پست مهمان به جای تلاش برای گرفتن فقط بک لینک؛ کسب درآمد به ازای بازدید (6)

پست مهمان و بلک لینک

پست مهمان با استفاده از سایت های محبوب به جای تنها تلاش برای گرفتن صرفا بک لینک متعدد از سایت های مطرح یکی از راه های سرمایه گذاری برای مطرح شدن و جذب ترافیک بلند مدت است.

متاسفانه این در ایران زیاد ساده نیست، به خصوص که ما ایرانی ها خیلی با هم همکاری نمی کنیم و هر گونه پیشنهاد را به عنوان بهره وری از خود می دانیم. ولی اگر می توانستیم مطالبی را برای برخی سایتهای محبوب و مطرح به صورت پست مهمان می نوشتیم و در انتها هم لینک و ارجاعی به وب سایت خودمان می دادیم چه میشد؟ البته هدف صرف ، گرفتن بک لینک نیست. اینجا بحث دیده شدن و برند شدن شما در سطح وسیع تر مطرح است.

اگر پست مهمان ممکن باشد، دوست دارید در چه وب سایت هایی حضور داشته باشید؟

مخاطبان شما همیشه فقط یکسری سایتها ی مشابه را بررسی و مطالعه نمی کنند. پس هر چه حضور شما گسترده باشد شانس پیشرفت شما همیشه بیشتر است.

با توجه به سختی این کار، اگر فعلا فرصت وقت گذاری روی این موضوع را ندارید می توانید آن را به وقت دیگری به تعویق بیندازید. ولی می توانید این تکنیک و داشتن یک لیست از سایتهایی که علاقه مند حضور خودتان هستید را همیشه بر روی برگی کاغذ داشته باشد تا بعدها یک اقدام اساسی بر روی آن انجام دهید.

نحوه حضور در وب سایتهای مطلوب و برتر به صورت پست مهمان.

قطعا ارسال اسپم و یا درخواست از آنها که به ما لینک دهید ناشیانه و احمقانه است.

بهتر است در ابتدا با این افراد تماس بگیریم و یک پیشنهاد انجام کار را به آنها بدهید ؟ معروف ترین و معمول ترین کار نوشتن یک پست به عنوان مهمان است. Guest Post

طبیعی است با رشد وب سایت شما تنها حاضر هستید و باید در سایت هایی درخواست ارسال مطلب کنید که در تراز شما و بالاتر از آن باشند. تقاضای شما برای ارسال پست مهمان می تواند اینگونه باشد :

“سلام من……… هستم و وب سایت ………. با تعداد ………….. بازدید کننده و عضو از سال مدیریت می کنم. من دوست دارم کسب و کار ( تعداد خوانندگان و مخاطبان) سایتم را گسترش دهم. به فکرم رسید حالا که من …….. مدت هست سایت شما را دنبال می کنم و از طرفدارهای قدیمی شما هستم . یکی از جالب ترین مطالبی که از سایت شما خواندم پست “………………………….” بود.”

من خیلی علاقه مند هستم اگر تمایل داشته باشید یک مطلب به عنوان مهمان در سایت شما منتشر کنم که تا حالا شبیه آن را نداشته اید و درباره ي X ایده هست که چگونه ………. کنیم.

ایده شماره ی 1……

ایده شماره ی 2……

ایده شماره ی 3…..

من می دونم که شما مثل من کلی از وقت خود را صرف ارسال مطالب و یا ………. می کنید در نتیجه من همه چیز رو میتوانم در فایل به شما ارسال کنم تا مستقیما به سایت انتقال دهید. اگر نیاز به هر تغییری هم داشت به من بگوید من فورا اصلاحات را انجام میدهم. قول میدهم مطلبی که ارسال میکنم تاثیر گذار باشد و سبب شود تا……. . ضمنا در نهایت بی شک اختیار انتشار آن با شماست.

تو چه فکر میکنی ؟

با تشکر

آقا /      خانم ………

 

قطعا راه های دیگری نیز برای ارتقا و پیشرفت شما وجود دارد شما چه پیشنهادی دارید؟ داشتن خلاقیت و فکر کردن خیلی در این راه می تواند موثر باشد.

