افزایش بازدید با خلق محتوای جذاب؛ کسب درآمد به ازای بازدید (5)

محتوای جذاب
چگونه کسب و کارهای برتر به طور اتوماتیک میلیون ها بازدید از صفحات وب ایجاد می کنند.

Content magnets اگر رازی باشد؛ راز محتوا است. محتوای جذاب کلید و پادشاه برای ساخت ماشین ترافیکی است. محتوای جذاب افراد درست و مناسب را به سایت شما جذب می کند. محتوای جذاب و با کیفیت می تواند :

  1. بلافاصله شما را به عنوان یک متخصص در زمینه ی کاریتان نشان می دهد.
  2. به شما کمک می کند تا پایگاهی از هواداران بسازید. افرادی که شما و کار شما را دوست دارند و مطالب شما را به اشتراک می گذارند و همیشه خریدار خدمات و محصولات شما هستند.
  3. این محتوا می تواند سبب بازشدن دریچه ای بزرگ پیش روی شما شود. مجلات آنلاین و یا چاپی ،یک مصاحبه با یک روزنامه و شاید در آینده ای نه چندان دور در تلویزیون!

محتوای جذاب هر چیزی میتواند باشد. متنی بلند یا کوتاه، ویدیو یا اینفوگرافیک، پادکست و ….. .

اگر بتوانید به صورت متوالی محتوای جذابی بسازید، در نهایت می توانید خوانندگان را به خریداران تبدیل کنید.

 

راز بدست آوردن ترافیکی که به مرور زمان رشد می کند.

[ برای دیدن ادامه متن یا دریافت فایل وارد شوید و یا ثبت نام کنید! ]

استراتژی تولید محتوای هرمی یا (چگونه درباره ی یک موضوع عناوین و مقالات متفاوت بنویسیم ).


[ برای دیدن ادامه متن یا دریافت فایل وارد شوید و یا ثبت نام کنید! ]
چگونه نظرات و کامنت های وب سایت را مدیریت کنیم :
  • نظراتی که دریافت می کنیم گاهی کاملا مشخص و معین هستند و درباره ی مطالب نوشته شده یا پاسخ به نظر دیگری هستند که با ارزش می باشند.
  • نظراتی نیز هستند که بیشتر جنبه تشکر دارند و باید مواظب بود که توسط ربات نوشته نشده باشند !
  • برخی نظرات هم توهین آمیز، بی فایده، 100% اسپم هستند و هیچ ارزشی ندارند و باعث می شود تا ارزش و کیفیت سایت پایین بیاید.

در درس های قبلی گفتیم “محتوای با کیفیت” “ترافیک با کیفیت” جذب می کند. ما نمیخواهیم هر کسی به وب سایت ما بیاید و وقت ما را هدر دهد.

مطالب زیادی در سطح وب وجود دارد مانند “10 روش …..” یا  “چگونه با یک …..” مطالبی بی ارزش که اکثرا عنوان های کلیشه دارند و بیشتر درمجلات آنلاین خانوادگی وجود دارند و مخاطبان اصلی آن ها خانم ها و جوانان هستند. ولی چون مجله هستند و دسته بندی گسترده ای دارند و از سفر تا تکنولوژی ،کسب و کار ، اینترنت ،…… می نویسند همه جور مخاطب دارند . این سایت ها، سایت های پرترافیک هستند که درآمد اصلی آن ها از تبلیغات است و باید شما از تولید اینگونه مطالب حتما جلوگیری کنید. پس باید

درباره ی چیزهایی واقعی بنویسید و واقعا آنگونه که هست توضیح دهید. چیزهایی که واقعا و عمیقا برخی افراد به دنبال آن هستند.

مثلا شما مالک یک وب سایت حقوقی و وکالت هستید. اکثر واژگان به کار رفته در رشته حقوق و وکالت متاسفانه عربی و ناخوشایند است. کسی هم که به شما مراجعه میکند چه حضوری و چه غیر حضوری یا از او شکایت شده یا می خواهد شکایت کند پس حال خوشی ندارد. بجای گذاشتن متن قانون و اصطلاحات عجیب و غریب حقوقی از زبان آنها با آنها صحبت کنید. به جای آنکه بگویید خواهان و خوانده با توجه به متن صریح قانون بند تبصره در تصرف عدوانی ……… (فلان و بهمان) می توانید از زبان حال آنها صحبت کنید و یک قول خوب به آنها بدهید.

