سخنرانی ارل نایتینگل : 20 دقیقه که می تواند زندگی شما را تغییر دهد

20 دقیقه سخنرانی ارل نایتینگل

سخنرانی ارل نایتینگل تنها در مجله موفقیت دوراهی با عنوان ” 20 دقیقه که میتواند زندگی شما را تغییر دهد ” در ادامه ی انتشار مجموعه سریال سخنرانی های ارل ناتیننگل است.

ارل نایتینگل کیست ؟ :

Change Your Life in 20 Minutes with Earl Nightingale

اگرچه این مجموعه سخنرانی های ارل ناتینگل ( ارل نایتینگیل ) مربوط به 40 تا 50 سال قبل می باشد و او اکنون در قید حیات نیست ولی چیز کهنه ای در این میان وجود ندارد. مجموعه سخنرانی ها کلاسیک ، پایه و اصولی است و همواره کاربردی هستند.

قبلا گفتیم که سخنرانی های ارل نایتنیگل به این سبب آورده شده است که، مربی و شالوده ی بسیاری از آموزش های باب پراکتور را تشکیل داده است و در برنامه ی 6 دقیقه تا موفقیت باب پراکتور بسیار به آنها مستقیم و غیر مستقیم اشاره میکند.

سخنرانی ارل نایتینگل ” 20 دقیقه که میتواند زندگی شما را تغییر دهد “

لازم به ذکر است گاهی این سخنرانی با عنوان 20 دقیقه و 18 دقیقه هم ذکر شده است. و اما متن و دانلود نسخه صوتی ترجمه شده ی سخنرانی درادامه مطلب.

از اولین دست نوشته های بشر ما می دانیم که این انسان ها همواره به دو دسته ی دارا و ندار قابل تفکیک بودند. در گذشته کودکی من در تمام آن دوره ی افسردگی من همیشه این عقده روحی را داشتم چه چیز پنهانی داراها را از ندارهایی به مانند ما جدا کرده است.  به عنوان یک فقیر و ندار می خواستم بدانم چرا افراد معدودی به خوبی از نظر مالی در سرزمینی که موفقیت برای همه در دسترس است در رفاه قرار دارند. به طور مثال بر اساس بررسی نتایج آماری در زمان ارائه ی این سخنرانی در آمریکا من فهمیدم که اخیرا فقط 10% انسان ها در این سرزمین که 65 سال سن یا بیشتر دارند درآمدی 6000 دلاری یا بیشتر در سال دارند . بیشتر از 80% مردم در همین سن درآمدی 4000 دلاری و فقط 7.6 درصد درآمدی بین 7000 دلار تا 10000 دلار دارندو فقط 3.7 درصد درآمدی بیش از 10000 دلار در سال یا بیشتر دارند.

مترجم : البته با توجه به زمان سخنرانی شاید باید این اعداد 100 برابر شوند ولی مهم الگوی نتایج است.

یک انسان معمولا از سن 20 سالگی یا حتی زودتر کار و حرفه ای را آغاز می کند. او خوش شانس است که در جهانی آزاد زندگی میکند.  او 40 سال فرصت دارد تا از نظر مالی در ثروتمند ترین کشور وضعیت خوبی پیدا کند. بر طبق آمار در زمان این سخنرانی فقط 10% یعنی 10 نفر ار هر 100 یک نفر در سن 65 سالگی دارای امنیت مالی کافی هستند و فقط 4 نفر از هر 100 نفر به طور کامل از نظر مالی راحت و آسوده هستند.

 

 

چــــــرا؟

بگذارید به شما بگویم تا چگونه شما خودتان به این وضعیت پی ببرید. و یک نظرسنجی را انجام دهید. هر شنبه یا یکشنبه (پنجشنبه و جمعه) در خیابانی که در همسایگی شما وجود دارد درب خانه ها را بزنید و از هر خانه 2 سئوال ساده بپرسید. سئوال اول این است که شما در حال چه کاری برای افزایش درآمد خود هستید؟ و اینکه به چه سطح درآمدی می خواهید برسید؟ هنگامی که شما با نگاه خیره و خالی آنها در پاسخ روبرو شدید، می توانید سئوال دوم را بپرسید. که عبارت است از اینکه شما میخواهید در سن 65 سالگی چه میزان پول داشته باشی؟. من متعجم که این سکوت چقدر ناخوش آیند و دلسرد کننده است. پس تشکر کنید و به سراغ خانه ی دوم بروید. از 50 نفر، 100 نفر و یا 1000 نفر این سئوال را بپرسید تا زمانی که کاملا متقاعد شوید علت اینکه این انسان در طول این مدت کاری، نمی تواند پول بیشتری بدست آورد و همچنین علت اینکه  آنها از نظر مالی نمی توانند در سن 65 سالگی مستقل باشند (حتی بدون حقوق مستمری) این است که به ندرت و تا به حال هیچ گونه تفکر سازنده ای بر روی این موضوع نداشته اند . متاسفانه این خیلی ساده است ….

 

دیدگاهتان را بنویسید