چهار اثر از فلورانس اسکاول شین

فلورانس اسکاول شین (Florence Scovel Shinn)، در 24 سپتامبر سال 1871، از یک خانواده‌ی کهن “فیلادلفیایی” به دنیا آمد. او سالیان بسیار در مقام نقاش و متافیزیسین و سخنران، نامی پرآوازه داشت و با خدمت بزرگ شفا بخشیدن، هزاران تن از مردمان را در گشودن گره‌ها و از بین بردن دشواری‌های زندگی‌شان، یاری‌گر بود.

 

4 اثر از فلورانس اسکاول شین

 

فلورانس اسکاول شین سال‌ها در نیویورک، دانش الهی را تدریس می‌کرد.
کتاب‌های او نه تنها در امریکا، بلکه در خارج از این کشور نیز پُر شمارگان بودند و با مهارتی بسیار، جای خود را در دور افتاده‌ترین دهکده‌ها یا دورترین شهرهای اروپایی و باور نکردنی‌ترین سرزمین‌های جهان باز می‌کردند.
بزرگ‌ترین راز کامیابی او این بود که همواره خودش بود: ساده و خودمانی و بی‌ریا و بذله‌گو. از این رو هزاران تن که نتوانسته بودند، از راه سنت‌های کهن‌تر یا حتی بلندپایه‌تر، پیام معنویت را دریابند یا دست کم در آغاز راه، کششی به سمت کتاب‌های رایج الهیات، نداشتند به او پناه می‌آوردند.

 

کتاب عصای تو کلام معجزه گر تو

 

پرآوازه‌ترین کتاب او، با نام ” چهار اثر از فلورانس اسکاول شین ” تا کنون، بیش از 70 مرتبه در ایران به چاپ رسیده است. این کتاب، گنجینه‌‌ای از چهار اثر زیر است :
1- بازی زندگی و راه این بازی
2- گفتار تو، عصای معجزه‌گر تو است
3- در مخفی کامیابی
4- نفوذ گفتار

جملات برگزیده و الهام بخش فلورانس اسکاول شین :

 

چهار اثر از فلورانس اسکاول شین

 

– اصولاً هر مرضی حاصل ذهنی ناآرام است.
– تنها آن چیزهایی را به خود جذب می‌کنید که بی‌نهایت به آن می‌اندیشید.
– هر آنچه آدمی احساس یا به روشنی مجسم کند بر ذهن نیمه هشیار اثر می‌گذارد و مو به مو در صحنه زندگی ظاهر می‌شود. فلورانس اسکاول شین.

– انسان، تنها می تواند آن باشد كه خود را چنان بیند؛ و تنها می تواند به جایی برسد كه خود را در آنجا ببیند. فلورانس اسکاول شین

– به راستی كه نفرت، بیش از شرابخواری، خانه‌ها را ویران كرده است و بیش از جنگها، جان آدمیان را بر باد داده است. فلورانس اسکاول شین.

– خشم، نفرت، بدخواهی، حسد و کینه ،شادمانی انسان را می گیرد موجب بیماری و شكست و فقر می شود. فلورانس اسکاول شین

– تنها راهزنی كه دار و ندار آدمی را به تاراج می برد، اندیشه های منفی خود او است. فلورانس اسکاول شین
– باور، نیرومندتر از خوش‌بینی است.
– دشمنان شما همه در درون خودتان هستند.
-شر زاییده خیالات نادرست آدمی است و حاصل اعتقاد به دو قدرت:خیر و شر به جای اعتقاد به یک قدرت یعنی خدا.فلورانس اسکاول شین

– جائی هست که غیر از تو هیچ‌کس نمی‌تواند آن را پر کند و کاری هست که غیر از تو هیچ‌کس نمی‌تواند آن را انجام دهد.فلورانس اسکاول شین

– خدا به زمان نیاز ندارد و هرگز دیر نمی‌کند. فلورانس اسکاول شین

 

کتاب صوتی فلورانس اسکاول شین

کتاب‌های فلورانس اسکاول شین :

  1. بازی زندگی و راه این بازی (۱۹۲۵)
  2. کلام تو عصای معجزه گر توست. (۱۹۲۸)
  3. دٙرِ مخفی توفیق (۱۹۴۰)
  4. نفوذ کلام (۱۹۵۹)
  5. چهاراثر از اسکاول شین
  6. مسیر جادویی شهود

 

فلورانس اسکاول شین کیست

بخشی از کتاب ” بازی زندگی و راه این زندگی ” :

آدمی هر چه را بکارد همان را درو خواهد کرد. بایتسی که بتوانیم دل خود را نگه داریم زیرا که سرچشمه حیات است اگر نفرت بورزیم نفرت و اگر عشق بورزیم عشق دریافت می کنیم.هر آنچه که آدمی در خیال خود تصویر کند دیر یا زود مسجل خواهد شد.آدمی به زودی با تصاویری که در ذهن خود دارد روبرو می شود.ذهن به سه بخش تقسیم شده است :

نیمه هشیار، هشیار و هشیاری برتر
  1. ذهن هشیار : را ذهن فانی یا نفسانی می خواند.ذهن بشری است و دنیا را همانگونه که هست مشاهده می کند.بیماری فقر و تنگنا را می بیند و بر ذهن نیمه هشیار نیز اثر می گذارد.
  2. هشیاری برتر: ذهنی الهی است که در درون هر انسانی وجود داردو قلمرو عالی و عرصه طرح الهی است.زیرا که هر انسانی دارای طرح الهی است و افلاطون آن را الگوی کامل می نامد.جایی هست که جز تو هیچ کس نمی تواند پر کند و کاری هست که هیچکس جز تو قادر به انجام آن نیست.
  3. نیمه هشیار: قسمتی از وجود که هر آنچه در آن مجسم و تصور کنیم و بعنوان غایت و رسالت خود ببینیم در آن مسجل می گردد.

 

اگر کسی موفقیت بطلبد ولی شکست را تدارک ببیند به آنچه تدارک دیده مبتلا می گردد.

زمانیکه انسان کوچکترین نشانه ای از آنچه طلبیده ندیده است بایستی برای آن تدارک ببیند و بایستی بدانیم که اغلب پیش از هر موفقیتی بزرگ اندیشه های منفی می آیند.

 

 

audiobooks

جهت دریافت کتاب صوتی 4 اثر از فلورانس شین به سایت های دیگر نظیر (irtanin.com) مراجعه کنید. این اثر متعلق به ما نیست.

One thought on “چهار اثر از فلورانس اسکاول شین

دیدگاهتان را بنویسید