ابزارهای کاربردی برای مدیریت تولید محتوا ، کسب درآمد به ازای بازدید (7)

ابزارهای کاربردی برای مدیریت تولید محتوا :

شما بی شک به غیر از اوایل شروع کار با توجه به استراتژی خود میدانید فردا چه خواهید کرد و چه نوشته هایی را باید منتشر کنید. ولی گاهی تعداد اعضا و همکاران زیاد می شود و گاهی هر کس بخشی را بر عهده دارد یا باید وظایف افراد در جایی که همه دسترسی داشته باشند، نوشته شوند.

 

استفاده از قابلیت bookmark به صورت حرفه ای تر.

با توجه به استراتژی تولید محتوای شما، بهتر است مقالات کاربردی، محصولات و هر آنچه مد نظر شماست را در

زمانی که حتی مقاله یا مطلبی تولید نمی کنید ذخیره کنید. Bookmark یا همان نشان گذاری صفحات وب کاربردی برای شما به صورت دسته بندی شده در زمان تولید محتوا بسیار مفید و موثر است. حال تصور کنید که به خاطر نوع کسب و کار، دائما باید سیستم لپ تاپ یا کامپیوتر متفاوتی را استفاده کنید قطعا قابلیت import/export کردن این لیست از مرورگر بسیار کاربردی است، ولی اگر قرار باشد هر روز این کار استفاده شود منطقی و ممکن نیست.
شما برای این کار به یک سیستم بوکمارک یا نشانه گذاری Bookmark آنلاین نیاز دارید. اگر این بوک مارک فقط برای شما باشد ، شما باید یک حساب کاربری جیمیل داشته باشید و زمانی که با هر سیستمی وارد مرورگر کروم میشود وارد gmail خود شوید و به اکانت مرورگر کروم که در واقع همان gmail هست ورود کنید.
سایت هایی هستند که این خدمات را ارائه می دهند که عموما پولی هستند. و برخی نیز رایگان، که فکر نمی کنم ضروری باشد از هیچکدام استفاده کنید.

سایت trello یا سایتهای مشابه برای مدیریت پروژه وب سایت.

وقتی تعداد کار و فعالیت از قبیل تولید محصول،نوشتن پست های مختلف، بهینه سازی ،…. زیاد میشود و شما احتمالا بیش از 2 نفر هستید می توانید این اطلاعات را بر روی یک وب سایت بگذارید و حتی میتوانید وظایف افراد را در هر ستون بنویسید. افراد با ورود به سایت می توانند هم از شرح وظایف خود با اطلاع شوند و هم اینکه با داشتن سه ستون برای اقدام در آینده، در حال انجام ، و انجام شده می توان از وضعیت وظیفه محول شده مطلع شد. Trello ابزاری رایگان است و برای کار تیمی شاید ضروری باشد.

The editorial calendar یا تقویم ویرایشی .

شاید در نگاه اول شبیه trello بنظر برسد.  این یک تقویم کاری برای مدیریت انتشار محتوا در سایت است. فرضا شما یک عنوان پست ایجاد می کنید و آن را به نویسنده اختصاص می دهد. حتی میتوانید به کسی  بگویید که این نوشته باید عکس داشته باشد، یا فلان تغییرات و ویژگی ها را نسبت به سایر پست ها داشته باشد. اگر از وردپرس استفاده می کنید افزونه Edit flow یا WordPress Editorial Calendar این کار را برای شما انجام میدهد. اگر تعداد اعضا بسیار کم است و از سیستم وردپرس استفاده می کنید نیازی به این برنامه ندارید و با داشتن یک سررسید برای یادداشت ها و ایجاد پیش نویس و نوشته های زمان بندی شده می توانید امور خود را مدیریت کنید.

 

استفاده از Google Docs

Google Docs ابزار رایگان دیگری است که برای هر کسی و هر وب سایت به صورت مستقل می تواند به کار گرفته شود.
با ایجاد یکسری ستون و کادرهای دلخواه اختصاصی نیز می توانید از سایت trello نیز برای این امر مجدد استفاده نمایید. سایت های مشابه بسیاری نیز در این زمینه وجود دارد که میتوانید با آزمایش آنها بهترین را برای خود برگزنید.

ایجاد چک لیست.

بی شک داشتن چک لیست تاثیری عمیقی بر کارایی ما دارد. می توانید این کار را در ابتدا با یک برگه یا داشتن سررسید و دفترچه یادداشت شروع کنید. میتوانید از sticky note ویندوز استفاده کنید یا اگر میخواهید هر زمان و هر جا در دسترس باشد از سایتهای رایگان در این زمینه استفاده کنید. همچنان سایت trello با قابلیت ایجاد باکس های متفاوت می تواند دراین زمینه کمک کننده باشد . ولی شاید دوست داشته باشید چک لیست خود را برای انجام امور مختلف در جایی دیگر پنهان کنید.

گاهی ما آموزش هایی می بینم و برای اینکه همیشه مطمئن شویم کار را به صورت درست و صحیح انجام داده ایم لازم هست که برخی موارد را دانه به دانه چک کنیم به مانند چک کردن هواپیما قبل از برخواستن.
پس منظور از چک لیست شرح وظایف روزانه یا صرفا جدول بندی و لیست کردن کارها نیست. بی شک با کمی جستجو می توانید افزونه یا وب سایتهای بی شمار رایگانی را در این زمینه پیدا کنید. مانند checkli.com یا canva.com.

 

تقویت ترافیک سایت با استفاده تکنیک ساده به کار گیری کلمات کلیدی ترکیبی بلند.


[ برای دیدن ادامه متن یا دریافت فایل وارد شوید و یا ثبت نام کنید! ]
چگونه سایت خود را برای قابلیت اشتراک گذاری بیشینه بهینه کنیم.

[ برای دیدن ادامه متن یا دریافت فایل وارد شوید و یا ثبت نام کنید! ]

ساده ترین و موثرین روش برای به اشتراک گذاری محتوا.


[ برای دیدن ادامه متن یا دریافت فایل وارد شوید و یا ثبت نام کنید! ]

دوره ی آموزشی “کسب درآمد به ازای بازدید” : “ابزارهای کاربردی برای مدیریت تولید محتوا“ ؛ “درس بعدی”

دیدگاهتان را بنویسید