مطالبی که ایجاد میکنید، باید قوی شروع کنید و قوی به پایان برسانید. یعنی توجه افراد را به خودتان جلب کنید و بجای اینکه فقط و فقط بگویید و حرف بزنید به آنها نشان دهید. در پایان نیز به جای اینکه از آنها درخواست کنید و بگویید “نظر شما چیست ؟” یا “دیدگاه خود را بفرستید” یک سئوال مطرح کنید. یک سئوال بخصوص برای هر پست !؟

اگر وب سایت شما جنبه شخصی دارد این بهترین فرصتی است که از آن می توانید به نفع خود بهره ببرید. تا آنجا که میتوانید وب سایت را شخصی کنید ، مطلب را از سمت خودتان بنویسید و از سمت خودتان با آن ها ارتباط برقرار کنید. افراد ارتباط با یک شخص را، بجای ارتباط با کارمند X بخش Y سایت ، که فردا ممکن است کارمند A از بخش Z جواب آنها را بدهد بیشتر دوست دارند.

 

محتوای جذاب و کاربردی الزاما محتوای بالا بلند نیست.
  1. یک روش دیگر برای ایجاد محتوای جذاب ، محتوایی است که کسی دیگر تولید کرده ولی شما چیزهایی به آن اضافه می کنید و آن را شخصی سازی میکنید.
  2. روش دیگر تولید مطالب “پرسش و پاسخ” است ؟ یعنی کسی قبلا سئوالی پرسیده است، حالا شما مطلبی درجواب آن منتشر می کنید. یا حتی میتوانید سئوالات احتمالی ذهن خواننده را حدس زده عنوان بسازید و مطلب مرتبط با آن را تولید کنید.

 

سه شکست عمده در نوشتن و راه غلبه بر آن .

به همان اندازه که بابت موفقیت ها از خود تعریف و تمجید میکنید بایستی دربرخورد با شکست ها واقع بین باشید. لازم نیست همه چیز اتوکشیده به نظر برسد. حتی می شود در مورد اشتباهات و شکست ها مطالبی نوشت و تجربیات خود را به اشتراک بگذارید، اینکه چگونه توانستید از این وضعیت خارج شوید. اینها همان محتواهای واقعی، جذاب از دیدگاه مخاطب، منحصر به فرد ، در قالب مطالعه ی موردی ، با شواهد و مدارک و ترغیب کننده برای خواندن هستند که ذهن مخاطب را بیشتر درگیر میکنند و افراد بیشتر برای نظر دهی در آن تمایل دارند با شما شریک شوند.

گاهی اوقات با صرف ساعت های زیادی حتی نمی توانیم یک مطلب ایجاد کنیم. گاهی واقعا حرفی برای گفتن نیست. گاهی باید از ایجاد مطالب بیشتر دست برداشت و به کارهای دیگر سرک کشید. به گذشت زمان تجربیات ما بیشتر می شود و به قولی ذهن ما گرمتر می شود. نیاز نیست خیلی نگران باشیم تقریبا همه این مراحل را طی کرده اند پس گاهی فقط باید دست از کاری که می کنیم بر داریم ولی به جنبه ی دیگری از کار توجه کنیم تا در این بین، راه کاری برای ما آشکار شود.

هر چقدر که شما مطلب عالی تولید کنید همیشه 1% احتمال وجود دارد که شما با این کار باعث ناراحتی و یا تنفر در برخی افراد شوید. برخی افراد مشکل دارند و گاهی مطالب شما به نظر برخی واقعا جالب نیستند. پس طبیعی است که در کامنت ها یا در پاسخ به ایمیل ها ارسالی با فحش و دشنام رو برو شویم. شما نباید این را به خودتان بگیرید. برخی افراد همیشه دلایلی برای ناراحت شدن پیدا میکنند. البته شما باید به اعتراضات توجه کنید ولی همیشه این اعتراضات طبیعی نیستند. برخی با شما و کسب و کار شما مشکل دارند و یا حتی برخی رقیب شما هستند. سعی کنید خودتان را کنترل کنید.

و در آخر باید قبول کرد گاهی ما در تولید محتوا و محصول اشتباه میکنیم. یعنی محتوا و یا محصولی تولید می کنیم که فکر میکنیم فوق العاده است ولی هیچکس اینگونه فکر نمی کند. البته این در آغاز اتفاق می افتد ولی در ادامه کار طبیعی نیست. شما به گذشت زمان،کسب تجربه و دانش بیشتر باید بدانید مخاطب چه می خواهد(تحقیقات) ،چگونه می خواهد(یعنی : نوشته،صوتی،ویدیو، مشاوره و صحبت حضوری،….)  و چگونه بنویسید ( یعنی کپی رایتینگ) تا مشتری بداند آن است که میخواهد!؟

 

دوره ی آموزشی “کسب درآمد به ازای بازدید” : “ افزایش بازدید با خلق محتوای جذاب“؛ “درس بعدی”

دیدگاهتان را بنویسید