زندگی نامه، کتاب ها و آثار ناپلئون هیل

ناپلئون هیل چه کسی است ؟

زندگی نامه ناپلئون هیل

 

زندگی نامه ناپلئون هیل

 

ناپلئون هیل درسال ۱۸۸۳در ایالت ویرجینیا بدنیا آمد. وی در در نوامبر ۱۹۷۰ و در سن ۸۷ سالگی در کالیفرنیای جنوبی در گذشت. او در خانه ی کوچکی کنار رودخانه “پرادا متولد شد. او که کودکی سرکش بود در سن 19 سالگی مادرش را بر اثر بیماری از دست داد. پدر او دو سال بعد از مرگ مادرش او را رها کرد و با زنی دیگر ازدواج کرد. او علاقه مند به خلاصه نویسی ،داستان نویسی و خواندن کتاب بود و توانست در 13 سالگی خبرنگار شود و در عین حال به تحصیل بپردازد.

استعداد خوب او سبب شد که بعدها مصاحبه با افراد برجسته به او واگذار شود. ناپلئون هیل با افرادی چون «توماس ادیسون»، «الکساندر گرهام   بل»، «هنری فورد» و «ویلیام جنینگ برایان» مصاحبه کرد.

کلیه آثار ناپلئون هیل

لیست کتاب های ناپلئون هیل

انتشار مجله ی  1919
Publishes Hill’s Golden Rules Magazine

انتشار مجله ی 1921-1923
Publishes Napoleon Hill’s Magazine

 

موفقیت از طریق نگرش مثبت

 

در سال 1928 کتابی به نام قوانین موفقیت نوشت. Napoleon Hill- The Law of Success -1928.

در سال 1930 کتاب “پلکان جادویی به سوی موفقیت” ناپلئون هیل The Magic Ladder To Success -1930-  Napoleon Hill در زمینه راهیابی به موفقیت نوشت.

در سال 1938 کتاب “غلبه بر اهریمن(شیطان)” را نوشت. Outwitting the Devil -1938.

How to Sell Your Way through Life -1939

1941 Publishes Mental Dynamite study course in 17 volumes.

کتاب “کلید طلایی ثروت” The Master-Key to Riches -1945.

کتاب “چگونه در آمد خود را افزایش دهید” How to Raise Your Own Salary -1953.

 

کتاب مالیکیت ذهنی

 

ناپلئون هیل در زمینه موفقیت و كسب ثروت به درجه استادی رسیده بود؛ تا آنجا كه از  سال 1933 تا سال 1935 مشاور «فرانکلین روزلت» رئیس جمهور آمریکا شد.

کتاب Success Through a Positive Mental Attitude (with W. Clement Stone) -1959 “موفقیت از طریق نگرش روحی مثبت”.

کلمنت استون و ناپلئون هیل

Grow Rich!: With Peace of Mind -1967.

Succeed and Grow Rich Through Persuasion -1970.

You Can Work Your Own Miracles -1971.

مصاحبه با ناپلئون هیل

در سال 1969 هنگامی که خبرنگاری خواست ، تا درباره ی آرزوهایش سخن بگوید درجواب گفت: زمانی که مرد جوانی بودم، آرزو داشتم نویسنده شوم و برای رسیدن به این‌آرزو می‌دانستم باید در کاربرد کلمات خبره شوم، اما چون پسر فقیری بودم و قادر به تحصیل در دانشگاه نبودم از درس محروم شدم.
دوستانم توصیه می‌کردند از آرزوهایم بگذرم و به کار در معدن بپردازم، اما عشق به نوشتن در من وجود داشت. بالاخره با تلاش شبانه‌روزی توانستم به آرزویم برسم و در کنار کار به نوشتن نیز بپردازم. اکنون آرزویی ندارم زیرا به اهدافم دست یافته‌ام.

 

چگونه به اهدافت رسیدی ؟

برای موفقیت یک ویژگی هست که فرد باید آن را داشته باشد و آن مشخص بودن هدف است. فرد باید بداند چه می‌خواهد و برای رسیدن به خواسته‌اش پافشاری کند.

یک روش عالی برای موفقیت در کار این است که افکارتان را روی کاغذ بیاورید. فقط 3 درصد از مردم هدف‌های مشخص دارند و آنها را روی کاغذ می‌آورند. این افراد در مقایسه با افرادی که از نظر میزان تحصیلات و توانایی برابر یا بهتر از آنها هستند اما به هر دلیلی هرگز وقت خود را صرف روی کاغذ آوردن هدف‌های خود نکرده‌اند 5 تا 10 برابر بیشتر کارایی دارند. من برای رسیدن به اهدافم تنبلی را کنار گذاشتم و با اعتماد‌به نفس جلو رفتم و به خواسته‌ام رسیدم و توصیه‌‌ام به همه مردم این است که اعتماد به نفس خود را تقویت کنند، به آرزوها و اهداف خود ایمان داشته باشند و ارزش قائل شوند.

