معتبر سازی ایمیل اسپم های ارسالی.

فرق ارسال خبرنامه و ارسال ایمیل انبوه چیست؟

به طور کلی ارسال ایمیل با هدف تبلیغ یک کالا و یا خدمات به هر گیرنده ای با هدف گسترش بازار هدف و یا آشنایی بیشتر افراد را میتوان ایمیل مارکتینگ خواند . ایمیل ها در این روش عموما از سطح سایت و انجمن ها جمع اوری و یا خریداری میشوند و عموما این ایمیل ها بدون رضایت شخض ارسال میشوند. در بسیاری از اوقات لغو عضویت قرارداده شده در انتهای پیام جنبه سوری داشته و این ایمیل ها همیشه برای شما ارسال میشوند.

این در حالی است که خبرنامه ها عموما به دسته ی خاصی از افراد می تواند ارسال شود که واقعا در آن حیطه مشغول به فعالیت و کار می باشند و یا تمایل به دریافت مطالب و موضوعات مربوطه را دارند.

دارنده لیست خبرنامه عموما مشخصات کاملی از گیرنده ایمیل ماننده نام و نام خانوادگی و شماره تلفن شخص را نیز به عهده دارد.

در خبرنامه عموما ایمیل افراد توسط خودشان در سیستم وارد شده است و تمایل خود را قبلا برای دریافت ایمیل از سایت و یا گروهی خاص اعلام کرده اند اگر چه ممکن است در آینده به هر دلیلی از آن لغو عضویت نمایند.

در خبرنامه اگر چه ممکن است دسته مخاطب از روش های غیر معمول تهیه شده باشند ولی چون افراد را با هدف و احتمال بالای تمایل به دریافت خبرنامه تهیه کرده اند احتمال اینکه بعد از ارسال خبرنامه از آن لغو عضویت کنند کم است.

سیستم لغو عضویت در خبرنامه عموما حقیقی بوده و شما بعد از لغو عضویت پیام دیگری دریافت نمیکنید چرا که درصد بالای اینباکس و احترام به حقوق دریافت کننده پیام در خبرنامه بسیار مورد توجه هم ارسال کننده و هم دریافت کننده بوده و با هدف های از پیش تعیین شده ارسال می شوند.

شیوه ی قدیمی ارسال ایمیل اسپم.

شاید حدود 4 تا 5 سال است که شیوه جدیدی برای ارسال اسپم به اینباکس ابداع شده است. در ابتدا حتی خوده بنده یا بسیاری از ارسال کنندگان ایمیل و ارائه دهنگان خدمات پنل ایمیل مارکتینگ هم این موضوع رو نمی دانستند.

اما شیوه کار به این صورت است که برای شما یک ایمیل ناخواسته با عنوان تعجب برانگیز ارسال می گردد. مثلا نام و ایمیل فرستنده را طوری نشان میدهند که گویا دختر خانمی و یا کلا شخصی مونث ایمیل را ارسال کرده است. از آنجا که ما مردهای ایرانی در کمک به بانوان خیلی مهربان و دست و دل باز هستیم. بخصوص اگر شخص رو نشناسیم بدنبال رفع مشکل و کمک فوری به این بانوی محترم هستیم!

در نتیجه اولین اقدامی مثبتی که در کمک به این ایمیل اسپم انجام میدهیم باز کردن ایمیل و حتی در مرحله ی عالی آن پاسخی کوتاه به امید تکرار فرآیند ایمیل بازی است.

نمونه : ارسال کنندهسارا یا فرضا مریم کریمی !!!!”

موضوع ایمیل دریافتی فرضا : 

“شما چند می فروشی   ؟  یا  سلام خوبی ؟ پس چرا جواب نمیدی ؟  یا مشکل حل شد؟  یا سلام منم الینا کجایی بابا؟”

متن ایمیل هم هر چیزی میتواند باشد.

“با من تماس بگیر؟      اگر مشکلت حل شد حتما جواب بده دوستت دارم سارا !”

یا حتی یک متن ایمیل رسمی مثلا “ما تمایل داریم با شما در زمینه های مختلف همکاری کنیم لطفا در تماس باشید با تشکر مهندس هاشمی.”

باید بدانید ارسال ایمیل پشت سرهم موجب میشود بسیاری از ایمیل ها باز نشود و یا حتی بعد از باز شدن به عنوان اسپم نشانه گذاری شود عدم پاسخ گویی به ایمیل ارسالی نیز عموما در منفی شدن اعتبار آی پی ارسال کننده موثر است. حال متوجه میشوید شما در این شیوه هم ایمیل ارسالی را  بازکرده اید همه پاسخ داده اید پس ارسال کننده هم اکنون در نظر سرویس دهنگان جیمیل یاهو ….. اعتبار بالایی دارید .

تنها کاری که شخص در مرحله دوم انجام میدهد این است که از طریق همان آی پی و همان دامنه ( قطعا نه ) ایمیل هرزنامه تبلیغی خود را ۱۰۰% به اینباکس شما ارسال میکند حتی اگر در مرحله اول ایمیل اسپم شده باشد شما با باز کردن و یا حتی پاسخ به آن و در حد بسیار بالا با خارج کردن ایمیل از لیست اسپم و یا Not Spam کردن ایمیل دریافتی تمام مجوزهای دریافت ایمیل های بعدی از طریق این آی پی را صادر کرده اید .

پس جای تعجب ندارد اگر ایمیل هرزنامه هر روز و یا هر زمان در اینباکس شماست.

دیدگاهتان را بنویسید