۳ میلیون دلار در سه روز و سه ساعت

کتاب : شما ثروتمند به دنیا آمده ای ، ایده ی و داستان ۳۳۳

داستان ۳۳۳ داستانی درباره ی این موضوع است که چگونه شخصی تصمیم میگیرد در سه روز و سه ساعت بعد از یک سمینار ۳ میلیون دلار پول بدست آورد ، تا به مردم طوفان زده کمک کند .  او این کار را میکند . حالا این داستان به داستان ۳۳۳ معروف است و در حقیقت این یک تکنیک برنامه ریزی و روش بدست آوردن آن چیزی است که میخواهید سریعتر از آنچه تصور میکنید بدست آورید .

این مقاله به این دلیل آورده شده است که فایل ضمیمه ویدیوی شماره ی ۴۹ بسته آموزشی ۶ دقیقه تا موفقیت است . و اما شرح داستان :

داستان ۳۳۳ :

من در حال اجرای سمیناری بودم که از روز پنجشنبه تا یکشنبه در Deerhurst تقریبا در ۱۰۰ مایلی شمال تورنتو برگزار می شد. در شب جمعه یک طوفان در Ontario در حدود ۴۰ مایلی جنوب Deerhurst در حال وزیدن بود . حاصل این طوفان کشته شدن هزاران نفر و بجای گذاشتن میلیون ها دلار خسارت بود .

در روز یکشنبه وقتی من داشتم به خانه می آمدم ماشین خود را در این شهر متوقف کردم . نگاهی به اطراف کردم همه چیز درهم و برهم بود . به هر جا که نگاه می کردم خانه ها و ماشین هایی را می دیدم که بر روی هم پیچیده شده بودند . در همان شب شخص محترمی به نام باب تمپلتون Bob Templeton داشت به سمت همین ناحیه که من خرابی های آن را مشاهده کرده بودم می رفت .اگر چه ما هیچگاه ملاقات نکرده بودم ولی یک ایده از سمینار سبب یک دوستی طولانی مدت ما شد .

داستان ۳۳۳
داستان ۳۳۳

 

او هنگامی که صحنه ی ویرانی ها را مشاهده می کرد تفکر دیگری درباره ی آن داشت . او رئیس ارشد Telemedia Communications بود یک شرکت که صاحب یکسری ایستگاه های رادیویی در اونتاریو و کبک کانادا بود .  هنگامی که او ایستاده این ویرانی را مشاهده می کرد فکر میکرد که می تواند برای این واقعه و مردم توسط ایستگاه های رادیویی که دارد ،کاری انجام دهد . این افکار در آن شب و روزهای بعدی در ذهن او همراهش بودند .

من در همان شب سمینار دیگری در تورنتو کانادا  برقرار می کردم . باب تمپلتون و باب جانسون مدیر ارشد دیگری از همین شرکت آمدند و در پشت اتاق ایستادند.  آنها در حال ارزیابی سمینار بودند و اینکه آیا من می تواند به توسعه ی شرکت آنها به جهت دستیابی به اهدافشان کمک کنم یا خیر ، که البته در نهایت من انجام دادم .  بخاطر باب تمپلتون من نهایتا برای تمام صنعت پخش (رسانه ای) کانادا فعالیت کردم . او از کاری که من در سمینارم انجام میدادم لذت می برد چرا که در هماهنگی با روش فکری او بود .

باب تمپلتون تحت تاثیر قانون جهان بویژه قانون قطبیت که معروف به قانون تضاد است قرار گرفت .  این قانون بیان میکند هر چیزی یک متضاد دارد شما نمی توانید بالا را بدون پایین داشته باشید سرما را بدون گرما ، بیرون را بدون درون ! . با همین استدلال گرفته شده شما باید قادر باشید بفهمید چرا کاری که قصد انجامش را دارید قابل انجام نیست . توسط این قانون شما باید قادر باشید بفهمید این چگونه می تواند انجام شود .

قطعا افرادی که کارهای بزرگی انجام دادن از مسائل منفی با اطلاع هستند بلکه تمام انرژی ذهنی خودرا بر روی مسائل مثبت قرار داده اند . همان شب او بعدها تعریف کرد که به اداره اش بازگشته و اگرچه دیروقت بوده بلکه تحت تاثیر این یک ایده بوده است . این ایده او را واداشت تا با این ایده میلیون ها دلار بخواهد کسب کند تا آنرا به مردم گرفتار در طوفان بدهد و قصد داشت این پول را خیلی سریع بدست آورد . علاوه بر این او تحت تاثیر اینکه چرا نمی تواند قرار نداشت .

 

داستان 333
داستان ۳۳۳، برگرفته از کتاب سوپ جوجه برای روح

جمعه پیش رو او تمام مدیران اجرایی شرکت را به اداره اش دعوت کرد . او در بالای صفحه نمایش سه مرتبه عدد ۳ را بصورت درشت نوشت و به مدیران اجرایی بیان کرد آیا تمایل دارید  ۳ میلیون دلار را در سه روز و سه ساعت از همین حالا بدست آورید و آن را به افراد شهر Barrie بدهید . سکوت تمام اتاق را در بر گرفت . در نهایت یک نفر گفت باب تمپلتون تو دیوانه شده ای . قطعا راهی برای بدست آوردن ۳ میلیون دلار در سه روز و سه ساعت از این لحظه وجود ندارد .


[ برای دیدن ادامه متن یا دریافت فایل وارد شوید و یا ثبت نام کنید! ]

 

برای خرید مجموعه برنامه ی 6 دقیقه تا موفقیت به این صـفـحــه مراجعه کنید

2 thoughts on “۳ میلیون دلار در سه روز و سه ساعت

  1. درود بر استاد عزیز
    مقاله آموزشی خیلی خوبی بود و به مطالب خیلی خوبی اشاره کردید از مطالب خوب و ارزشمند تون سپاسگزارم امیدوارم همیشه مقالات ارزشمند تان ادامه دار باشد.

    از ایزد منان برای شما موفقیت روز افزون آرزومندم

دیدگاهتان را بنویسید