 

چگونه ثروتمند شویم؟

ناپلئون هیل در کتاب خود به نام بیندیشید و ثروتمند شوید می‌گوید: هر جا نیروی تصمیم باشد راهی گشوده می‌شود. اگر انسان‌ها پای عقیده خود بایستند و پشتکار داشته باشند خواسته آنها به وسواسی دائمی تبدیل می‌شود و پیروز می‌شود. فرصت در حیاط خلوت شما کمین کرده است. ضمیر ناخودآگاه برای موفقیت و شکست مساوی عمل می‌کند. اگر اندیشه کسب ثروت با هدفی معین و اشتیاق فراوان ترکیب شود راه ثروتمند شدن را به شما نشان می‌دهد.

به اعتقاد هیل یکی از علت‌های شکست این است که در برخورد با مشکلات متوقف می‌شویم و دست‌ از تلاش برمی‌داریم. ثروت با یک حالت ذهنی آغاز می‌شود و موفقیت از آن کسانی است که ذهنیت موفق دارند. آنچه را مغز انسان تصور و باور کند به آن می‌رسد. نمی‌توانید به ثروت زیاد برسید مگر این‌که در سر اشتیاق فراوان داشته باشید.

 

اندرو کارنگی مرد شماره یک فولاد جهان که بود ؟

 

ثروتمند ترین مرد تاریخ

 

اندرو کارنگی یک استرالیایی ثروتمند، ثروتمند ترین مرد تاریخ که اگر به نسبت تولید ناخالص آمریکا در آن زمان مورد مقایسه قرار گیرد 100 برابر از بیل گیتس امروزی ثروتمند تر بود، از ناپلئون هیل خواسته بود تا طی 20 سال دست به تحقیقاتی بزند و اصول اولیه و مهم موفقیت را بیابد.
ناپلئون هیل با درنظر گرفتن یک جامعه آماری 500 نفره و مشاغل گوناگون این جامعه آماری، شروع به تحقیق و مصاحبه‌های بسیار کرد. حاصل این تحقیق کتابی بود با نام فلسفه موفقیت که در سال 1928 به چاپ رسید.

در سال 1988 یعنی 60 سال بعد بنیاد ناپلئون هیل اصول مهم موفقیت در زندگی که در آن کتاب مطرح شده بود را دوباره مورد آزمایش قرار داد و به این نتیجه رسید که در این اصول بعد از گذشت 6 دهه هیچ تغییری صورت نگرفته است.

ناپلئون هیل در سال 1920 طی تحقیقات خود، بر موضوع ضمیر ناخودآگاه انسان مطالعات عمیقی انجام داد. او همچنین درباره تلاش معتقد است، اگر شخص تلاشگر فاقد روحیه مثبت باشد آنطور که باید به هدف خود نمی‌رسد.

 

کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

معروف ترین اثر ناپلئون هیل که به عنوان مادر کتاب های او یاد میشود کتاب “بیندیشید و ثروتمند شوید” یا همان Think and Grow Rich -1937 در سال 1937 نوشته شده است. که جز 10 کتاب با بیش ترین تیراژ و فروش در سطح جهان است.

ناپلئون هیل

 

پر فروش ترین کتاب های تک مجلد جهان بعد از قرآن و انجیل عبارتند از :

  1. «داستان دو شهر»
  2. «ارباب حلقه‌ها»
  3. «هابیت»
  4. شازده کوچولو.
  5. «رؤیای تالار سرخ»
  6. «ده بچه زنگی»
  7. «شیر، جادوگر و جالباسی»
  8. «او، تاریخچه ماجراجویی»
  9. «راز داوینچی»
  10. «بیندیشید و ثروتمند شوید»

 

بسیاری از دوره های آموزشی باب پراکتور که دردوراهی آورده شده است عملا تفسیر و روش های استفاده از این کتاب است . به شما پیشنهاد میکنم چنانچه از محصولات ، دوره های آموزشی ما استفاده نمی کنید حتما این کتاب و یا همین نسخه ی صوتی رایگان آن را به جهت سهولت در استفاده و رایگان بودن استفاده کنید .

به خاطر داشته باشید مهم نیست که چقدر کتاب خوانده اید ! .  مهم این است که چقدر یاد گرفته اید و از مطلب خوانده شده فهمیده شده است .

 

ناپلئون هیل بیندیشید و ثروتمند شوید

ناپلئون که در دوران کودکی حسرت یک بشقاب غذا را می کشید، در اواخر عمر به یکی از ثروتمندان جهان تبدیل شد. وی در هشتم نوامبر سال 1970، در جنوب   «کارولینا» و در حالی که مشغول نوشتن کتاب «You Can Work Your Own Miracles-1971»  بود، چشم از جهان فرو بست.

 

دانلود کتاب صوتی بیندیشید و ثروتمند شوید :

 

audiobooks
audiobooks

 

جهت دریافت کتاب صوتی بیندیشید و ثروتمند شوید به سایت های دیگر مانند (irtanin.com) مراجعه کنید این اثر متعلق به ما نیست.

دیدگاهتان را بنویسید