اضافه گویی در کپی رایتینگ ،خطاهای رایج در کپی رایتینگ (5)

اضافه گویی در کپی رایتینگ

اضافه گویی در کپی رایتینگ بسیار رایج است. اگر ندانید منظور ما از اضافه گویی در کپی رایتینگ به طور دقیق چیست، تصور می کنید طولانی کردن متن و داستان سرایی شاید منظور ما باشد که چنین نیست. در واقع هست ولی آن چه در این قسمت از خطاهای رایج در کپی رایتینگ مورد بحث است آن چیزی نیست که شما فکر می کنید.

در این برنامه اشتباه اضافه گویی در یک فروشگاه اینترنتی ، وب سایت تویوتا و هیوندا به شما نشان داده می شود. البته گاهی اضافه گویی در وب سایت ها در فضای مجازی نه از سر غفلت بلکه به عمد است. در واقع سئو کپی رایتینگ است. یعنی کپی رایتر با هدف دیده شدن آگهی و آنچه افراد در اینترنت جستجو می کنند متن یا کپی خود را بر آن اساس تنظیم می کند.

نمونه مثال اضافه گویی در کپی رایتینگ :

به طور مثال شما یک کیف دستی زنانه خاص با قیمت بالا از برندی معتبر برای افرادی خاص دارید. اگر متوجه شوید که خانم هایی که می توانند مشتریان احتمالی محصول شما باشند عبارت کیف دستی زنانه بسیار خاص یا یونیک را جستجو می کنند شما نیز مجبور هستید از بسیار خاص یا بسیار یونیک استفاده کنید. ولی از منظر کپی رایتینگ این اضافه گویی است. چون کیف یونیک (یعنی منحصر به فرد) بسیار یونیک نیست، چون اگر یونیک باشد یونیک است و تمام.

حشو یا اضافه گویی نشانی جهل و بی توجهی است.

 

ویدیوی آموزشی کپی رایتینگ : عنوان “خطاهای رایج کپی رایتینگ 4“

جهت خرید محصول به این صـفـحــه مراجعه کنید

کامل ترین دوره ی آموزشی کپی رایتینگ در ایران به زبان مادری در مجله موفقیت “درس بعدی”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *