ساختن یک تیم کاری عالی. چه کسانی را ابتدا استخدام کنیم؛ کسب درآمد به ازای بازدید (10)

ساختن یک تیم کاری عالی

ساختن یک تیم کاری عالی.

” اشتباهاتی که باید از آن پیش گیری کنید و سئوالاتی که باید بپرسید”.

استخدام و به کاری گیری افراد می تواند در کاهش فشار کاری ، تقسیم وظایف بر اساس تخصص افراد که به تسریع امور می انجامد و سریع تر شدن نتایج منجر شود.
ولی اینکه چه کسی را استخدام کنیم و چگونه استخدام کنیم و یا با چه کسانی همکار شویم بسیار چالش بر انگیز است؟
در یکی از ویدیو برنامه های “6 دقیقه تا موفقیت” باب پراکتور نحوه ی ساخت یک گروه فکری برتر “Master Mind Group” را توضیح داده است.

احتمالا افرادی که در مرتبه اول بکار می گیرید بسیار ناخوشایند و بد خواهند بود. آنها ذاتا بد نیستند شما افراد اشتباهی را برای کاری که مناسبش نیستند به کار گرفته اید. شما احتمالا زیاد اشتباه خواهید کرد ولی به تدریج یاد خواهید گرفت چه کسانی برای شما مناسبند و چگونه استخدام کنید. برای شروع بد نیست جواب سئوالات مهم زیر را بدانید.

1- چه زمانی باید به فکر استخدام افراد باشیم؟

اصولا شما زمانی به این فکر می رسید که فروش بیشتر را از دست می دهید یا نمی توانید وظایف کامل چه از نظر بعد زمان انجام یا بحث تکنیک انجام آن را به مرحله ی عمل برسانید.
یک سرنخ دیگری که به شما می شود داد این است که شما باید آنقدر وب سایت خود را توسعه داده باشید که یک ترافیک نسبتا پایدار داشته باشید، یک عضویت پایدار روزانه در سایت و یا خبرنامه داشته باشید، یک درآمد خودکار پایدار ایجاد کرده باشید.

به قولی یک ماشین خودکار ایجاد کرده باشید و قبل از این مرحله لازم به استخدام کسی نیست ولی بحث شریک و همکار چیز دیگری است.

2- چه کسی را اول کار باید استخدام کنم؟

یک دستیار اولین کسی است که باید استخدام کنید. یک دستیار کسی است که بسیاری از کارهای روزانه ی شما را انجام میدهد و تا 24 ساعت در هفته برای انجام سایر کارها برای شما وقت آزاد ایجاد میکند.

3- نفری دومی که باید استخدام کنید ؟

کسی که پشتیبانی مشتریان شما را به نحو درستی انجام می دهد. طبیعی که شما در این مرحله فروش دارید و کلی تماس تلفنی و یا ایمیل پیش از خرید ، در حین خرید و بعد خرید و سئوالات احتمالی دیگر به همراه پشتیبانی دریافت می کنید. شکایت ها و درخواست های بازگشت وجه نیز از همین دسته است.

4- نفر سومی که باید استخدام کنید؟

بستگی به فعالیت و شرایط شما دارد. ولی افرادی که بتوانند از لحاظ تکنولوژیکی ، فنی ، تولید محتوای رسانه ای صوتی ، تصویری و گرافیکی با افکت های بالا ، فروش حرفه ای و خلاق ، بهینه سازی بهتر و بهتر وب سایت با تسلط کامل به کد نویسی و کپی رایتینگ به شما کمک کنند در این دسته قرار دارند. این به تصمیم شما ربط دارد که چه نقاط ضعفی دارید، چه اولویت هایی دارید و چه کارهایی را میخواهید برون سپاری out sourcing کنید و یا “خــیــــــــــــــــــــــر” می خواهید با نیرویی که تماما در اختیار شماست کار را پیش ببرید.

5- برنامه و روند کاری برای پیدا کردن، مصاحبه و استخدام افراد منتخب چیست؟

خوب باید ببینید دنبال چه کسی هستید. کسی که آرزوهایی دیگری در سر دارد و یا منتظر جواب پاسخ از اورگان و شرکت دیگری و یا منتظر قبولی در دانشگاه است گزینه ی خوبی برای همکاری نیست. شما همه چیز را با او شریک میشوید، بعد از چند ماه آشنایی و افتادن کار بر روی غلطک او به شما میگوید که فردا قرار است به شهری دیگری برای تحصیل در مقطع فرضا فوق لیسانس در رشته ی حقوق ! پذیرش شده و شما باید از صفر با یک نفر تازه کار شروع کنید. در ضمن هر چه شما جلوتر بروید افراد با کیفیت تری حاضر هستند با شما کار کنند و شما توانایی پرداخت دستمزد مورد نظر آنها را نیز دارید.

برای استخدام می توانید از رابط های خود استفاده کنید ، و یا حتی از ایمیل لیست خود استفاده کنید. حداقل این افراد شما و کسب و کار شما را خوب می شناسند و یا شاید عاشق آن باشند.