مثلا شما ممکن است دارای یک مهارت باشید و حاظر باشید یک خدمتی که خیلی از وقت شما را نمیگیرد ولی در عین حال تخصصی و خارج از توانایی مدیر وب سایت دیگر است را به صورت رایگان انجام دهید. در این صورت شما ممکن است بتوانید پست مهمان خود را برای آنها ارسال کنید. نمونه : صرفا بررسی کلی عملکرد سایت در عملکرد X و ارائه پیشنهادات لازم.

با مطرح شدن تدریجی شما در نهایت کار به جایی می رسد که برخی سایتها و یا حتی رسانه های خبری آنلاین دوست دارند با شما مصاحبه کنند. اینها نیز سکوهای پرتاب خوبی در رشد ناگهانی وب سایت شما میتوانند باشند.

برای شروع به طور نمونه می توانید با 5 سایت در ماه شروع کنید و 5 پست مهمان برای 5 سایت ارسال کنید و همیشه محتوای باکیفیت جذاب را بسازید. شما مخاطبان خود را دارید و آن ها نیز خوانندگان خود را و هر دو میتوانید به یکدیگر کمک کنید تا ترافیک شما رشد کند، اگرچه چون ممکن است بازار هدف و موضوع کلی دو وب سایت هیچ ربطی به هم نداشته باشد ولی همیشه افرادی هستند که در سایت مخاطب وجود دارند که به موضوعات سایت شما علاقه مند هستند ولی هنوز شما را ندیده اند.

به خاطر داشته باشید این کار وقت گیر ولی یک سرمایه گذاری بلند مدت است.

همیشه وب سایت هایی هستند که قوانین سخت گیرانه ای برای ارسال پست دارند، اگر امکانش هست و جایی این قوانین نوشته شده یا راهی برای پی بردن به آن است قبل از ارسال پیام درخواست “ارسال پست مهمان” از آنها با اطلاع شوید. نباید همیشه جواب منفی به خودمان بگیریم . گاهی آنها بسیار سخت گیر هستند و یا گاهی تحت هیچ شرایطی حاظر به انجام این کار نیستند. شاید خود ما اینجوری باشیم!

یک نمونه ابتکاری از درخواست همکاری دو جانبه :

سلام X مدیر وب سایت Y

من متوجه شدم شما اخیرا یک برنامه (وبینار می خواهید اجرا کنید، یا یک ورکشاپ دارید) تولید کرده و قصد دارید در تاریخ های برگزار شود.

جالب اینجاست که به تازگی من در حال کار بر روی پروژه ی Z هستم و دوست دارم برای تهیه یک پادکست در زمینه A با شما مصاحبه کنم . ما چیزی حدود B نفر عضو و بازدیدی حدود C نفر در ماه داریم و جایگاه تقریبی ما در وب سایت الکسا در چند ماه اخیر بین E تا F بوده است. اگر تمایل داشته باشید من میتوانم در ازای یک مصاحبه ی خیلی خوب که به رشد شما هم کمک میکند یک ایمیل اختصاصی به اعضای سایتم درباره ی برنامه ی اخیر شما ارسال کنم.

منتظر پاسخ گرم فوری شما هستم.

با تشکر

آقا / خانم V

درخواست ارسالی نباید درباره ی خودمان باشد. یعنی باید خیلی سریع به مخاطب و مدیر سایت بگوییم که ما چه داریم و چه میتوانیم برای کمک به او انجام دهیم. این کار را مودبانه بدون غرور باید انجام داد. شما باید منافع مشخصی را به مدیر سایت معرفی کنید که شما میتوانید به رایگان برای آنها انجام دهید. و در انتها ترجیحا بگویید حتی اگر آنها با این پیشنهاد مخالفت کنند راه برای همکاری دو طرفه همیشه وجود دارد و هیچ تغییری در نگرش ما نسبت به وب سایت و مدیریت آنها اتفاق نخواهد افتاد، و ما همیشه از مطالب عالی آنها استفاده خواهیم کرد.

دوره ی آموزشی “کسب درآمد به ازای بازدید” : “ پست مهمان“؛ “درس بعدی”

دیدگاهتان را بنویسید