ابزارهای کاربردی برای مدیریت تولید محتوا ، کسب درآمد به ازای بازدید (7)

ابزارهای کاربردی برای مدیریت تولید محتوا :

شما بی شک به غیر از اوایل شروع کار با توجه به استراتژی خود میدانید فردا چه خواهید کرد و چه نوشته هایی را باید منتشر کنید. ولی گاهی تعداد اعضا و همکاران زیاد می شود و گاهی هر کس بخشی را بر عهده دارد یا باید وظایف افراد در جایی که همه دسترسی داشته باشند، نوشته شوند.

 

استفاده از قابلیت bookmark به صورت حرفه ای تر.

با توجه به استراتژی تولید محتوای شما، بهتر است مقالات کاربردی، محصولات و هر آنچه مد نظر شماست را در

زمانی که حتی مقاله یا مطلبی تولید نمی کنید ذخیره کنید. Bookmark یا همان نشان گذاری صفحات وب کاربردی برای شما به صورت دسته بندی شده در زمان تولید محتوا بسیار مفید و موثر است. حال تصور کنید که به خاطر نوع کسب و کار، دائما باید سیستم لپ تاپ یا کامپیوتر متفاوتی را استفاده کنید قطعا قابلیت import/export کردن این لیست از مرورگر بسیار کاربردی است، ولی اگر قرار باشد هر روز این کار استفاده شود منطقی و ممکن نیست.
شما برای این کار به یک سیستم بوکمارک یا نشانه گذاری Bookmark آنلاین نیاز دارید. اگر این بوک مارک فقط برای شما باشد ، شما باید یک حساب کاربری جیمیل داشته باشید و زمانی که با هر سیستمی وارد مرورگر کروم میشود وارد gmail خود شوید و به اکانت مرورگر کروم که در واقع همان gmail هست ورود کنید.
سایت هایی هستند که این خدمات را ارائه می دهند که عموما پولی هستند. و برخی نیز رایگان، که فکر نمی کنم ضروری باشد از هیچکدام استفاده کنید.

سایت trello یا سایتهای مشابه برای مدیریت پروژه وب سایت.

وقتی تعداد کار و فعالیت از قبیل تولید محصول،نوشتن پست های مختلف، بهینه سازی ،…. زیاد میشود و شما احتمالا بیش از 2 نفر هستید می توانید این اطلاعات را بر روی یک وب سایت بگذارید و حتی میتوانید وظایف افراد را در هر ستون بنویسید. افراد با ورود به سایت می توانند هم از شرح وظایف خود با اطلاع شوند و هم اینکه با داشتن سه ستون برای اقدام در آینده، در حال انجام ، و انجام شده می توان از وضعیت وظیفه محول شده مطلع شد. Trello ابزاری رایگان است و برای کار تیمی شاید ضروری باشد.

The editorial calendar یا تقویم ویرایشی .

شاید در نگاه اول شبیه trello بنظر برسد.  این یک تقویم کاری برای مدیریت انتشار محتوا در سایت است. فرضا شما یک عنوان پست ایجاد می کنید و آن را به نویسنده اختصاص می دهد. حتی میتوانید به کسی  بگویید که این نوشته باید عکس داشته باشد، یا فلان تغییرات و ویژگی ها را نسبت به سایر پست ها داشته باشد. اگر از وردپرس استفاده می کنید افزونه Edit flow یا WordPress Editorial Calendar این کار را برای شما انجام میدهد. اگر تعداد اعضا بسیار کم است و از سیستم وردپرس استفاده می کنید نیازی به این برنامه ندارید و با داشتن یک سررسید برای یادداشت ها و ایجاد پیش نویس و نوشته های زمان بندی شده می توانید امور خود را مدیریت کنید.

 

استفاده از Google Docs

Google Docs ابزار رایگان دیگری است که برای هر کسی و هر وب سایت به صورت مستقل می تواند به کار گرفته شود.
با ایجاد یکسری ستون و کادرهای دلخواه اختصاصی نیز می توانید از سایت trello نیز برای این امر مجدد استفاده نمایید. سایت های مشابه بسیاری نیز در این زمینه وجود دارد که میتوانید با آزمایش آنها بهترین را برای خود برگزنید.

ایجاد چک لیست.

بی شک داشتن چک لیست تاثیری عمیقی بر کارایی ما دارد. می توانید این کار را در ابتدا با یک برگه یا داشتن سررسید و دفترچه یادداشت شروع کنید. میتوانید از sticky note ویندوز استفاده کنید یا اگر میخواهید هر زمان و هر جا در دسترس باشد از سایتهای رایگان در این زمینه استفاده کنید. همچنان سایت trello با قابلیت ایجاد باکس های متفاوت می تواند دراین زمینه کمک کننده باشد . ولی شاید دوست داشته باشید چک لیست خود را برای انجام امور مختلف در جایی دیگر پنهان کنید.

گاهی ما آموزش هایی می بینم و برای اینکه همیشه مطمئن شویم کار را به صورت درست و صحیح انجام داده ایم لازم هست که برخی موارد را دانه به دانه چک کنیم به مانند چک کردن هواپیما قبل از برخواستن.
پس منظور از چک لیست شرح وظایف روزانه یا صرفا جدول بندی و لیست کردن کارها نیست. بی شک با کمی جستجو می توانید افزونه یا وب سایتهای بی شمار رایگانی را در این زمینه پیدا کنید. مانند checkli.com یا canva.com.

 

تقویت ترافیک سایت با استفاده تکنیک ساده به کار گیری کلمات کلیدی ترکیبی بلند.

 

بعد از انتشار یک پست خوب و احتمالا نشر آن به شبکه های اجتماعی که عموما در ایران خیلی بازخورد خوبی ندارد. تعدادی ترافیک به سایت جذب میشود. ولی بعد از 2 هفته، یک ماه و بیشتر چه اتفاقی می افتد. اگر میتوانستیم محتوایی ایجاد کنیم که هر روز ، تا 5 سال آینده مقدار کمی ترافیک روزانه جذب می کرد و به روند انتشار دنباله دار محتوای جذب کننده ی ترافیک ادامه بدهیم قطعا ماه به ماه شاهد افزایش ترافیک خواهیم بود.

مشکل اینجاست که برخی کلمات به شدت رقابتی هستند و وب سایتهای خود را برای این کلمات بهینه کرده اند که سالیان سال است که محتوا و مقالاتی در آن زمینه منتشر کرده اند. جنگیدن بر سر این کلمات بسیار طاقت فرسا، نیاز به مهارت فوق العاده با صرف زمان بالاست. در ضمن هیچ تضمینی برای قرار گرفتن در صفحه اول و مهمتر از آن در 3 نتیجه اول جستجو وجود ندارد.
به جای تاکید و فشار غیر منطقی بر سر این کلمات می توانیم از کلمات کلیدی طولانی long tail kwywords استفاده کنیم. کلماتی که فشار کمتری در رقابت بر سر آن وجود دارد ولی در عین حال جذب کننده ی ترافیک است. شما باید بدانید برای کدام یک از کلمات می خواهید رقابت کنید.

مثال. شما تولید کننده ی میز های ادرای و شرکتی هستید. شما تولیدی در زمینه ی میز ناهار خوری(غذا خوری) ندارید. تولیدات شما صرفا در تولید میزهای ادارای در دسته ی :
میز های مدیریتی
میزهای بزرگ جلسات
میزهایی در سطح کارمندان و کارکنان هستید.
آیا رقابت بر سر کلمه میز برای شما ممکن است. آیا شما اصلا نیازی دارید که برای کلمه میز بهینه شوید.
شما میتوانید دقیقا خود را برای عبارت های اصلی خاص بهینه کنید.

میزهای مدیریتی سایز بزرگ لوکس !
میزهای مدیریتی با جدیدترین مدل های اروپایی !
میزهای مدیریتی از جنس high glass و چرم دوزی شده !
میزهای مدیریت با گاو صندوق داخلی امنیت بالا !

در این صورت اگر شما بتوانید محتوایی بهینه برای هر کدام از موارد بالا تهیه کنید بی شک حداقل در صفحه ی اول گوگل خواهید بود. کسی شما را می بینید که دقیقا شما را جستجو کرده و پس از ورود به سایت سریع صفحه ی آن را نمی بندد که خود این امتیاز است. او ممکن است با شما تماس بگیرید.، در سایت نظر بگذارد، پیغام بفرستد و شاید صفحه ی وب شما را با دوستان و دیگر علاقه مندان که میتواند مسئول خرید سازمانی باشد، به اشتراک بگذارد.
بهترین نتیجه ها را شما همچنان می توانید از گوگل google keywords planner بگیرید.

 

چگونه سایت خود را برای قابلیت اشتراک گذاری بیشینه بهینه کنیم.

 

باید دانست عنوان خوب بیشترین تاثیر را در جذب مخاطب دارد. کپی رایتینگ بد منجر می شود که یک محتوای عالی در عنوان بد دفن شود. در مرحله ی بعد باید دکمه هایی باشد که بشود اصلا پست را به اشتراک گذاشت. دکمه های اشتراک گذاری بهتر است در بالای وبلاگ و در پایین وبلاگ قرار گیرد. البته در ایران به علت فییلترینگ و استفاده کمتر از شبکه های مجازی متنوع به خاطر فیلتر بودن و تعصب شدید نسبت به اشتراک گذاری یک محتوا با نام خودمان به عنوان مبدا انتشار این کار کمتر رخ می دهد.
شکی نیست که شبکه های اجتماعی نفوذ کمتری در بازاریابی اینترنتی نسبت به کشورهای دیگر برخوردار است. فیلترینگ، کوچ دسته ای مخاطبان از یک شبکه به شبکه به علت تغییر یکباره سلیقه ها و فیلترینگ یکباره از اصلی ترین دلایل شکست استفاده طولانی مدت و تلاش برای سرمایه گذاری بلند مدت بر روی این سرزمین های اجاره ای (شبکه های اجتماعی) است.

قدرت جذب سرنخ از شبکه های اجتماعی عموما چیزی شبیه تصویر زیر است.

ابزارارهای تولید و اشتراک گذاری محتوا
ابزارهای کاربردی برای مدیریت تولید محتوا “سهم شبکه های اجتماعی در ایجاد لید”

 

شما باید زمانی را که صرف شبکه های اجتماعی می کنید حداقل کنید. این کار تنها با اتوماسیون، میسر است.
احتمال اینکه تقریبا درصد خیلی زیادی یا حتی تمام کسانی که در لیست ایمیل شما قرار دارند محتوای شما را ببینند خیلی زیاد است. ولی یک پست و توییت در شبکه های اجتماعی به غیر از تلگرام و اینستاگرام شاید حداکثر 5% بیشتر نباشد در نتیجه لازم است یک نوشته یا همان پست تا 5 مرتبه در زمان های مشخص فاصله داری ارسال شود تا امکان دیده شدن آن بیشتر شود.
ما در وب سایت دوراهی تقریبا در شبکه ای اجتماعی غیر فعال هستیم این یک تصمیم جدی و مشخص برای ما تا فرصت مناسب دیگری است. ما تصمیم گرفتیم منابع و زمان خود را تا اطلاع ثانوی بر رشد قابل توجه جنبه اهی دیگری از سایت مجله دوراهی قرار دهیم .

در هر صورت استفاده و قرار دادن دکمه های اشتراک گذاری در شبکه ها ی اجتماعی
linkedIn, Google plus, facebook , telegram , Instagram , توصیه می گردد.
طبق تحقیقات پست یا محتواها با تصویری در ابتدای آن 2 برابر بیشتر احتمال اشتراک گذاری دارند تا نوشته های بدون عکس.

 

ساده ترین و موثرین روش برای به اشتراک گذاری محتوا.

 

  استفاده از ایمیل لیست یعنی همان افرادی که شما را می شناسند می توانند بهترین افراد را به سمت شما هدایت کنند، و ایمیل های ارسالی بهترین مکان برای قرار دادن دکمه های اشتراک گذاری هستند. شما باید بگذارید تا علاقه مندان شما سفیران شما برای به اشتراک گذاری محتوای خوب شما با دیگران باشند.
در فضای غیر مجازی نیز اینگونه هست بسیاری از خریدها و مشتریان جدید به واسطه معرفی یا تعریف و تمجید کسی رخ می دهد.
توسعه ی کسب و کار با ارجاع مشتریان راضی و طرفداران بسیار موثر و عملا تبلیغی پنهان بدون انجام عملی مجدد از جانب شماست.

 

دوره ی آموزشی “کسب درآمد به ازای بازدید” : “ابزارهای کاربردی برای مدیریت تولید محتوا“ ؛ “درس بعدی”

دیدگاهتان را بنویسید