ایمیل لیست قوی ترین ابزار رشد ترافیک هر وب سایتی؛ کسب درآمد به ازای بازدید (2)

ایمیل لیست

ایمیل لیست قوی ترین ابزار رشد ترافیک هر وب سایتی است.

تصور کنید که فردا صبح که از خواب بر میخیزید در دنیای جدیدی قدم می گذارید که دقیقا مشابه زمین است. با افرادی مشابه و همان شرایط و همان سطح تکنولوژی ، بازار یکسان ولی شما هیچکس را نمی شناسید. همچنین تصور کنید که تجربه و دانش فعلی را دارید و خانه و غذاهای شما حفظ شده است و تنها چیز دیگری که برای کار باقی مانده یک لپ تاپ و 500 دلار پول نقد است.

سئوال شما در 7 روز آینده چه می کنید؟

پاسخ شما ساده است یک ایمیل لیست بسازید.

بدانید که پول در لیست ایمیل هست!

و قدرت نیز در همین ایمیل لیست هست!

اولین اشتباه شما در یک کسب وکار اینترنتی شروع آن بدون ایجاد ایمیل لیست از روز اول است.

بیشترین بازخوردی که شما بدون ساخت ایمیل لیست دریافت می کنید تنها میتواند یک نظر (کامنت) امید بخش مبنی بر اینکه “چقدر مطالب یا مقالات شما خوب است ادامه دهید!” باشد.

تنها کاری که شما باید بکنید این است که به سرنخ یا همان لیدها یادآوری کنید که اگر با ما همراه باشید مطالب بیشتری با ارزش بیشتری دریافت می کنید! (چگونه ؟ :  با استفاده از برنامه ی آموزشی استراتژی قیف فروش که بزودی منتشر میشود؟).

حالا چه چیزی ایمیل ها را اینقدر قدرتمند کرده است؟ ایمیل مارکتینگ :

  • اثر عملکردی تا 40 برابر بیشتر از استفاده از شبکه های اجتماعی برای ما دارند.
  • ما با اراده خودمان می توانیم با ایمیل لیست یعنی همان مشتریان احتمالی و بالقوه ارتباط و تماس داشته باشیم. این کار را حتی میشود به صورت اتوماتیک برنامه ریزی کرد.
  • این لیست متعلق به شماست.

شاید در ابتدای کار این موارد مهم به نظر نرسد ولی کم کم که این لیست ارزشمند بزرگ میشود و به قولی بحث پول و درآمد به میان می آید شما نیاز دارید تا کنترل خوبی بر روی دارایی خود داشته باشید.

اگر هدف شما X تومان درآمد باشد، شما به چه تعداد خریدار و ایمیل لیستی، با چه تعداد و بزرگی نیاز دارید؟ محصولی که باید تولید کنید چه قیمت داشته باشد؟

  • فرض کنید شما نیاز دارید 10.000.000 تومان درآمد داشته باشید. با فرض نرخ تبدیل 1% و 1000 نفر در ایمیل لیست شما میشود فهمید که 10 نفر محصول شما را می خرند پس باید هر محصول 1.000.000 تومان قیمت داشته باشد. خوب عدد خیلی بزرگی شد!
  • حالا باز فرض کنید شما نیاز دارید 10.000.000 تومان درآمد داشته باشید. با فرض نرخ تبدیل 1% و 10.000 نفر در ایمیل لیست شما میشود فهمید که 100 نفر محصول شما را می خرند پس باید هر محصول 100.000 تومان قیمت داشته باشد. خوب خیلی بهتر شد !
  • حالا تصور کنید که شما نیاز دارید 10.000.000 تومان درآمد داشته باشید. با فرض نرخ تبدیل 1% و 100.000 نفر در ایمیل لیست شما میشود فهمید که 1.000 نفر محصول شما را می خرند پس باید هر محصول فقط 10.000 تومان قیمت داشته باشد. خوب عالیه !

ببینید اینها همه یک مثال ساختگی هست که در عمل قابل اجرا هم هست ولی شما برای اجرایی کردن آن نیاز به انجام یکسری کار به شیوه ای خاص دارید.

در کل مطمئن باشید اصلی ترین اهرم شما برای درآمد زایی داشتن ایمیل لیست بزرگ هست.

دوم داشتن دانشی هست که بدانید با این ترافیک، چگونه ایمیل لیست بسازید و به ایمیل لیست بفروشید.

چیزی که بیشتر اینجا به شما آموزش داده میشود، بزرگ کردن لیست ایمیل هست و چگونگی ارتباط با آنها. ولی اگر می خواهید دقیقا و تخصصی بدانید چگونه قیف فروش بسازید و به قولی بفروشید آن را باید در درس قیف فروش ما ببینید.

هیچ محدودیتی در بزرگی ایمیل لیست شما وجود ندارد.

