ادعا بدون مدرک در کپی رایتینگ ،خطاهای رایج در کپی رایتینگ (9)

ادعا بدون مدرک در کپی رایتینگ

ادعا بدون مدرک در کپی رایتینگ برای مشتری احتمالی شک برانگیز است. بزرگنمایی و سیاه نمایی در تبلیغات همیشه دیده می شود و تجربه های تلخ گذشته سبب می شود که قبل از خرید دقت بیشتری کنیم. حتی گاهی کلا از دریافت یک کالا و یا خدمات صرف نظر می کنیم.

دلالان، سیاست مداران، وکلا،بنگاه های خرید و فروش اجناس از خودرو گرفته تا املاک و غیره همیشه از زنگ هشدار را قبل از مراجعه در ذهن ما بیدار می کنند. بی قانونی ،هرج و مرج و فرآیند های طولانی ،هزینه بر دادرسی و شکایت به ویژه درایران سبب شده که نتوان به راحتی به هر کسی اعتماد کرد.

افراد و شرکت ها همیشه در برخورد اولیه سعی میکنند عالی و یا حداقل خوب بنظر برسند. آنها به خود می بالند و از همیشه از خود تعریف می کنند. آنها بدون اینکه دلیل ، مدرک و شاهدی بر ادعاهای خود مطرح کنند به خود می بالند.

نمونه موردی از ادعا بدون مدرک در کپی رایتینگ :

در درس های قبلی مثال هایی از این قبیل دیدید ولی چون این مثال به راحتی پیدا می شوند مثالی دیگر می آوریم. فرض کنید من یک فضای خالی برایرستوران دارم و می خواهم طراحی دکور داخلی آن را با پیش فرض های ذهنی به یک گروه طراحی بسپارم. به این صفحه بر می خورم.

“یکی از خدماتی که گروه معماری XX در ارائه آن تخصص و تبحر دارد طراحی دکوراسیون داخلی رستوران ها و کافی شاپ ها و و سالن های غذاخوری است . گروه معماری XX با استفاده از بهترین طراحان و معماران و متخصصین در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی با استفاده از جدیدترین مدلهای روز دنیا و با استفاده از بهترین متریال موجود در بازار می تواند رستورانی شیک و خاص و یا سالن غذاخوری و کافی شاپی زیبا با فضایی آرام را برای شما عزیزان طراحی و اجرا نماید. طراحان و مجریان موجود در گزوه معماری XX آشنایی کامل با علم روانشناسی رنگ ها برای ایجاد فضایی ارام و دل نشین دارند و همچنین از علم فنگ شویی و چیدمان درست وسایل کنار یکدیگر بهره میبرند تا بتوانند بهترین و خاص ترین فضایی که شما تصور میکنید را برای شما طراحی و اجرا نمایند.
ما در گروه معماریXX ارزوهای شما را به واقعیت تبدیل میکنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره در مورد طراحی دکوراسیون داخلی رستوران ، سالن های غذاخوری ، کافی شاپ ها ، فست فود ها و …. می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی نموده و درصورت لزوم با حضور در محل مورد نظر شما مشاوره لازم را به شما ارایه دهند.”

هیچ دلیل و مدرکی در متنی که خواندید مبنی بر تبحر و دانش این گروه معماری نیست.

  • مشخص نیست این گروه چگونه آرزوهای ما را به واقعیت تبدیل می کند.
  • وضعیت مشتریان قبلی این گروه معین نیست.
  • منظور از بهترین طراحان و معمارران چیست؟
  • آنها که هستند و چگونه در اختیار این گروه و یا شرکت هستند؟
  • چه کسی آنها را بهترین کرده است؟

در ویدیو برنامه ی آموزشی امروز دو  مثال از دو شرکت خدمات مکانیکی با هم مقایسه می شود. و به خوبی شما را با این خطای رایج در کپی رایتینگ یعنی “ادعا بدون مدرک در کپی رایتینگ” بهتر آشنا می کنند.

راستی متن بالا برای شما آشنا نبود. شما اینگونه کپی نمی نویسید؟

ویدیوی آموزشی کپی رایتینگ : عنوان “خطاهای رایج کپی رایتینگ 8“

جهت خرید محصول به این صـفـحــه مراجعه کنید

کامل ترین دوره ی آموزشی کپی رایتینگ در ایران به زبان مادری در مجله موفقیت “درس بعدی”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *