فرق بین کپی رایتینگ ، تولید محتوا و بازایابی محتوایی (درس دوم)

کانتنت مارکتینگ

فرق بین بازاریابی محتوایی و تولید محتوا چیست؟

فرق اساسی بین محتوانویسی «Content Writing» و کپی رایتینگ «Content Marketing» در هدف نوشتن آنها نهفته هست. مرحله اول تولید محتوا میباشد. اگر محتوا با هدف بازاریابی و فروش در یک استراتژی میان مدت و طولانی مدت طولانی باشد به آن Content Marketing بازاریابی محتوایی می گویند.

بازاریابی محتوا شامل تولید مقاله، پادکست، ویدیو ، ایمیل هایی نظیر آموزشی، … است. کانتنت مارکتینگ (“بازاریابی محتوا”) ارائه محتوای درست به مخاطب درست است.

کامل ترین دوره ی آموزشی کپی رایتینگ در ایران به زبان مادری در مجله موفقیت دوراهی “قسمت اول”

 

تولید محتوا کپیرایتینگ

 

فرق بین کپی رایتینگ و تولید محتوا چیست ؟

این دو به هم عملا ربطی ندارند. ولی، اگر از بالا نگاه کنیم اول تولید محتوا قرار دارد. این محتوا هر چیزی میتواند باشد به مانند یک اطلاعیه و خبر تا بروشور و یا یک تبلیغ. سپس در زیر مجموعه تولید محتوا ، بازاریابی محتوایی قرار میگیرد. همان طور که گفتیم و مشخص است این کار تولید محتوایی ارزشمند ،هدفمند در راستای یک استراتژی بازاریابی و فروش نهایی میان مدت و یا بلند مدت قرار دارد.

در زیر مجموعه بازاریابی محتوا کپی رایتینگ قرار میگیرد. وقتی قرار است در چند ثانیه با یک عنوان چشم مخاطب احتمالی هدف را جلب کند و بلافاصله در متن کوتاه با سایر المان ها ی احتمالی مانند ویدیو، متن، تصویر و …. او را به خرید محصول، عضویت در خبرنامه، ثبت نام در یک گروه، یا برقراری تماس،خواندن و یا دیدن ادامه متن یا کپی که خود باید خصوصیات لازم را داشته باشد جذب نمایید.

در کپی رایتینگ پیام باید خیلی سریع، واضح، روشن و اثر گذار باعث توجه،علاقه ،میل و انجام عملی نهایی که عموما فروش است گردد.

بازاریابی محتوایی

 

تفاوت کپی رایتینگ با کانتنت مارکتینگ ؛( تفاوت کپی رایتینگ ) و بازاریابی محتوایی ” CopyWriting Vs. Content Marketing ”  :

 

با توضیحات قبلی باید فهمیده باشید! . بازاریابی محتوایی  تولید محتوای ارزشمند است. بازاریابی محتوایی ارائه محتوای درست به مخاطب درست است. کسب و کارها از بازاریابی محتوایی عموما برای تولید لید، ایجاد Awareness و ساخت اعتبار استفاده می کنند.

 

تفاوت کپی رایتر با کارشناس تولید محتوا ؛ ” محتوا نویس در مقابل کپی رایتر ” :

با توضیحات قبلی باید فهمیده باشید! .کپی رایتر به کسی می‌گویند که با تکیه بر فنون نویسندگی و علوم بازاریابی برای افراد، شرکت‌ها،‌ برندها (با مقاصد مختلف بر اساس استراتژی موجود) مطلب می‌نویسد.

کپی رایتینگ برای برندینگ بسیار مهم هست.

اصلی‌ترین وظیفه یک کپی رایتر افزایش اثرگذاری (تبلیغات) است.

کارشناس تولید محتوا (با هدف بازاریابی محتوایی) به نوعی، مکمل کپی رایتر است. کپی رایتینگ بدون تولید محصول یا ارائه ی خدماتی ارزشمند که قبلا برای آن محتوای ارزشمندی ایجاد نشده ممکن نیست.

بازاریابی محتوایی (تولید محتوای هدفمند) نیر بدون کپی رایتینگ توفقیق چندانی نخواهد داشت. 

کپی رایتینگ نوشتن متنی برای کلاه برداری و فروش کالا و ارائه ی خدماتی مشکل دار نیست.

 یک کارشناس تولید محتوا باید بتواند به بهترین شکل ممکن در مورد مفهوم یا محصول خاصی، مطلبی را به مخاطب عرضه کند تا جای هیچ سوال و شبهه‌ای برای او باقی نماند.

آنچه محتوانویس را از کپی‌رایتر متمایز می‌کند، شناختِ هدفمندِ او از تجارت است .

 

در ویدیوی شماره ۱ مثالی از یک وب سایت تولید کننده را مورد بررسی قرار دادیم.

ویدیوی آموزشی کپی رایتینگ : عنوان “خطاهای رایج کپی رایتینگ ۲

جهت دانلود به این صـفـحــه مراجعه کنید

این دوره هنوز تکمیل نشده است

 

 

کامل ترین دوره ی آموزشی کپی رایتینگ در ایران به زبان مادری در مجله موفقیت دوراهی “قسمت سوم”

 

منابع :

Korosheh.com   |   doomansoltani.com   |   parsnaz.com   |   novin.com

مطالب مرتبط

امتیاز دهی به این مطلب
  • لطفا به این مطلب امتیاز و نظر دهید
5.0
Sending
User Rating 0 (0 votes)

Leave a Reply

Sending