هر کسب و کاری در زمان رشد نیاز به افرادی برای کمک دارد. این وسوسه که همه چیز ماله من است و من نیازی به شریک ندارم دیوانگی است. گفتیم اگر به مرحله ای رسیدید که ماشین خودکار شما شروع به کار و درآمد زایی کرد شما نیاز به همکار دارید. جذب همکار برای تقسیم شدن منافع و کاهش شود شما نیست. برای پرداختن حق الزحمه ای است، که شما از بابت آن خدمت، پول بیشتری نسبت به آنچه به عنوان حقوق می پردازید دریافت خواهید کرد. اگر میخواهید بزرگ شوید و اگر میخواهید زودتر پیشرفت کنید در زمان مناسب باید افرادی را استخدام کنید. و وقتی تعداد افراد از 10 ،20 و یا 30 بیشتر میشود زمانی است که شما یک مدیر نیاز دارید و یا خودتان باید حتما باید دوره های مدیریت کسب وکار را بگذرانید. اینها واقعیت هستند.خلاق و بزرگ فکر کنید، ولی واقع گرا باشید.

رازهای نوشتن یک کتاب پرفروش که میتواند کسب و کار شما را منفجر کند.

بر اساس تحقیقات 81% افراد آمریکا علاقه مند هستند که کتاب بنویسند، البته علاقه، سرانه مطالعه و محبوبیت کتاب در آنجا با ایران خیلی فوق دارد. نوشتن یک کتاب شاید ولی اگر پرفروش باشد حتما پرستیژ و اعتبار دارد . شما میتوانید کتاب را به اطرافیان ،پدر و مادر نشان دهید و کلی به آن افتخار کنید. در کل ایده ی جالبی محسوب میشود.

ولی اثر نوشتن یک کتاب موفق چقدر می تواند در کسب و کار شما موثر باشد؟
چگونه یک کتاب کسب و کار شما را ترقی میدهد؟

[ برای دیدن ادامه متن یا دریافت فایل وارد شوید و یا ثبت نام کنید! ]

تاثیر سخنرانی بر اعتبار و رشد کسب و کار و وب سایت.

سخنرانی و صحبت در جمع می تواند تاثیر فوق العاده ای بر اعتبار و درآمد آتی شما داشته باشید. درست است که در ابتدای کار، کسی از شما برای صحبت وسخنرانی حتی برای برای بچه های دبستانی هم دعوت نمی کند ولی لزام هم نیست که روی این موضوع حساسیت داشته باشید. چرا که وقتی از شما درخواست می شود که پیشرفتی چشمگیر کرده باشید و کمی شناخته شده باشید. شاید نوشتن یک کتاب شروعی کوچک باشد.
نکته اینجاست که در ابتدا، هر کس در هر مکان و هر زمان از شما خواست که مصاحبه کنید یا سخنرانی کنید حتما آن را بپذیرید. از آنجایی که احتمالا سخنرانی شما در ابتدای کار، خیلی جالب هم نخواهد بود و با گذشت زمان بهتر میشود؛ از این بابت باید ممنون باشید که برای جایگاهی بزرگ در ابتدا از شما دعوت نمیشود.

با گذشت زمان و معروف شدن شما می توانید حتی در انتخاب مکان های سخنرانی گزینه ای عمل کنید.

آیا باید برای سخنرانی پول دریافت کنیم ؟

شاید از نظر پدر و مادرتان خیلی خوب باشید ولی قطعا در ابتدا کسی حاضر نیست به شما حتی کرایه ی تاکسی را هم پرداخت کند. پس رایگان کار کنید. و ازاینکه فرصت صحبت دارید خوشحال باشید. شاید نیاز باشد تا بیش از 30 سخنرانی انجام دهید که به این مرحله برسید. مهم ساختن اعتباری برای آینده هست.
باید دید شما اصلا کسی هستید که اهل سخنرانی باشد ، آیا برون گرا هستید، و شاید لازم باشد به کلاس های سخنوری بروید.

باید قبول کرد شاید نوشتن کتاب و سخنرانی نسخه هایی برای همه کس و در هر زمان نباشد.

ولی بدانید آنچه تو را به اینجا رسانده تو را به آنجا نمی برد!

یعنی با تکرار کارهای قبلی نتایج جدیدی همیشه حاصل نمی شود یا پیشرفت چشمگیری در کار نخواهد بود.

چه زمانی تصمیم گیری برای طراحی یا باز طراحی وب سایت را باید جدی گرفت؟

باید قبول کرد در ابتدای کار با توجه به اینکه تجربه ی ما عموما کم است ظاهر سایت عالی نیست و گاهی اصلا خوب هم نیست. لوگوی بی معنی ، هدر و فوتری مسخره یا قرار دادن یکسری المان بی هدف یا صرفا تحمیل شده توسط قالب خریداری شده، چیدمان صفحه ی اصلی بدون استراتژی ، گذاشتن تصویر خودمان به عنوان مالک یا نویسنده با یک عینک دودی ( به جای یک تصور مشخص ) یا در کنار یک خوردروی نسبتا مدل بالا از اشتباهات رایج “Cheap” در این زمینه است.
حداقل باید ظاهر و عملکرد سایت با جایگاه؛ ترافیک و تعداد اعضا هم خوانی داشته باشد.

با تغییر و رشد وب سایت اولویت ها چگونه تغییر میکند؟

احتمالا یکی از این تغییرات پشتیبانی و پاسخ به تمام مشکلات و سئوالات مستقیم از طرف خودمان است.
در مرحله ی بعد احتمالا دیگر تمام مراحل برنامه ریزی، تولید، طراحی، تهیه پیش نویس و ضبط برنامه ها دیگر توسط خودمان انجام نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید