چاق کننده . آیا هر دوی این افراد می خواهند درباره ی چربی سوزی بدانند. بهتر است در شروع کار نسبت به طبقه بندی ایمیل لیست اقدام نکنید چرا که :

  • اگر شما واقعا نمی دانید چگونه باید تکنیک های قیف فروش را اجرا کنید، شما نمی توانید آنها را دسته بندی کنید!.
  • ضمنا در این سیستم شما نیاز است به سیستم های پیشرفته و پیچیده ی ارسال ایمل های اتوماتیک نیازداشته باشید که هزینه بر هست. 
  • میتوانید قیف های فروش را اجرا کنید. قیف های متنوع تا بتوانید نرخ تبدیل کلی خودتان را شاید به 2% برسانید که موفقیتی بزرگ است . ولی واقعیت این است که شما باید مهارت فنی بالایی داشته باشید تا این را اجرایی کنید و یا اینکه هزینه سرویس های پیچیده را که دیگر سایتها فراهم می کنند بپردازید که کار شرکت های بزرگ است.
  • ضمنا نیاز است تا استراتژی قیف های فروش را بدانید.
  • قیف فروش هر دسته یا محصول را بنویسید.
  • سپس به صورت فنی اجرا کنید . این کار زمان بر، نیاز به آموزش، و صرف هزینه دارد یا مهارت فنی لازم، ولی خوب بسیار موثر است.

 

البته در سیستم وردپرس  در درس استراتژی قیف های فروش می گوییم که چه کنید .
اگر نمی خواهید در ابتدای کار خیلی حرفه ای کار کنید همین تکنیک ها در اینجا کافی است. ولی وقتی رشد کردید و یا ایمیل لیستی حدود 20.000 یا حتی بیشتر داشتید شاید وقتش هست که بیشتر وقت بگذارید بیشتر هزینه کنید و بیشتر بدست آورید.

بهترین کاری که تا آن لحظه می توانید انجام دهید تمرکز است.

  • پس تمرکز خود را بر ساخت یک ایمیل لیست با کیفیت بگذارید.
  • درآمد خود را افزایش دهید.
  • بر روی مخاطبان یا همان ایمیل لیست خود تاثیر بگذارید.

ESP هایی (email service provide نظیر mailerlite,mailchimp, aweber,….) هستند که خیلی ساده هستند و کلی کار را به راحتی بدون دانش کد نویسی انجام میدهند. در واقع شما بدون نیاز به کمک فردی دیگر می توانید صفحه فرود، ایمیل های اتوماتیک و opt-in قابل قبول و نه عالی بسازید.
ولی مهم این است که شروع کنید. همیشه جا برای ویرایش و تغییر و یا انتخاب ESP های بهتر و پیشرفته تر هست.

سه روش پیشرفته آزمایش و تست opt-in و نتایج شگرف آنها.

تیک

Countdown timer یا دادن یک محدودیت زمانی و اورژانسی و اضطراری کردن اقدام به عملی خاص. به طور مثال دادن محدودیت زمانی برای تایید ایمیل آنها تا دریافت بهترین محتواهای درخواستی.
البته همیشه اتفاق نظر همیشه در این خصوص وجود ندارد و به طور مثال در قیف فروش از شما خواستیم که opt-in ما دو مرحله باشد ولی نه به این معنی که ایمیل خود را در اینباکسِ، سرویس پست الکترونیکی خود، با لینک فعال سازی تایید کنید بلکه منظور آن است که، اول از همه بجای دیدن باکسی برای ورود ایمیل، مخاطب دکمه  ی دانلود را ببیند و سپس یک پاپ کوچک برای دریافت ایمیل ظاهر شود و علت آن را هم در درس قیف توضیح داده ایم. علت آن است که مخاطب اول تصمیم بگیرید و سپس ازاو درخواست ایمیل کنیم.

غلطAdding Social proof اضافه کردن مدارک و شواهد یا تاییدیه ای از شبکه های اجتماعی نسبت به اینکه چه تعداد افراد follower دارید یا چه تعداد افراد قبلا عضویت شما را پذیرفته اند.
اضافه کردن شواهد و یا دادن مدارکی بر حقیقی بودن گفته ی شما دال بر با ارزش بودن محتوای شما یا مطالعه ی موردی که بتواند عدد و نتایجی را نشان دهد بسیار عالی است. ولی در تحقیقی در یک وب سایت بزرگ مشخص شد که قرار دادن Social proof یا همان تعداد follower در شبکه های اجتماعی مختلف در زیر صفحه ی Opt-in به میزان 0% در نرخ تبدیل آن موثر بود، پس چرا باید شما این را امتحان کنید!

 

غلط
Product page design  یک کار دیگر این است که صفحه ی محصولات شما احتمالا بخش جذابی برای همه، از جمله فضول ها ،رقیبان و دیگر افرادی است که حتی هیچ وقت از هیچ کجا چیزی نمی خرند. آن فقط ویترین گردی می کنند. نظر شما چیست با کمی دانش فنی یا پلاگین این صفحه را به صورت مات نشان دهیم و برای دیدن جزئیات بیشتر محصولات بخواهیم که عضو شوند !
تجربه نشان داده این کار می تواند گاها بسیار موثر باشد. البته در نرخ تبدیل صفحه ی opt-in نه افزایش فروش سایت!
چرا که شما باید اجازه دهید هر کسی رقیبان،افراد فضول،ویترین گردها، خبرنگاران و روزنامه نگاران،خریدران احتمالی ، لیدها و همه و همه کسب و کار را بشناسند. پس اولویت شناخته شدن شما ، محصولات شما و برند شماست . هدف همیشه جمع آوری یک سری ایمیل اضافه نیست.

دوره ی آموزشی “کسب درآمد به ازای بازدید”-طبقه بندی ایمیل لیست و تست opt-in – “درس بعدی”

دیدگاهتان را بنویسید