عدم ارائه ی پیشنهاد مشخص در کپی رایتینگ ،خطاهای رایج در کپی رایتینگ (10)

عدم ارائه ی پیشنهاد مشخص در کپی رایتینگ

عدم ارائه ی پیشنهاد مشخص در کپی رایتینگ چیست ؟ شاید بعید بدانید که در یک کپی هیچ پیشنهادی وجود نداشته باشد ولی واقعیت چنین است. این اشتباه از آنجا ناشی می شود که گاهی پیشنهاد صرفا باید در بخش فروشگاه،محصولات و غیره عنوان شود ولی واقعیت این است که در انتهای هر کپی باید یک پیشنهاد باشد. این پیشنهاد الزاما نیاز نیست درخواست به اقدام به خرید باشد.

گاهی به این دلیل که آگهی یا بیل بورد تبلیغاتی ما به هدف صرفا برندینگ بوده عدم ارائه ی پیشنهاد مشخص در کپی رایتینگ را نادیده می گیرند که اگر چنین باشد قابل چشم پوشی است.

منظور از عدم ارائه ی پیشنهاد مشخص در کپی رایتینگ عدم نمایش روش های تماس با شرکت نیست. برای روشن شدن موضوع می توانید ویدیو برنامه ی آموزشی امروز که به تفصیل بهاین موضوع پرداخته است را ببینید.

نمونه موردی عدم ارائه ی پیشنهاد مشخص در کپی رایتینگ :

این یک نمونه از صفحه “خدمات ما” یک شرکت حسابرسی است.

خدمات حسابرسی و اطمینان بخشی، اطمینان استفاده کنندگان نسبت به اطلاعات بنگاه های اقتصادی را افزایش می دهد و به همین دلیل، موجد ارزش افزوده است.

جهان امروز از مقررات پیچیده و حجیم و نیز انتظارات ذینفعان از بنگاه اقتصادی، احاطه شده است. اعتقاد داریم که با ارایه خدمات حسابرسی و اطمینان بخشی، شایستگی لازم را برای کمک به کسب و کار شما دارا هستیم.

خدمات ما:

  • حسابرسی صورت های مالی
  • حسابرسی کنترل داخلی
  • حسابرسی داخلی
  • خدمات رسیدگی به تقلب و موارد اختلاف
  • حسابرسی دادگاهی
  • رعایت قوانین و مقررات
  • خدمات مشاوره ای حسابداری مالی
  • گزارشگری بر مبنای استانداردهای گزارشگری مالی بین المللی
  • خدمات اطمینان بخشی در زمینه ریسک
  • خدمات اطمینان بخشی در زمینه ریسک فناوری اطلاعات

جدا از اینکه حتی در انتهای متن هیچ صحبتی مبنی بر تماس مخاطب ارائه نشده است حتی اگر کپی رایتر کلیه روش های تماس را نیز عنوان می کرد هنوز هیچ دلیلی مبنی بر اینکه چرا ما باید با این شرکت تماس بگیریم عرضه نکرده است. برخی مدیران سایت ها کاهی با اشاره به اینکه در صفحات دیگری نظیر “رسالت”، “تاریخچه”، “افتخارات” ، “اعضای تیم یا گروه” و غیرو اطلاعات کافی ذکر شده است عدم ارائه ی سایر اطلاعات را توجیه می کنند. مدیران مذکور اطلاع ندارند که مشتری احتمالی بسیار گرفتار و مشغول است و اهمیتی که خودمان به شرکت و یا خودمان می دهیم را به ما نمی دهند. آنها گزینه های بی شماری در اختیار دارند و براحتی از خواندن یک جزوه ی پراکنده از تاریخ شرکت ما حاضرند صرف نظر کنند.

 

اگر قرار است از مشتری بخواهیم با ما تماس بگیرد باید دلایلی برای تماس او نیز بدهیم. این کار باید دو جانبه باشد و اولین حرکت نیز متعلق به شماست.

 

ویدیوی آموزشی کپی رایتینگ : عنوان “خطاهای رایج کپی رایتینگ 9“

جهت خرید محصول به این صـفـحــه مراجعه کنید

کامل ترین دوره ی آموزشی کپی رایتینگ در ایران به زبان مادری در مجله موفقیت “درس بعدی”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *