زندگی نامه، کتاب ها و آثار باب پراکتور

تمام آموزش های باب پراکتور

باب پراکتور کیست ؟

زندگی نامه باب پراکتور

باب پراکتور کسی است که از سن 26 سالگی، در حالی که جز بدهی، چیزی نداشت درآمد خود را در مدت یکسال از 4000 دلار به سالی 175000 دلار و در سال بعد به درآمد میلیون دلاری رسید. او این موفقیت را بدلیل هدیه ی ارزشمندی که به او داده شد میداند. کتاب “بیندیشید و ثروتمند شوید” نوشته ی ناپلئون هیل. ناپلئون هیل که یک گزارشکر و خبرنگار بود، طی مصاحبه هایی با ثروتمندترین افراد جهان و بیش از همه اندروکارنگی توانست راه کسب ثروت را آشکار کند. هیل از این طریق توانست به یک نویسنده موفق در حوزه موفقیت و کسب ثروت تبدیل شود و آثار دیگری نیز از او بجا مانده است. اندروکارنگی ثروتمند ترین مرد جهان در زمان خودش بود. او فعال عرصه ی صنعت فولاد بود و اگرچه هیچ چیز از تولید فولاد و فروش آن نمی دانست ولی به دلیل مدیریت و توانایی هایی که داشت، این ثروت را بدست آورد.

باب پراکتور به دنبال این سئوال بود که چرا بعد از مطالعه ی کتاب هیل توانسته است، اینگونه زندگی خود را تغییر دهد؛ در نتیجه به ارل نایتینگل که در زمان خودش دارای بیشترین شنونده ی یک برنامه رادیویی، در تاریخ رسانه ای جهان بود پیوست.

باب پراکتور بعدها در فیلم راز معروف نقش ایفا کرد.

تفکر منجر به نتیجه

آثار باب پراکتور :

کتاب های باب پراکتور

اگرچه او دست نوشته های بسیاری دارد ولی عمده ترین کتاب ها و آثار او عبارتند از :

 

الفبای موفقیت

 

 • الفبای موفقیت یا همان ABCs of SUCCESS که ترجمه فارسی آن چاپ شده است. 
 • کتاب تو ثروتمند زاده شده ای (یا متولد شده ای) یا همان YOU WERE BORN RICH که ترجمه فارسی آن چاپ شده است.

 

کتاب هنر زندگی

 

 • کتاب هنر زندگی باب پراکتور یا همان THE ART OF LIVING By Bob Proctor and Sandra Gallagher که به همراهی سندرا گلگر،  که ترجمه فارسی آن را من ندیدم.
 • کتاب “موضوع (مساله) پول نیست” یا همان کتاب It’s Not About the Money که به فارسی ترجمه شده است.

کتاب موضوع پول نیست

 • حضور فعال او در فیلم راز معروف. که دوبله فارسی هم دارد و میتوانید رایگان از سایتهای دیگر دانلود کنید.

 

تو صروتمند زاده شده ای باب پراکتور

 

 • سمینار علم بدست آوردن ثروت.

 

توجه کنید یکی سمینار علم بدست آوردن ثروت هست، که در داخل مجله موفقیت دوراهی قرار داده شده است. اینــــجـــا کلیک کنید.و دیگری بسته ی آموزشی کامل علم بدست آوردن ثروت یا دانش بدست آوردن ثروت که آن یک مجموعه کامل تر و طولانی تر است که شالوده خود را از تفسیرهای عمیق کتاب “علم بدست آوردن ثروت” نوشته ی والاس دی واتلز گرفته است، که کسی آن(برنامه نه کتاب) را فارسی سازی نکرده است و نیازی هم نیست چون محصول قدیمی تری نسبت به بسته ی آموزشی عظیم 6 دقیقه تا موفقیت است.

 

باب پراکتور در سمینار علم بدست آوردن ثروت چه میگوید :
 • به طور عمومی شخص تحصیل کرده به کسی گفته نمی شود که، دانش عمومی و یا تخصصی خیلی زیادی داشته باشد. بلکه شخص تحصیل کرده کسی است، که آنقدر توانایی ذهنی خود را بالابرده که میتواند بدون تجاوز به حقوق دیگران، هر چه را که اراده کند بدست آورد.
 • اگر تصویری از ذهن خود نداشته باشید هیچ وقت سلامت و موفق نخواهید شد!
 • شما به چیزی که در ذهن دارید، تبدیل میشوید .
 • اکثر مردم اگر فکر میکردند ، کاری که در حال انجامش هستند را انجام نمی دادند. همچنین حرفهایی را که میزنند دیگر نمی زدند.
 • ذهن شما مغز شما نیست ذهن با مغز متفاوت است !؟
 • ما میتوانیم ایده های خود را به واقعیت تبدیل کنیم. آیا میدانید ذهن شما چیست؟
 • یادتان باشد ذهن ناخودآگاه ما توانایی اندیشیدن و رد کردن چیزی ندارد و هر چیزی که شما بخواهید را می پذیرد . شما باید ذهن خود را تغذیه کنید . این ذهن آگاه است که میتواند بیاندیشید، قبول یا رد کند .
 • آیا میدانستید ۶۶% مطالبی که از این سمینار یاد میگیرید تا فردای آنروز فراموش خواهید کرد. همچنین ۹۲% آنرا تا ماه آینده فراموش می کنید . علت مطالعه ی هر روزه و گوش دادن برخی از محتویات این سمینار و درس های مشابه نیز هم همین است .
 • هدف شما باید جامع ،کامل و بزرگ باشد . اهداف نباید روی هم انباشته شود و همین طور پول. شما باید پول خود را بکار بگیرید. شما باید عادت کنید که به سمت موفقیت عمل کنید ولی شما به زودی اهداف و برنامه خود را فراموش می کنید. شما باید بتوانید با ریسک به اهدافتان برسید، با حاشیه امنیت راه بجایی نخواهید برد.

 

بازی ذهن باب پراکتور

 

 • تفکر منجر به نتیجه یا بسته ی آموزشی Thinking into Result و بسته ی آموزشی 12 PRINCIPLES for Winning THE MIND دوازده اصل برای برنده شدن در بازی ذهن که دوبله فارسی ندارد و قبل از برنامه 6 دقیقه تا موفقیت ساخته شده اند.
 • بسته آموزشی تصویر ذهنی برنده موجود در سایت دوراهی.

 

تصویر ذهنی برنده

 • پازل موفقیت، که محصولی قدیمی است و زیر مجموعه ی از برنامه 6 دقیقه تا موفقیت محسوب میشود و ساختاری شبیه بسته ی آموزشی تصویر ذهنی برنده دارد و واقعا نیازی به فارسی سازی به هیچ وجه ندارد.

 

نائل شدن به هدف

 

اگر سمینارهای هر ماهه ی باب پراکتور را کنار بگذارید، برنامه THE GOAL ACHIVER آخرین و جدیدترین برنامه منتشر شده در وب سایت باب پراکتور بعد از برنامه فعال 6 دقیقه تا موفقیت اوست. با توجه به اینکه شالوده آموزش های باب پراکتور برای تمام محصولات مشابه است ما برنامه ی 6 دقیقه تا موفقیت را به عنوان آخرین، جامع ترین برنامه ی وی می شناسیم و به احتمال زیاد مطالب مشابه دیگر را منتشر نخواهیم کرد.

 

به جای این برنامه و آشنایی با سایر اندیشه های بزرگان موفقیت جهان و آمریکا ما بجای این برنامه دست یافتگان به هدف یا همان THE GOAL ACHIEVER برنامه ای بزرگ و جامع از جک کانفیلد به نام Your Extraordinary Life Plan “برنامه ی خارق العاده زندگی شما” را که در همین رابطه و هدف گذاری است به تدریج ولی به صورت درس به درس منتشر خواهیم کرد که محصول سال 2017 نیز هست.

 

در پایان باب پراکتور می گوید که “تفاوت افراد پولدار با افراد بی پول  چیست ؟ ” :
 1. ثروتمندان برای بدست آوردن موفقیت و ثروت هر روز مطالعه کنند. حتی اگر سواد دانشگاهی نداشته باشند. آنها هر روز یاد میگیرند.
 2. تنها تفاوت افراد پولدار با شما این است، که آنها ایده ای در ذهن ساختند و سپس آن را اجرایی کردند.
 3. مردم با تغییرات مخالفت نمیکنند، بلکه با تغییر خودشان مخالفت میکنند.

آیا شما نیز با دنیای دائما در حال تغییر مخالفت می کنید. نظر شما چیست ؟

دیدگاهتان را بنویسید