ارل نایتینگل ، زندگی نامه، کتاب ها

ارل نایتینگل چه کسی است ؟

انگیزشی ترین کتاب تاریخ تا 1960 :

Earl Nightingaale متولد سال 1921 سخنران و نویسنده ی معروف آمریکا که بیشتر در حوزه های خودیاری،انگیزش و معنایی فعالیت داشت. صدای او از دهه ی 50 میلادی در سری برنامه های رادیویی مختلفی پخش می شد. معروف ترین اثر ارل نایتینگل کتاب یا سخنرانی او به نام عجیب ترین راز است که به عنوان یکی از انگیزشی ترین کتاب های تا آن زمان معرفی گردید. ارل ناتینگل در سال 1989 از دنیا رفت.

 

راز ارل نایتینگل

زندگی نامه ارل نایتینگل :

او متولد شهر لوس آنجلس آمریکا درسال 1921 بود. پدرش مادر او را در سال 1933 رها کرد، از این رو مادرش به چادری در نزدیکی شهر نقل مکان کرد. او از ابتدای زندگی معنای فقر را تجربه کرد.

دیانا نایتینگل همسر بیوه ی وی ادامه دهنده ی راه او و شرکتی بود که با کونانت تاسیس کردند شد.

او در 17 سالگی به ارتش پیوست و در جنگ  Pearl Harbor از 15 بازمانده ی نیروهای نظامی آن عمیات بود. او بعد از جنگ در رادیو مشغول به کار شد که در نهایت منجر شد به یک سخنران انگیزشی معنایی تبدیل شود.

او در حالی که داشت کتاب “بیندیشید و ثروتمند شوید” ناپلئون هیل را میخواند و از آن الهام میگرفت ناگهان به 6 کلمه رسید که پاسخی به آنچه بود که مدت ها در کتابی ندیده بود.

‘We become what We think about’ ما درنهایت به آنچه درباره اش فکر می کنیم تبدیل می شویم. او بر اساس مطالعه ی کتاب های رالف والدو امرسون فهمید ما به آنچه که فکر میکنیم تبدیل می شویم. همان که در کتاب جیمز آلن نیز آمده است.

 

عجیب ترین راز ارل انیتینگل :

او در یک سخنرانی طوفانی در سال 1956 به نام “عجیب ترین راز” که نسخه های مختلف چاپی و صوتی و ویرایش شده ی آن موجود است برنده ی جایزه ی GOLD RECORD شد و رکورد فروش 1 میلیون نسخه را به نام خود ثبت کرد. در سال 1960 نسخه ی فشرده ای از “کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید ناپلئون هیل” را نق قول کرد.

 

لوید کوننت ارل نایتینگل

 

 

 

لوید کوننت که بود ؟

در سال 1960 او در همکاری با لوید کوننت  Lloyd Conant شرکتی را بنیان گذارد که هم اکنون نیز فعال است. در تصویر بالا لوید کوننت سمت راست ،باب پراکتور وسط و ارل نایتینگل سمت چپ است.

 

کتاب های (آثار) ارل نایتینگل :

از همه جلوتر باش یا همان کتاب Lead The Field.

 

کتاب از همه جلوتر باش

 

آنها در سال 1987 کتاب صوتی و متنی بسیار موفق دیگری به نام Lead The Field را منتشر کردند که ترجمه ی فارسی آن با عنوان “از همه جلو تر باش” ترجمه محمدرضا آل یاسین اکنون در بازار موجود است.

در همان سالهای 1987 بود که ارل نایتینگل اولین کتاب تمام انحصاری محصول خودش را با نام Earl Nightingale’s Greatest Discovery را منتشر کرد. 

یکی دیگر از آثار ارل The Essence of Success میباشد.

برنامه ی رادیویی “دنیای در حال تغییر ما” Our Changing World” یکی از پر مخاطب ترین و به عنوان برنامه ی رادیویی که بیشتر گسترش را در سطح جهان داشت در شهرها و کشورهای مختلفی از کانادا، آمریکا، مکزیک، استرالیا، نیوزلند، فیجی، جنوب آفریقا، باهاماس و 23 کشور دیگر پخش شد. او قبل از مرگ شرکت انتشاراتی Keys Publishing را به همراه همسر خود بنیاد نهاد و درست قبل از مرگش شکل جدیدی از کتاب به نام “یادداشت های برنده” The Winner’s Notebook” را ساخت. او در سال 1989 در آریزونا به دلیل عوارض ناشی از جراحی قلب درگذشت.

 

دنیای در حال تغییر ما

 

 

از جمله آثار برتر ارل نایتینگل سه فایل سخنرانی  زیر است.

  • سخنرانی ارل نایتینگل : ۱۹ دقیقه که می تواند زندگی شما را تغییر دهد.(با زیرنویس فارسی)
  • ارل نایتینگل ؛۱۳ دقیقه سخنرانی ارل نایتینگل : ۵% موفق، ثروتمند و بالایی جامعه.(با زیرنویس فارسی)
  • عجیب ترین راز . معروف ترین سخنرانی ارل. (زیرنویس فارسی)

دیدگاهتان را بنویسید