پس اولین اولویت شما رشد ترافیک و مهمتر از آن بزرگ کردن ایمیل لیست شماست.

 

چگونه می شود رشد سرنخ ها و ترافیک را تضمین کرد.

اگر فکر می کنید که با داشتن کلی دوست و فامیل واقعی و مجازی در فیس بوک و اینستاگرام و …. می توانید کلی ترافیک و سرنخ داشته باشید باید بگم که متاسفانه این سیستم کار نمی کند.

به این شکل شخصی که کارش را تازه شروع کرده هر روز با یک ایده از خواب بیدار میشود :

یک روز پادکست.

یک روز سئو.

یک روز ویدیو.

یک روز وبینار.

یک روز کلمات کلیدی و متا تگ.

و هر روز با یک ایده که اگر فلان کار را بکنم فلان نتیجه را به من خواهد داشت.

ما به طور مفصل در دوره ی آموزشی قیف فروش درباره ی مفاهیم

Sales Funnel & Sales Funnel Strategy, Core-offer, Map breakdown, Tripwire/SLO, Lead Magnet , Product splintering

صحبت خواهیم کرد که مبحثی طولانی و تخصصی است. ولی شما صرف نظر از آن می توانید اینها را بدانید و اجرایی کنید.

کار خود را با یک “محتوای جذب کننده” غیر قابل مقاومت و رد نشدنی شروع کنید.

Start With Irresistible “Content Magnets”

محتوا خوب پادشاه و کلید موفقیت شماست و هر کسب وکار آنلاینی در نهایت نیازمند محتوای عالی است. شما به محتوا برای : سئو و جذب افراد درست به وب سایت نیاز دارید.

همچنین قبلا گفتیم محتوای درست سبب جذب خودکار ترافیک و  با کیفیت به وب سایت می شود.

Systematically drive high-quality traffic to your website

در مرحله ی بعد لازم است که سرنخ های درست بدست آمده از محتوای جذب کننده ی ترافیک با کیفیت را جمع کنیم.

Capture the right leads

در این مرحله نیاز هست که از مخاطبان خود نگهداری کنید و آنها را درگیر محتواهای خود کنید.

Engage and Nurture your Audience

در این مرحله فقط بفروشید.

Sell, Sell, Sell

اینکه چگونه از درگیر و ارتباط برقرار کردن با مخاطب بتوانید چیزی بفروشید در ادامه درس بررسی خواهد شد. ولی در نهایت وقتی توانستید بفروشید لازم هست تا این چرخه را تکرار کنید. یعنی باز هم بفروشید.

مرحله ی آخر : تکرار همین روند بالا.

Repeat

تکرار فروش شما به روش : بزرگتر، بهتر و سریعتر خواهد بود.که باز هم به این خواهیم رسید ولی اگر درس استراتژی قیف فروش را ببینید خواهید فهمید که سیستم فروش بیش فروشی upsell ما با رعایت قانونی بود به نام Speed and Automation و اگر ببینید می فهمید که به این می گوییم Profit maximizer یعنی حداکثر سازی سطح فاکتور مشتری در زمان خرید که اکنون جای بحث نیست.

 

بررسی 4 تکنیک ناکارآمد (عقب افتاده) و از مد افتاده و اینکه شما نیازی نیست به آن فکر کنید.

1-مسابقات ،نظر سنجی و هر نوع فعالیت و مشارکتی با هدف نهایی و مشوق قرعه کشی و اعطای جوایز ! 

Contests & giveaways

 

پول نقد، مسافرت ، هتل ، … .

حتی اگر تعداد بسیاری ازافراد و در نهایت ایمیل از این طریق جذب کنید اینها تماما ترافیک و افراد بی فایده هستند که هیچ چیز نمی خرند. اینها افرادی هستند که فقط منتظرند چیزی از شما بکنند!

این یک حقیقت است که اگر شما همیشه مطالب و محتوای رایگان عرضه کنید، افرادی را جذب میکنید که در نهایت فقط محتوای رایگان می خواهند. آنها یک ریال به شما نمی پردازند و همیشه متوقع هم هستند!

2-شبکه های اجتماعی

Social media

اگر کمی جستجو کنید انواع تکنیک هایی از جذب 1000 ها تا 10 ها هزار follower و مخاطب در فیس بوک و اینستاگرام ،…. می توانید پیدا کنید. شکی نیست که افرادی از این طریق درآمد های بالایی دارند و یا در ایران فرضا جنس می فروشند. ولی همیشه اینگونه نیست و اگر شما از قبل چنین گروهی را برای خود ندارید پیشنهاد ما به شما این است :

بر روی وب سایت خود کار کنید. شبکه های اجتماعی سرزمین های اجاره ای هستند که ورود مخاطبان و حتی شما در یک هنگام برای همیشه می تواند قطع شود.

