بونس پروسسینگ چیست ؟ [Bounce Processing]

بونس پروسسینگ چیست ؟ Bounce processing

قبل از اینکه بگوییم بونس پروسسینگ چیست باید مفهوم ایمیل بونس را بدانیم. Bounce به معنی پریدن و بیرون انداختن است.

منظور از ایمیل های بونس Bounce emails ایمیل هایی است که بعد از ارسال با خطا برگشت می خورد. به فرآیند بررسی ایمیل های برگشت خورده بونس پروسسینگ Bounce processing  یعنی پرادزش ایمیل های برگشتی میگویند.

شما در زمان تنظیمات ارسال توسط نرم افزارها مسیری جهت بازگشت ایمیل ها و مسیری جهت پاسخ به ایمیل ها مشخص میکنید.

بونس به دو دسته سافت و هارد Soft Bounce and Hard Bounce یا به عبارت خودمانی ایمیل زائد غیر قابل اصلاح (سخت) و ایمیل مشکل دار شاید موقتی (نرم ) تقسیم میشود.

 

  • اگر آدرس ایمیل کلا معیوب باشد و وجود خارجی نداشته باشد ایمل Hard Bounce  است.
  • اگر آدرس ایمیل کلا وجود داشته باشد ولی به دلایل مختلف فعلا امکان ارسال نداشته باشیم فرضا ظرفیت ورودی به ایمیل پر شده و جای بیشتری جهت دریافت ایمیل های بیشتر نداریم که البته عموما وقتی صورت میگیرد که ایمیل رها شده ولی پاک نشده، آن را Soft Bounce می نامیم.

توجه شود وقتی شما به تکرار به ایمیل های بونس ایمیل ارسال میکنید یا اصرار میکنید به یک بونس ایمیل به تکرار ایمیل ارسال کنید در نهایت شما بلوکه خواهید شد.

ایمیل بونس یعنی جلوگیری از گرم شدن صحیح آی پی ارسال کننده، یعنی کاهش اعتبار آی پی ارسال کننده مبنی بر اینکه فرستنده شناختی از دریافت کنندگان ندارد و شاید بانک ایمیل خریداری و جمع آوری شده است.

بسیار مهم و حیاتی است که ایمیل بانک فعالی داشته باشید . شما با یک بانک ایمیل ناقص اعتبار خود را از بین میبرید و ایمیل های دیگر شما هم اسپم میشود.

نحوه پردازش ایمیل های برگشتی Bounce Processing چگونه است؟

تمام نرم افزارها و اسکریپت های پولی در نسخه اصلی قابلیت جدا سازی ایمیل های زائد یا bounce processing را دارا می باشند.

همچنین تمام Email service Providers نظیر mailerlite & mailchimp این قابلیت را به صورت خودکار دارند.

تنها کار شما تهیه و نصب این گونه برنامه هاست. جدا سازی ایمیل های زائد کاری مشکل و زمان بر است که فقط در صورت انجام اتوماتیک ربات ها میسر شده است. عموما برنامه ها، افزونه ها  و اسکریپت های غیر پولی چنین امکانی را ندارد و در نسخه های نال عموما مشکلات عمل کردی وجود دارد. یعنی تضمین شده نیست که شما بتوانید بعد ازارسال عملیات پاک سازی بانک ایمیل مناسبی داشته باشید.

عموما توصیه میشود ایمیل های بونس سافت از بانک ایمیل پاک نشود . تجربه من به شما می گوید پاک کنید چرا که ایمیل بونس سافت به احتمال زیاد در آینده هارد بونس خواد شد.

دیدگاهتان را بنویسید