کپی رایتینگ و Lead Generation

کپی رایتینگ گاهی در یک کپی در ایتدا به دنبال ایجاد یک سرنخ یا لید است. هر کپی رایتینگی برای فروش مستقیم نیست.

دلیلی وجود ندارد هر محتوایی کاملا کپی باشد. ولی هر محتوایی باید ارزشمند باشد.

دلیلی وجود ندارد هر محتوایی در فضای مجازی با هدف سئو  نوشته شود. ولی هر محتوایی باید ارزشمند باشد.

هر محتوایی باید ساختاری کپی گونه داشته باشد تا ارزش خواندن و دیدن آن را نشان دهد. یعنی عنوان مناسب، معنی دار و یا گیرایی داشته باشد. هر محتوایی باید بلافاصله به توضیحات ضروری و ارائه اطلاعات مورد درخواست خواننده بپردازد.

 

لید چیست ؟ Lead چیست؟

 

منظور از Lead generation چیست؟

 

در بازاریابی سنتی شرکتها باید پیامی را برای مشتری بفرستند، و بواسطه این پیام توجه مشتری را جلب کنند. حال آنکه در بازاریابی مدرن این مشتری ها هستند که پیام خود را می فرستند که به دنبال خرید چیزی هستند، و شرکتها باید برای دریافت این پیام آماده باشند.

تولید لید یا سرنخ فروش فرآیندی در بازاریابی است که، به دنبال جذب علاقه مندان به محصول یا خدمات شرکت به منظور توسعه قیف فروش است .

لید یک مشتر راغب

 

لید Lead چیست؟

 

لید یک ماهیت، یک شخص یا شرکت است که علاقه ای به یک محصول یا سرویس از خود نشان داده است. Lead Generation یک فرآیند است که با کمک آن یک شرکت یا شخص سعی در تولید لید های جدید میکند.

یک لید، خود یک سر نخ است. او سرنخی از خود به صورت شماره ی تماس، ایمیل ،… در زمان عضویت در خبرنامه ی سایت، پر کردن فرم و یا نظر دهی، دانلود رایگان محصول و اطلاعات به شرط ورود اطلاعات ارتباطی و امثال مشابه را به جای می گذارد.

لید یک مشتری بالقوه است. لید یک مشتر راغب است. لید یک سر نخ است. لید در اصطلاح مغازه‌ داران و بازاریان را میتوان پاخور نامید. لید در اصطلاح آژانس های مسافری، تهیه و توزیع غذا و امثال مشابه را میتوان زنگ خور نامید.

Lead Generation جمع آوری اطلاعات ارتباطی با مشتریان بالقوه با هدف تبدیل آنها به مشتریان بالفعل است.

قیف فروش چگونه سرنخ یا لید را باید به مشتری تبدیل کند ؟

منابع :

motamem.org   |  blog.leadiran.com   |  sepidarsystem.com

دیدگاهتان را بنویسید