 

نمونه موردی از شبکه های اجتماعی :

این شخص با بیش از 170.000 نفر follower  در اینستاگرام که جملات انگیزشی را به اشتراک می گذاشت تصمیم گرفت محصولی را بفروشد. این فرد به نام Derek Halpem حتی 1 عدد  هم نتوانست بفروشد. او شکست خود را اینگونه توضیح داد:

من فکر میکنم تمام افراد باهوش و زیرک من را unfollow کردند.

معروف شدن و داشتن follower بالا در شبکه های اجتماعی را با کسب و کار قاطی نکنید.

فروش به follwer ها در اینستاگرام
followerزیاد و درآمد بالا !

3- تبلیغات با صرف هزینه مانند تبلیغات کلیکی معتبر Paid ads

Paid ads

مانند گوگل، فیسبوک ، شبکه های تبلیغاتی در ایران نظیر anetwork و …

نکته : خوب این تکنیک به این راحتی ها قابل اجرا نیست و قابل اجرا هم هست ! . تنها کافی است به طور اصولی در دوره ی آموزشی استراتژی قیف فروش روش گفته شده را بکار بگیرید و یک بار تست بزنید. اصولا اگر همه مراحل را طبق آموزش انجام بدهید باید برای شما کارکند ولی اگر موفق نشدید و نتوانستید مشکل کار را هم بفهمید بیش از حد روی این روش سرمایه گذاری نکنید.

چون واقعا اگر این سیستم تماما ناکارآمد بود گوگل تقریبا تمام درآمدش را از دست میداد!

 

4- بازاریابی از طریق کامنت گذاری ! / مطلب نویسی در فروم ها / توئیت و باز توئیت و نظر دهی در شبکه های اجتماعی

Comment / Forum / Re-tweet marketing

گفتیم بازاریابی ما باید تا حد بالایی سیستماتیک و خودکار باشد. آیا شما به قدر کافی برای موارد بالا وقت دارید.

پس بهتر است ما انرژی خود را بر روی کارهایی بگذاریم که به طور خودکار و موثر برای ما کار کند. البته اگرهمچنان معتقدید موارد بالا قطعا جواب گوی نیاز های شماست ،موردی ندارد دست بکار شوید! انجام بدید و نتیجه را به ما بگوید !

 

کسب و کار فوق العاده ، افراد فوق العاده را به خودش جذب می کند.

فرض کنید به یک فلافلی و یا فست فودی خیلی ساده مراجعه میکنید. چه بویی احساس می کنید ؟ روغن سوخته و کلی بوی خوراکی دیگه که خوب و بد با هم قاطی شده است . کف مغازه خیلی تمیز نیست اگر چه ممکنه غذا خوشمزه باشد ولی هم قمیتش احتمالا پایین تر است و هم کیفیت مواد اولیه .

ولی حالا به یک فست فود درست و حسابی برید؟ چی میبیند؟

این هم درباره ی کسب و کار آنلاین شما و هم درباره ی وب سایت شما صادق است. شما نیازمند انتقال حس لطیف و دقیقی از کیفیت به مشتری هستید.

The subtle scent of quality

به مخاطب نشان دهید که به آنها اهمیت می دهید.توانایی و استادی خود را در کسب و کارتان پیاده سازی کنید.

Apply “craftsmanship” to your business

شکی نیست هر چه قیف فروش شما بهتر باشد و هر چه کپی رایتینگ شما ترغیب کننده تر باشد شما فروش بیشتری دارید، ولی شکل و ظاهر وب سایت شما هم مهم است. حتی طرز لباس پوشیدن شما در ویدیوها، … چون شما می خواهید این پیام را به مخاطب منتقل کنید که شما به جزئیات اهمیت می دهید و کیفیت برای شما مهم است.

با مخاطبان خود رابطه برقرار کنید. به تمام ایمیل ها پاسخ دهید حتی اگر روزی 1000 ایمیل و نظر باشد باید به تک تک آنها با احترام پاسخ دهید. این کار برای شما درآمدی ظاهرا ندارد ولی مهم است مخاطبان بدانند که شما اهمیت می دهید. آنها انسان هستند و می فهمند.

دقیقا بخاطر دارم یکبار در بخش نظر دهی از سایتی پرسیدم چگونه به مانند شما فلان بخش را در سایتم راه اندازی کنم؟

پاسخ جالبی دریافت کردم ؟ اگر مسلط باشید می توانید !

به نظر شما این یعنی ارتباط و تعامل. من دیگر هیچ گاه بر روی لینک وب سایت این بشر درنتایج جستجو کلیک نکردم چون می دانستم اگر مشکلی دارم و اگر این بشر چیزی درمورد آن نوشته است اگر تسلط داشته باشم می توانم اجرایی کنم!

دوره ی آموزشی “کسب درآمد به ازای بازدید” : “قسمت اول : مقدمه“؛ “درس بعدی”

دیدگاهتان را بنویسید